Danas je Čet Mar 28, 2024 1:07 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 09, 2014 12:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 5:16 pm
Postovi: 7617
kod nas su iz područja parka prirode makli privredni ribolov rezultat se odma vidio dosta velikih somova se ulovilo pravi rezultati bit će tek za 2-3 god.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 09, 2014 1:12 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ako kod nas maknu ribare i bude kontrole, kao sto vidim da rade preko, pristajem da platim ulaz svaki put!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 09, 2014 2:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 30, 2010 10:05 am
Postovi: 543
Lokacija: BG
... ovakve ''dazbine'' na području prirodnog dobra ne vaze za lokalno stanovništvo, pa ko ima mogucnosti nek prijavi adresu prebivalista na vikendici i sl., imace i neke privilegije...
Ne morate ''ziveti'' po gradovima..., a u gradovima se ne naplacuje ulaz (za sada :D )


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 11:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2683
Lokacija: Bukin :) - NS
Za bukinski rit se sprema verovatno isti recept... :lol:

Evropo eve nas!!!

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 7:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 5:32 pm
Postovi: 322
Lokacija: Sombor
Evo da podelim info koji sam dobio iz razgovora sa lovocuvarima na Lavacu, kako oni kazu nema sanse da se placa 900 dinara, vec nekih 100 dinara eventualno, za ribolovce, bili su uljudni i kulturni i lepo smo proidivanili. Jedino sto oni preporucuju jeste da se kupi dozvola. I spominju da je ta kucica neka zastitarska sluzba iz Novog Sada, koliko sam je uspeo da skontam, za ovaj deo me nemojte drzati skroz da je tako.

_________________
Kupi mi majko top!!!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 7:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
@gazda milutin

Ide vas dvoje autom na pecanje-placate po 120 po osobi i 120 za auto. 360 ukupno.

"Напомена 1: Накнада се наплаћује од стране овлашћеног лица Јавног предузећа издавањем рачуна.
Напомена 2: Власници, или корисници моторних возила који имају пребивалиште, или боравиште на подручју Специјалног
резервата природе, врше закуп викендица, власници пољопривредног земљишта, воћњака или објеката у резервату за улаз добиће
одговарајућу налепницу, којом се ослобађају обавезе плаћања накнаде."

Nema druge nego da nadjem nekog ko ima vikendicu ili njivu pa da dobijem nalepnicu :)


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 7:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 5:32 pm
Postovi: 322
Lokacija: Sombor
aaaaa nalepnica cool 8)

_________________
Kupi mi majko top!!!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 8:22 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Idemo pilici, namazimo guze.

Ulaz na plantazu topole se od sad naplacuje!
U cenu uracunata i petomesecna zabrana koriscenja camaca na starim tokovima dunava, zabrana koriscenja elektromotora na istim...
I to nije sve za iste pare mozete na Dunavu da se ganjate sa razularenim ribarima.
Naravno i sve ostale vrste lopovluka koji svakodnavno mozete gledati su takodje uracunate.
Za brzo razgledanje koristite puteve razhebane teskom masinerijom za secu, ako su rampoe i kapije otovrene...,
sa pozeljnim koriscenjem alternativnih pet puta duzih pravaca zbog napr istim msinama upropascenog mosta u Monostoru (na kom ce se ipoak vrsiti naplata).

Ustvari to je all inclusive, posto se od svega slobodno mozete najesti svoje dzigerice od nerviranja triput dnevno.

Ili vam je ipak zgodnije da kradenu ribu kupite direkt na SO pijaci gde se i dalje, posle svega, svakodnevno valja, uz amin upravljaca "rezervatom"
ustedite na dozvoli, ulaznici i zivcima.

Skupljanje markica je mnogo bezbolinja perspektiva.
________________________________________________________________________________________________________________

Ponavljam da ovo iz ribolovacke perspektive ima i R od rezervata, platio bih bez pogovora.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 8:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 5:32 pm
Postovi: 322
Lokacija: Sombor
Znas kako, ja nemam pojma vise, ja tamo idem samo iz jednog razloga, da odmorim dusu. To je jedino mesto gde mogu da iskoristim to malo slobodnog vremena da dodjem sebi i da odmorim glavu. Upecao, ne upeceo ne igra mi ulogu, ja ribu i ne jedem. Gledajuci iz te perspektive meni je to godisnji odmor, ali sacekacemo dok ne krenu pa cemo videti. Ali ako bude bas skupo i ako deru, koju mi alternativu imamo, ako ne zelimo / mozemo da placamo?

_________________
Kupi mi majko top!!!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 8:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 17, 2012 8:53 am
Postovi: 461
Kad pocinju sa naplatom kod Mesarskih livada? Nema sad mnogo izbora osim motora ili bicikla. Vodom ce biti najbrzi put.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs