Danas je Čet Mar 28, 2024 9:26 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 38 39 40 41 42 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Ned Mar 08, 2015 5:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 5:04 pm
Postovi: 0
smederevac stari napisao:
Kod nas u Smederevu kontrole nema nigde inace nase vode drzi rivergard jagodina(neverovatno) poznajem dosta momaka iz ribocuvarske sluzbe pitam ih gde ste?Odgovor je da nedobijaju novac za gorivo i nemaju cime da izadju na vodu.Smederevo proda na godisnjem nivou oko 1500 dozvola za rekreativni ribolov i sigurno150-200 za komercijalni.Pitanje se samo namece gde su pare?


Sad se vratih iz setnje sa devojkom, pa moram da napisem rec - dve.

Situacija je uzasna. Prosle godine sam dao 7000 za dozvolu, nikad vise u zivotu. Upecao sam 1 stuku na smederevskom kanalu i par bandara na salinackim bagerima... Al zato sam ulovio 23000 komaraca, 20-ak krpelja, izlomio kola na "putevima" do nasih "lovista"....

Odem 10 dana na more u GR i upecam 10 riba u 3 izlaska od po 2h.

Odemo mi pre 3-4 dana do salinackih bagera bez opreme cisto da vidimo kakva je situacija kad tamo parkiran jos jedan auto ( sa prikacenom prikolicom naravno ), dvojica u nekom camcu, bacaju mreze ilegalno, izlovljavaju i onu jadu sto je prezivela tamo.

Setam psa na Bozic uz smederevski kanal, dvojica ( po jedan sa obe strane ) bacili 7-8 mreza u tom trenutku.

I sad samo se upravo vratili iz male setnje i ( cini mi se ista ) dvojica opet bacaju mreze. Zatekli smo ih kako bacaju svoju prvu. Evo dok sad kucam ovo i dok je lovostaj za stuku oni sad kradu tamo.

Imam strasan osecaj da cu sav bes iskaliti na prvom "ribocuvaru" koji mi dodje da mi **** za dozvolu u 2015... ZNA se, svaki veliki drzavni i verski praznik, vecina nedelja uvece, svaki put kad je lose vreme, ribokradice su na terenu. Ali njih tad mrzi da idu. Velika su to gospoda. Primaju neke jedne plate da ne rade nista, tako da je to u njihovim glavama "good deal".

U 2015 sam prosetao 4x, tri puta sam video ribokradice. Inace 2014 izasao na vodu 50ak puta ni video kontrolu. Ikada.

Ako moze neki smederevac da mi kaze, da li postoji telefon gde prijavis ribokradice kad ih zateknes na delu? Da li se zove policija?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Ned Mar 08, 2015 7:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 19, 2014 10:23 am
Postovi: 297
Lokacija: nbgd
Lepo napisano u prvom postulatu..hm..ima istine i tamo i tu :wink:

_________________
LLlTYKA HA CPEMCKOM OCTPBY
* nije sramota ne znati, sramota je ne pitati..


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Ned Mar 08, 2015 7:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 4:52 pm
Postovi: 531
Lokacija: Smederevo
@Goran
Ima, brate, ali slaba vajda je od toga. Mozda mi neces verovati, kontrolori znaju sve o svakom ko se pojavi na Dunavu vise od dva puta godisnje. Sa informacijama kojima raspolazu, za pet dana bi ocistili ceo smederevski region. Zasto ozbiljno ne rade na tome, ne bih znao reci.
Inace, Smederevo je pre nekoliko godina imalo preko 10.000 izvadjenih dozvola, a svake godine se smanjivao duplo.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 12:57 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:20 pm
Postovi: 12
Lokacija: Subotica
Ja pre neki dan prelomio i kupio ovu objedinjenu dozvolu (slabo volim da pricam a kamoli da se raspravljam na vodi, tako da mi najlakse samo da pokazem dozvolu i nastavim da pecam). E sad je problematika sledeca: prilikom izdavanja dozvole, ljubazna teta mi je navela gde tu u okolini mogu a gde ne mogu da pecam sa tom dozvolom. Tisa, mrtva-"ziva", adorjan, velebit, novina je da moze i na backotopolskom jezeru etc... Ne moze: Palicko jezero (tamo ni mrtav ne bi pecao), ludosko jezero, kires. I tu staje cela prica.
Pitam ja nju, ima negde neki spisak, nesto, bilosta gde pise tacno gde mogu a gde ne mogu da pecam. Posto ovo sto mi je ona rekla mi deluje samo rekla-kazala... Ako me navata cuvar negde, i kaze da mi treba posebna dozvola bas za to mesto, kako ja da znam da li je on u pravu ili hoce samo jednu crvenu za crni fond?
Pa pitam Vas kolege, da li znate tacno gde moze a gde ne moze da se peca sa ovom objedinjenom dozvolom? Posto cesto idem i malo juznije tipa do Tamisa (dobro, to i nije jako juzno ali jeste ako ste sa severa :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 2:50 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
Možeš da pecaš od vranja pa do subotice, osim na onim vodama koje su kategorizovane, tako da ćeš precizan odgovor dobiti kada saznaš koje su vode izkategorizovane. I na njima možeš sa tom objedinjenom, ali moraš da platiš doplatnu dozvolu za pecanje na toj vodi, uz tu objedinjenu.
Pošto si ti, verovatno uzeo dozvolu od RSV, možeš i na tamišu da pecaš, jer je tamo upravljač RSV

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 2:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:20 pm
Postovi: 12
Lokacija: Subotica
Shifus, hvala na odgovoru ali to sam i ja shvatio. Nego je problem sto ne nadjem nigde spisak voda koje su kategorizovane, pa ako neko ima molio bi da okaci


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 3:42 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Zasticena dobra su dobila posebne dozvole, i pecanje na njima nije uslovljeno posedovanjem "jedinstvene".
Npr kod nas za Specijalni Rezervat Prirode "Gornje Podunavlje" postoji posebna dozvole i nema veze sa posedovanjem "jednistvene".

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Mar 16, 2015 6:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 11:46 pm
Postovi: 748
Lokacija: ...Bor-Srbija;Irkutsk-Sibir-Rusija...
...mi uskoro idemo u ribolov prema Golubcu,gde treba doplata uz jedinstvenu dozvolu...ali mi idemo samo na jedinstvenu dozvolu, a za doplatu se pravimo kinezi...videcemo sta ce da bude...

_________________
...svuda je bolje,gde nas nema...
...kakvih ljudi ima na ovoj planeti - dobro se i vrti...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 12:34 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 2:10 am
Postovi: 58
Kupio sam danas dozvolu u Formax-u, piše na njoj da je J.P Nacionalni park Fruška Gora, platio sam je 6000 dinara i uz nju dobio neku mapu na koju vidim Frušku Goru i Dunav. Nigde na dozvoli niti na propratnim obrascima ne vidim gde mogu a gde ne mogu da pecam, od kog do kog km Dunava, da li mogu na DTD-u i ako odem recimo na Drinu, mogu li i tamo ?

Izvinjavam se na možda malo naivnom pitanju ali nisam ni razmišljao o tome u trenutku kupovine računajući da je to ta "objedinjena" dozvola od 6000 koja važi za sve vode osim za one specijalne kategorije na kojima treba doplatna. Sad sam malo preleteo temu i čini mi se da to i ne mora da bude baš tako ? Mogu li da pecam na Dunavu kod Novog Sada, Begeča, DTD-u kod Novog Sada, Bačkog Petrovca, Sombora, eventualno na Drini ako odem i Dunavu kod Apatina uz možda neku doplatu ?

Slika
upload imagem

_________________
"Све што ће ти пасти с неба јесу снег и киша..."


Poslednja izmena od Stameni u Pon Apr 06, 2015 1:29 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2015
PostPoslato: Pon Apr 06, 2015 1:19 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ta od 6000 mora biti ona glavna, jedinstvena. Gde sve sa njom (ne) možeš da pecaš verujem da ne zna ni onaj ko je izdaje... Ali sigurno možeš i van ribarskog područja kojim upravlja J.P. Fruška gora, recimo možeš i na Pčinji i Ibru. :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 417 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 38 39 40 41 42 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs