Danas je Uto Mar 19, 2024 12:03 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 35 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:01 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Napokon je neko rešio da pokuša da stane na put besomučnom grabuljanju soma u zimovnica, uključujući i ulove varalicama (glavinjare, džigovi...).

"Vidra" iz Kraljeva je uvela "zimski" lovostaj za soma, koji će trajati od 1.12. do 1.03.

Pohvale za ovo!

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 08, 2009 12:37 pm
Postovi: 622
Lokacija: Trstenik
konacno da neko razmislja
dosadilo mi vise da slusam o regularnim ulovima koji su "navodno" pusteni
prolece, leto i jesen su pravo vreme za brku, red je da ga pustimo da bar zimu prespava na miru
sve pohvale za odluku


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 12:00 am
Postovi: 663
Lokacija: Kragujevac - Svilajnac
Dzabe i celogodisnji lovostaj kada svest naroda niko ne moze promeniti... Mnogo smo bre lose vaspitani, mnogo...

A i lako je tim korisnicima da "uvedu" lovostaj jer je to samo tekst na papiru. Neka poribe nekad ove nase jadne reke.

_________________
http://www.PikeR-Lures.com


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 9:28 am
Postovi: 436
Svest naroda se moze vrlo lako promeniti.Kad kaznis nekog Milojka sa npr. 5000 din. mislim da mu se posle nece nesto grabuljati.Novcana kazna je cudo!

_________________
When you use it, please jerk and twitch to impress fish.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 12:00 am
Postovi: 663
Lokacija: Kragujevac - Svilajnac
Ma djavola moze. Taj Milojko ce sutra opet da ode na drugo neko mesto za koje zna da ga ne obliaze cuvari jer treba posle i da otplati tih 5000.
Ti lovostaji nista nece pomoci ako cuvari ne kontrolisu vode, a ne rade to... A ako pak kontrolisu onda im i ne treba lovostaj jer su oni na vodi i vide sta se radi... To je demagogija, licemerje i jedan obicni izgovor za nerad.
Ja ne pecam soma zimi i sve mi je jedno ali ne mislim da ce to sto se uvodi 1000 lovostaja mnogo pomoci obnavljanju vec unistenog ribljeg fonda. U mnogim zemljama je zabranjen C&R pa su im opet reke pune ribe.
Dzaba ti zakon ako ga ne sprovodis. Svodi se samo na propagandu preko interneta i po forumima.

Zar smudj na Dunavu vec sad, pa i pre mesec dana nije bio pun ikre? :roll:

_________________
http://www.PikeR-Lures.com


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:21 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Jeste ovo samo slovo na papiru, ali je ujedno i prvi korak ka suzbijanju masovnog grabuljanja somova u zimovnicima širom Srbije.

Od sve muke, uz raznorazne trokrake 18/0, ogroman broj riba NAMERNO zagrebu i varaličari, tako što vuku teške varalice (glavinjare, džigove...) po samom dnu rupe u kojoj leže somovi.

Do sada su oni mogli da tako potkače soma i kad naiđe ribočuvar samo kažu "uzeo regularno za usta". A ranu na telu verovatno neće ribočuvar ni da vidi, a i ako je vidi, to mu na sudu nije validan dokaz da je riba zagrebana. Riba može imati ranu na telu, zar ne?

Sada, bar na ribarskom području kojim gazduju "Vidra", ne možeš da imaš soma zimi i tačka. To će ribočuvarima znatno olakšati posao.

Rezultat svega: mnogo somova će dočekati proleće.

Ja se nadam da će ovo biti uvedeno i na nivou cele Srbije.

Ispaštaće malobrojni ljudi koji znaju zimi da upecaju soma regularno za usta, ali ako nešto malo žrtvuješ, a dobiješ mnogo, to je OK.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 12:00 am
Postovi: 663
Lokacija: Kragujevac - Svilajnac
Ja vas ljudi ne razumem i ostavljam vas da nastavite diskusiju ;)

Ti Goci brate nisi skontao da ako nema cuvara na vodi nema ni ko da vidi sta je ko ulovio i za koji ga je k zakacio. Ja sam cele prosle godine 2x video cuvare na vodi ali su zato oni uveli jos 4 meseca lovostaja za koje vreme ja verovatno nisam trebao da pecam vec da sedim ovde i pisem po forumu. Ali ok, znam ja zasto oni to rade ali ne razumem vas koje ih podrzavate... :roll: Neka nam zabrane svima da pecamo 10 godina, i mislis da ce tada biti ribe?? Pa tek onda ce sve da se izlovi.

Zamisli da oko sv. Nikole nema nikog na vodi, naravno ni cuvara. Tada ce uzivati i somovi i sarani u smudjevi itd....

Dakle, ne razumem i napustam ;)

_________________
http://www.PikeR-Lures.com


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 11:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 5:45 pm
Postovi: 297
Lokacija: Beograd
Kada cemo prestati sa, smesnim, teorijama kako som ne jede zimi?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 12:46 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
PikeR napisao:
Ti Goci brate nisi skontao da ako nema cuvara na vodi nema ni ko da vidi sta je ko ulovio i za koji ga je k zakacio.

Ceniš da ovo nisam skontao...

Vidiš, ja svakog božjeg dana vidim da od 100 automobila u Srbiji njih 95 ne stane detetu koje čeka na pešačkom, pa i dalje cenim da je postojanje pešačkog prelaza kraj škole dobra ideja...

Prvi korak u borbi protiv neke vrste lopovluka (u ovom slučaju grebanja soma u zimovnicima) je postojanje nekakve zakonske mere koja to sprečava, a drugi korak je sprovođenje tog zakonskog akta u delo, što uključuje hvatanje lopova (što treba da rade ribočuvari) i kažnjavanje (sudije).

@202: Niko nije rekao da som ne jede zimi.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Zimski lovostaj
PostPoslato: Uto Feb 15, 2011 5:28 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
Zar se od dozvola ne odvaja jedan deo za poribljavanje?Sve je ok sto se tice zabrane,ali smatram da se nece samo time sacuvati riblji fond.Potrebno je uloziti a ne samo sprovoditi preko papira.
Vise je lopova nego ribe u nasim rekama.Voleo bih da ovo uspe ali sumnjam,praksa(dugogodisnja) pokazuje drugacije.Svako cudo tri dana.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 35 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs