Danas je Uto Apr 16, 2024 2:50 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 42 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 7:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 12:20 pm
Postovi: 962
Mislim da bi prava ribolovna dozvola, kada bi nas neko nešto i pitao, bila takva da godišnje platiš koliko platiš, imaš pravo da pecaš bilo gde a pare od dozvola neka neko rasporedi korisnicima voda prema kriterijumu koji nije teško odrediti. Ko koliko radi toliko para i neka dobije. Država neka prikupi pare i deo koji pripada korisnicima nek uplati Asocijaciji korisnika voda a ovi opet neka te pare raspoređuju kako sami odrede. A trebalo bi da ih rasporede tako da je to dobro pre svega za riblji fond. Dakle na poribljavanje i ribočuvare.
Država je tu da kontroliše gde su otišle pare, na unapređenje ribljeg fonda ili nešto drugo.
Ali pod broj jedan; treba imati državu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 7:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 5:38 pm
Postovi: 1408
Lokacija: Mataruge
Ne, treba vratiti podele na podrucja i uvesti jedinstvenu dnevnu dozvolu od 300 kinti za ribolov van podrucja koje pokriva dozvola. 50 % od dnevnih dozvola ide cuvaru koji naplati. Ili hiljadu boljih ideja...

Sent from my XT615 using Tapatalk 2

_________________
Мепс ол д веј.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 7:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Po meni da bude da godisnju dozvolu mozes da uzmes u kom god gradu hoces, i da vazi za celu Srbiju. Pa npr Pera lose radi, ja odem kod Djoke i kupim dozvolu... ali sa ovim korisnickim sistemom to je ja mislim neizvodljivo

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 7:53 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 12:20 pm
Postovi: 962
Ma nije važno gde kupiš dozvolu. Važno je gde idu te pare.
Lokalna udruženja mogu da postoje, to je sloboda udruživanja građana, ali ona apsolutno ništa ne bi trebalo da imaju sa dozvolama za ribolov koje naplaćuje i izdaje država.
Gde god da uplatiš dozvolu pare treba da idu na jedan jedinstveni žiro račun.
Šta će mi udruženje za naplatu dozvola, pare mogu da uplatim i u pošti ili banci sa povratnom potvrdom da su pare uplaćene.
Naša udruženja su arhaičnii ostaci prošlog društvenog sistema. Sve to treba menjati i uskladiti sa novim društvenim odnosima.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 8:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
U redu je da postoje udruženja, ali mi je sada zanimljiva "igra" kako vraćaju da ribolovna dozvola vači samo uz člansku kartu udruženja, a prošle godine je ta odredba proglašena - NEUSTAVNOM!!!

Ne znam odakle uopšte ideja nekome da unese pometnju i izmisli (nepostojeće) termine kao što su "specijalna" dozvola, "posebna" dozvola :shock: ...
Prosto, ostaje jedinstvena za sva ribarska područja (celu Republiku), s tim da korisnik na osnovu kategorizacie može za pojedine vode da naplati i - doplatne dozvole! Da ne bi bilo panike, trenutni pravilnik o kategorizaciji ribolovnih voda predviđa samo dve kategorije, a doplatne se mogu naplatiti koliko znam samo za vode gde ima više od 70% (autohtonih) salmonidnih vrsta... Trenutno je tako! Trenutno...

Ako je već jedinstvena, tj. važi na svakoj vodi, onda mi nije jasno zašto neko MORA da je kupi u mestu prebivališta i time obaveže sebe da "nagradi" korisnika čijim je radom nezadovoljan!? A još manje da bude član udruženja čiji on NE ŽELI DA BUDE ČLAN (a to je neustavno rekli su već) !
I neko, npr, ode na dve nedele na letovanje, vidi "Ju, što je lepa voda! Ja ću tu da pecam svaki dan...". Šta onda? Mora se vrati u mesto prebivališta da kupi dozvolu!? Smešno, i to tek mora biti neustavno! Ako je moje PRAVO da uz važeću dozvolu pecam na svim vodama ribarskih područja, onda mora biti sve jedno i od koga sam tu dozvolu kupio... Na kraju krajeva, u zakonu i ne postoji "moranje" već piše: "Дозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта." A šta ako ne kupi tamo!? Nikom ništa...
Lobi korisnika je pobedio samo tako! :roll: Ništa čudno jer ribolovci i nemaju lobi :roll: (msm, imaju, ali "A gde je pečat!?")

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 9:27 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 12:20 pm
Postovi: 962
"Дозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта."

I meni ovo više liči ne na "mora" već na benefit da "može" da je kupi i u mestu svog prebivališta.
Odnosno da mora da može. Ali to ti je naš specijalitet sa pisanjem članova zakona. Nije dobro da je sve apsolutno jasno i nedvosmisleno. Napiše se uvek tako da je potrebno "tumačenje" onoga što je napisano. Pa će to neko kasnije da tumači onako kako nekome trenutno odgovara.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 9:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Tako je! Gde uopšte piše da je dozvola nevažeća ako se ne kupi u mestu prebivališta!? Nigde! A mesto gde je kupljena nije ni istaknuto na obrascu dozvole (ima samo mesto za pečat distributera), drugim rečima, ribočuvar to i ne može da kontroliše...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 11:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Ne moze, probao drugar pre par godina, nema sanse

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 11:45 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 9:10 pm
Postovi: 272
Lokacija: Macvanska Mitrovica
Makar da na Savi kod mene ima cuvara, ovako mi nepada napamet da vadim dozvolu jer me nema ko kontrolisati, vadio sam redovno ali kontrole nigde, 2014 god sam pecao bez dozvole i opet nista od cuvara e sad i 2015 cu opet bez dozvole !!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 9:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Nov 20, 2010 2:33 pm
Postovi: 231
Lokacija: BELGRADE
Mali off

Jel se prosle godine dobio nesto bojkotom "dozvola" ????????

_________________
.::|De.LaGaNo| Public ip: 193.104.68.61:27021::. .::Counter Strike 1,6 server::.
Glavinajre Vida
--> http://www.vidalures.com/ <---


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 42 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs