Danas je Čet Mar 28, 2024 11:04 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 24 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 10:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
fresh&clean napisao:
Uzecu samo za NP Đerdap, za terene oko Beograda ne. Ove godie kupio obe, sledece necu.

Neće moći tako ortak, kupuješ u mestu prebivališta objedinjenu + doplatu za Đerdap.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 10:38 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Kako sam ove godine kupio?
Za Beograd 5000din
Djerdap 4000din
Nema doplate, kupuje se dozvola u celom iznosu.
Kako pecarosi koji dolaze iz Turn Severina i Temisvara kupuju dozvole, u mesto prebivalista?

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 11:56 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ljudi nemojte siriti dezinformacije, to vise nisu doplatne dozvole, vec dozvole za posebne vode i regione i ne mora se imati "jedinstvena".
Ribocuvari traze samo dozvole svog upravljaca i siste im organi za "Jedinstvenu", naravno u slucaju da ih uopste ima i da uopste nesto traze.
Tu "jedinstvenu" traze samo oni koji nisu izboksovali posebnu.
"Jedinstvena" se mozda jos samo tako zove.
To sto mozda jos pise u zakonu je mrtvo slovo na papiru.

Procitajte pravilnik iz prvog posta na temi i nadjite mi rtec jedinstvena i rec doplatna. ;)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 1:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Ok, izvinjavam se ako sam pogrešno razumeo.
Malo mi nerealno deluje da odem u USR Nišava, dam 2000 din i izvadim dozvolu samo za Sićevačku klisuru - mislim da će me iseći onaj prike uz reči: "A imaš osnovnu dozvolum jel da? Ta je obavezna, daj na uvid."

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 3:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
Veoma jednostavno ako bi plaćali kg ulovljene ribe nije potrebna dozvola kome god da je plaćamo nestale bi sve komplikacije.Korisnicima voda bi bilo bolje jer bi imali keš na licu mesta a i bio bi pojačan nadzor voda zbog naplate i sami pojačanim nadzorom bi se smanjio krivolov drastično što bi odlično uticalo na riblji fond tako je jednostavno i ribolovci nebi imali problem gde god da odu da pecaju nebi im trebala gomila dozvola za raličite vode.Veoma je jednostavno.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 4:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 5:38 pm
Postovi: 1408
Lokacija: Mataruge
A i podstakli bi UiP. Ja recimo shizim sto korisnika boli uvo za divlje deponije i klanicki otpad, magarce koji prave vikendice na reci i ogradjuju obalu. Al' puca im bash sto im kenjam dok god placam.

Sent from my XT615 using Tapatalk 2

_________________
Мепс ол д веј.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 8:38 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Vrhunski ko u ribarnici....mogu i da zaposle nekog da cisti gratis.

Odoh sa teme.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 9:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 10:37 am
Postovi: 656
Lokacija: Pančevo
Vec zamisljam majstore kako razbacuju ulovljena penkala po njivama i sumi dok ne prodje cuvar :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 11:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 11:49 pm
Postovi: 182
Lokacija: Novi Sad
zakoni,propisi...
https://www.youtube.com/watch?v=ZzdesfXfaTY


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Sub Sep 26, 2015 9:18 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
@Milose, nisu u pravu. Posebne dozvole idu samo za zasticena prirodna dobra. Tako da je sad vise jedinstvena nego kada su bile doplate.

Ne mora osnovna pa doplata za Djerdap ili bilo koje zasticeno prirodno dobro vec posebna dozvola za to zasticeno prirodno dobro.

@Shane taj predlog da se kupi jedna dozvola za neko podrucije a svako sledece je upola cene je skroz na mestu mozda i najbolje resenje ali u ministarstvu nemaju sluha za to, tako dok se ne napravi ta mitska asocijacija ako se ikad napravi, nemas nemas nacin da menjas to.
Kad smo kod korisnicke dozvole, pre ove jedinstvene pecao sam u BG-u i okolini i na i terenima pre Djerdapa jer tu moji imaju vikendicu i na Djerdapu koji je 10 km od moje vikendice. Za Beograd-Savu, Dunav i Tamis koji je blizu mi je trebalo 2 ili 3 dozvole ne secam se tacno, za teren pre golubacke tvrdjave mi je trebala jedna posle Golubacke Tvrdjave druga. Sve u svemu zanm da mi je trebalo 4 ili 5 dozvola u fulu placenih sto bese 15-20 000 tada, sto je malo mnogo. Znam da veliki broj beogradskih ribolovaca je pecala u krugu od 50 km oko Beograda gde je trebalo da pokrijes sve bar 3 dozvole.
Tvrdim da ni ovo resenje nije lose pogotovo za vece korisnike poput RSV, zato za sad treba da se fokusiramo na to da se vrsi pritisak da rade svoj posao i da sprovode zakon po kome rade. Ne pricam napamet imam uvid u to, ako korisnik koji ima 5000 prodatih dozvola moze da ima zaposlena 24 cuvara sa "normalnijom" platom koji na vecem delu dobro cuvaju, ima manjih delova koji se lose cuvaju ali to je posebna prica. Kazes da je transparentno, ja ti kazem da tu nesto debelo smrdi i da Dule uspesno manipulise ako vas je ubedio da sa 6000 prodatih dozvola nema para za normalnu ribocuvarsku sluzbu, a da rade svoj posao stvarno prodali bi i koju hiljadu vise.

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 24 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs