Danas je Čet Mar 28, 2024 2:07 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Sep 27, 2016 12:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 6:37 pm
Postovi: 903
Lokacija: Ireland
vasilij zajcev napisao:
U pravu si nema ko nazalost svako gleda sebe



Vidi, meni lično je najmanji problem nekom idiotu polomiti kolena, šta posle? Mora neko plaćati kredit i sl.

Nema nikakve organizacije među pecarošima, što je najgore, svaki izlazak na vodu gledam kako ti isti pecaroši nose smuđeve, somove i bucove od 15cm. Nije sve baš crno ili belo.

Niko ne može od ove "države" da očekuje adekvatnu reakciju, kad su mnogi pojedinci na čelu i sami umešani u ovu rabotu. Kako ja gledam na krađu ribe: vozaš se traktorom kroz njive, svidi ti se neka, sve pobereš i kako da ti ne bude dobro? Niko te ne tuži zbog toga i šta da se radi, idemo opet, valja se. 8)


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 27, 2016 1:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Akcija koja je zapocela je u skladu za zakonskim odredbama koje se odnose na to.
To sto je ta zabrana totalno besmislena i ide naruku lopinama je nesto drugo.
Da je dobro sto najzad ima ribocuvara na vodi i da konacno saradjuju sa policijom - dobro je.
Da nevalja to sto nediraju prave lopove i sto se sprega kriminala i vlasti negira i ignorise - nevalja.
Ali nesto se ipak desava, dajmo priliku da se stvar pokaze u pravom svetlu (dobrom ili losem) umesto da sve sasecamo u korenu i pozivamo na strajk i bojkot.
Ponavljam - zakonska odredba o zabrani ribolova posle 21h (zimi posle 18h) je nonsens i protiv toga se treba boriti i pokusati da se animira javnost da je zakon jednak za sve i jednako primenljiv.
Nevidim drugi nacin da se stvari rese a da i mi kao ribolovci rekreativci nepodnesemo svoj deo tereta, a ako je to zabrana nocnog ribolova, neka se na tome i zavrsi.
Borimo se onda protiv tog zakona a podrzimo uvodjenje reda na vodi.

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 27, 2016 2:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:20 pm
Postovi: 2986
Lokacija: Beograd
Pecanje u Srbiji je postalo besmisleni gubitak vremena I novca,kolekcionarski hobi,
Povezan sa stresom ,neprijatnostima I sto je najbitnije bez ikakakvog rezultata I logike.
Ja kao strastveni ribolovac sa usca dve najvece rrke u regionu ,koji sam dusu ,srce I gomilu vremena ostavio na vodi ,slobodno mogu da kazem da je ovaj hobi izuzetno jalov posao u poslednjim godinama ,a sve u vezi zakonske regulative povezane sa rekreativnim pecanjem je neposteno I uvek na stetu rekreativnih ribolovaca I same vode.
Sve u svemu zesce sranjeee.

_________________
Na Dunavu od 20h.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 27, 2016 3:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Za početak ajmo da se zakon poštuje i sprovodi, i insistirati na tome.

Lako ga je posle menjati i usavršavati.

Ako kaže ne pecaj posle 21h, onda u 20 i 55 pakuj štap. Ako kaže ne mreže u obali, onda nosi mreže dalje. Ako je zabranjena struja, plin, dinamit...onda se treba to sankcionisati kako slovo kaže...

Samo se nadam da će kontrola biti prisutna u Novom Sadu redovno. Ja se još nisam upoznao sa njima, a i nisam ih video cca 2 godine. Na vodi sam 2-3 puta nedeljno u raznim terminima i na raznim mestima.

Ako neko mene pita za neku akciju (kome je upošte bitno) treba insistirati na sprovođenju zakona, i tražiti da kontrola radi svoj posao.

Bio bi srećan kao malo dete da me svaki put na vodi neko kontroliše, da kontroliše ulov, gepek od kola. Da vidim njihov čamac noću kako obilazi obalu...

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
PostPoslato: Uto Sep 27, 2016 4:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Jako naivno pisanje se ovde moze videti... Tacno oni znaju sta rade, sklanjaju ribolovce da naprave prostora za prave gazde nasih voda i njihove nezvanicne poslovne partnere. Spremaju se slave, sezona prodaje ribe je pred nama, valja ocistiti teren od radoznalih zabusanata, biznis ne sme da trpi.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Okt 03, 2016 5:19 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Sta god i kako god bilo, nijedan problem se nece resiti sam, a bogme nece ga resiti ni pojedinac, niti troclane grupice ljudi :mrgreen:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Okt 03, 2016 5:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 9:10 pm
Postovi: 272
Lokacija: Macvanska Mitrovica
Pecanje u Srbiji treba da se zabrani na najmanje 5 godina, i naravno da se zabrani privredni ribolov, jer je postalo monotono i glupo pecanje, dal to bila noc ili dan svejedno !!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Okt 03, 2016 5:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 5:10 pm
Postovi: 966
Lokacija: NS
Da bi u Srbiji bilo nekakvog pozitivnog pomaka mora se promeniti svest ljudi, a za to je potrebno mnogo godina i još više dobre volje.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Okt 03, 2016 5:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 4:52 pm
Postovi: 531
Lokacija: Smederevo
[quote="Aca stst"]Za početak ajmo da se zakon poštuje i sprovodi, i insistirati na tome.

Lako ga je posle menjati i usavršavati.

Ako kaže ne pecaj posle 21h, onda u 20 i 55 pakuj štap. Ako kaže ne mreže u obali, onda nosi mreže dalje. Ako je zabranjena struja, plin, dinamit...onda se treba to sankcionisati kako slovo kaže...
..[/quote

Ovo je poenta svega sto nam se desava. Mi kraduckamo, politicari kradu i svi su umazani gov..... Niko nema kredibilitet da prebaci drugom jer skoro svi kradu ili varaju u skladu sa mogucnostima. Postuj jebeni zakon i stani ispred svakog i kazi mu da je lopov! To sto ima toliko besramnih koji kazu lopovu da je lopov je posebna prica do koje se doslo bezazlenim nepostovanjem zakona.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Okt 03, 2016 5:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 5:10 pm
Postovi: 966
Lokacija: NS
Tačno tako!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 143 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Elipsa 15 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs