Danas je Čet Mar 28, 2024 6:25 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 42 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 1:02 pm 
OnLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
majdanpek napisao:
Sta je fres jer te moj post nesto uvredio ili?


Sto ti?
Nego ovi sto uvek nadju razlog da ne kupe dozvolu.
Sutra da ima ribe i da se kontrolise opet nebi kupili, izmislili bi nov razlog.
A kada ih uhvati kontrola, oci pune suza i opsta kuknjava da se nepise prijava. Licno bio prisutan kada su kontrolori uhvatili trojcu pecarosa kod Gospodjinog vira u Derdapu, da pecaju bez dozvola. Gospoda iz Lazarevca ili Loznice. Zaboravio. Ali lako mogu da saznam.
Koja kuknjava, majko mila, mislim da imaju rak nebi tako kukali. A oci, pune suza, vilice drhte kao kod malog deteta.

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 3:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 3:55 pm
Postovi: 381
Po meni covek uzima dozvolu iz svog postovanja prema vodi na kojoj peca,cisto da da svoj doprinos,da mu je savest cista,a gde idu te pare...ko ce ga znati,najverovatnije gde i sve druge!ja bi uveo zakon jedinstvena dozvola!ali sva lova koja je uplacena napr.na mom podrucju istocna srbija da sluzi za taj deo jug jug i tako..a ne sva lova u BG.pa cemo da vidimo kako dalje!!:-( svaka cast kolegama iz BG znam da i oni ko i mi nemaju nista od toga!ali imaju bar bolje terene za pecanje od nas na istoku cini mi se bogatije ribom ili sam i ja od onih tudje jaje vece :shock:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 3:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 11:04 pm
Postovi: 1073
Lokacija: u trsci
Ja sam resio pocetkom ove godine da dozvolu vise ne kupujem,do ove sam je kupovao redovno...
Iz prostog razloga video sam ribocuvare u ribokradji....vise puta...

_________________
https://fishingadventure02.wixsite.com/my-site-2


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 3:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
@ majdanpek - U istocnoj srbiji je zlatno kako je kod drugih, bar na podrucju Zajecara. Bas me zacudio tvoj post da si 10 puta kontrolisam za 20 godina, jer ja zadnjih 5-6 godina redovno budem kontrolisan vise desetina puta godisnje... U proseku svaki drugi ribolov na Grliskom jezeru mi bude kontrolisam, i svaki drugi na Crnom Timoku u gradu, na drugim vodama redje, ali se pojavljuju. Piljevic , ribocuvar iz Bora, on je isto tako vrlo revnostan (ako ne i previse), barem kad dodje kod nas u Zajecar :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 3:44 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 3:55 pm
Postovi: 381
2pike,ja sam na grliskom kontrolisan svega jedanput,pecam sa leskovacke strane,na timoku ne pecam jer am cuo da likovi nocu pregradjuju timok mrezama pa sam izgubio volju!a dunav pecam potez donji milanovac,brza kod fabrike i ceo predeo brze palanke,milutinovac,velesnica,mihajlovac obavezno pretresem daje dosta stuke i pun je soma,vajuga!i usput stajem na jos par pozicija drvara kod brze obavezno,radujevac!a moji matori
I ostatak ekipe ostaju na mom placu u brzoj i pecaju na plovak!znaci ceo taj potez nista,prosle godine me kontrolisali jednom na pocetku sezone u milutinovcu i pretprosle dok smo bili u mom camcu dosli su ribocuvari i trazili dozvolu,to ti je sve u zadnjih 5-6godina!a znas potez izmedju bivse karaule u brzoj i drvare tamo gde vrti voda,tj malo je brza voda u obali i ima kao povratni tok super mesto za bucova i smudj,e tu ja svako jutro kada se probudim i izadjem iz kamp prikolice vidim ljude kako cupaju mreze,i momentalno izgubim volju da idem tamo zalosno mreza na 10 metra od obale a gde su ribocuvari???eto nema!moj kum je x puta pecajuci na dubinku sa obale kacio mrezu!nema dovoljno ribocuvara ili su podmitljivi:-)ali ja sam uzoran ribolovac i bicu takav dok sam ziv!pike idemo zajedno jednom prilikom i pokazacu ti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 4:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
@majdanpek- Dunav od uliva Timoka pa uzvodno je pod kontrolom Srbija suma, i tamo je situacija ubi boze, kontrolor ce pre tebi napisati kaznu sto nisi UPISAO IZLAZAK U DOZVOLU, nego sto ce se iscimati da izvadi mrezu koja mu je u vodi ispred nosa (licno se meni desilo u Mihajlovcu). Sto se Timoka tice, mreze se postavljau celom duzinom, ali isto tako znam da se ribocuvari odazivaju na svaki poziv, pa makar i usred noci (bio sam svedok)... Dva ribocuvara ne mogu da pokriju toliki teren, iako redovno izlaze na vodu. Sto se Grliskog jezera tice, tamo imam po dvadesetak izlazaka godisnje i redovno srecem kontrolu, nekad me legitimisu, nekad ne, ali skoro uvek ih vidjam. Cesto samo prodju i kazu mi da pazim na meru za sarana, deveriku i smudja. Bukvalno svakog dana kontrola ide na Grlisko, ali ne uspeva da pokrije svih 250 hektara jezera :? Sovinac se takodje cesto kontrolise, ili pak ribocuvari nadgledaju jezero dvogledima...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 6:51 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 3:55 pm
Postovi: 381
To sam ti i reko malo ribocuvara,a veliko podrucje!zato treba lova od dozvola da ide za kraj gde se uplacuje kako bi se angazovalo jos ribocuvara i sprecile ribokradice!ali jos jednom ribolovac nije ribolovac ako ne postuje mere i propise,kao i zakone zato moj apel nesavesnima da postanu savesni ako hoce da i njihova deca imaju sutra razonodu,a ne da vise po ulici drogiraju se itd.lepse je stap u ruku pa na vodu!ja sam moju cerkicu od malena poceo da vodim na vodu i kupio joj stap od 3 metra,da mi hvata peseve za povlacenje!:-)tako da...ljudi budite savesni i uplatite dozvolr!6000 tisucih za celu godinu nije nista!to vam dodje manje od 20 dinara dnevno!jeftinije nego orbit :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 8:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Jbg, imali smo tri ribocuvara, pa umro Ljubisa. Onda zaposlili Straju, a Toma oboleo od raka. Ukleto radno mesto, jbte... Ajd da ne kvarimo temu vise, sve u svemu, svakom na savest

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 8:38 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Bitno je da smo se mi organizovali, borili - i izborili! :lol:

Uzgred, Nacrt Zakona je prošao Vladu i ušao u Skupštinsku proceduru! To sada već nije nacrt, već Tekst zakona (koji se ili usvaja kao takav ili se menja amandmanima)

Što se tiče ribolovnih dozvola, odnosno cene :arrow:

2. Рекреативни и спортски риболов

Општи услови

Члан 38.

Рекреативним риболовом може да се бави лице на основу дозволе за обављање рекреативног риболова (у даљем тексту: риболовац).

- 16 -

Лица млађа од 14 година могу обављати рекреативни риболов без дозволе у присуству лица са дозволом за обављање рекреативног риболова. Дозвола за рекреативни риболов

Члан 39.

Дозволу за рекреативни риболов за календарску годину (годишња дозвола), за један дан (дневна дозвола), односно за више дана, а највише до седам дана (вишедневна дозвола) издаје корисник.

Годишња дозвола за рекреативни риболов важи на свим риболовним водама Републике Србије, уз чланску карту риболовне организације.

Корисник може издати доплатну дозволу за рекреативни риболов, која важи уз годишњу, за обављање рекреативног риболова на појединим деловима рибарског подручја, у складу са категоризацијом риболовних вода.

Корисник издаје дозволу у јединицама локалне самоуправе које се налазе на територији рибарског подручја за које корисник има уговор о уступању на коришћење.

Дозволу за рекреативни риболов лице купује у месту пребивалишта.

Министар ближе прописује садржину обрасца дозволе из ст. 1. и 3. овог

члана.

Издавање дозволе за рекреативни риболов

Члан 40.

За издавање дозволе из члана 39. став 2. овог закона плаћају се трошкови издавања дозволе чију висину одређује министар најкасније до 1. септембра текуће године за наредну годину.

Висину трошкова издавања доплатне дозволе из члана 39. став 3. овог закона одређује корисник у складу са категоризацијом риболовних вода и она је приход корисника.




Skraćeno... Ostaje jedinstvena, korisnik MOŽE (a zašto ne bi) za svaku iole "bolje kategorisanu" vodu da izda doplatnu i ne samo što moramo plaćati i "subvencionisati" nerad korisnika, već ponovo i letargična, nezainteresovana, članstvom prestarela Udruženja

Alal nam vera drugovi!


Tekst zakona ću proslediti zainteresovanima na mail (ostaviti PP-om), onom ko hoće (ispred organizacije) da pošalje predloge za izmene (konkretne amandmane), pa će ih kolega proslediti (jednom) Narodnom poslaniku!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 11:39 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ako se usvoji ovaj zakon, izgleda će za specijalne vode poput Uvačkih jezera ili Vlasinskog jezera, važiti posebna dozvola, a ne kao do sada doplatna.

Dakle do sada je bilo, npr:
Živiš u Sjenici, oćeš da pecaš na Sjeničkom, platiš 6000 jedinstvenu + 3000 doplatnu = 9000

Sada je povoljnije ako hoćeš da pecaš samo ispred svoje kuće, platiš 6000 za Sjeničko i kraj. Ali ako oćeš da mrdneš 30 km od kuće, bum, još 6000 za jedinstvenu, dakle 12000.

Ja sam inače svojevremeno ljudima iz ministarstva predložio da ovaj problem (kada živiš kraj vode sa doplatnom dozvolom, pa zato plaćaš 9000 za pecanje ispred svoje kuće) reše tako što će se svakom ribolovcu dozvoliti da odabere jednu gratis doplatnu unutar svog ribolovnog područja. Oni su to ovako rešili... Ok, bar ljudi iz Sjenice ne mora da plaćaju 9000... (Mada će sada plaćati ili 6 ili 12)

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 42 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs