Danas je Čet Mar 28, 2024 3:13 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 24 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 9:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
Prvo, Sane je 100% u pravu kad kaze da nam je potrebna ozbiljna ribolovacka organizacija, asocijacijacija, cak su mi ljudi iz ministarstva rekli nezvanicno, kako bi voleli da imaju ozbiljnu organizaciju kao sagovornika i partnera a ovako razjedinjeni smo samo gomila diletanata.

Drugo, meni licno odgovara jedinstvena dozvola jer pecam svuda pomalo, razumem Saneta kad kaze da misli da mu jedinstvena dozvola ne odgovara jer peca na terenima u svojoj okolini, tako da je to vrlo diskutabilno da li valja ili ne valja. Navodis korisnika RSV kako sa 13 ribocuvara ne moze da pokrije, sto ti je los primer, jer sa brojem prodatih dozvola RSV bi morao da ima bar 20 ribocuvara, koji su normalno placeni. Ako mogu korisnici koji prodaju manje dozvola da imaju vise ribocuvara, koji su normalnije placeni onda moze i RSV a zasto nije tako ne bi da spekulisem. Javna preduzeca su posebna prica i njihov nerad je izlisno komentarisati.
Da je savrseno nije ali nije ni los sistem kada bi funkcionisao kao treba. Znam pouzdano da se od jedinstvene dozvole nece odustajati ali da su sitne korekcije, popravke moguce, tako da ja uzaludno trositi energiju na potpunu promenu sistema vec treba insistirati da se postojeci zakon i podzakonski akti primenjuju u praksi i na trenu.

Sto se tice price o 200-300 privrednih ribara i njihovoj egzistenciji, postavicu pitanje koliko ljudi u Srbiji zivi od npr od proizvodnje varalica ili trgovine priborom i mamcima za sporstki ribolov? Mislim da je cifra malo veca od tih 200-300 ribara. Sta je sa potencijalnim a nepostojecim ribolovnim turizmom, koliko bi ljudi od toga moglo da zivi?

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 9:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Ta nemoć je najgore osećanje, vaistinu...
I priznajem da bi bilo jako teško uraditi bilo šta jer mi pre svega, KONKRETNO, ne znamo ni šta hoćemo, a kamoli kako to da postignemo... Što reče kockar- svak na svoju stranu! "ja mislim da treba ovako!", "Ne, ne bolje ovako!"...
I ne može se paušalno reći - "Mi hoćemo bolje stanje na vodama"! Takvo razmišljanje ne postoji... To se krene i kaže "hoćemo to i to" - što će dovesti do boljeg stanja na vodama! A mislimo to učini ovako i ovako... Pa onda znaš kojim putem da kreneš, s kim, i na koja vrata da pokucaš...Pa korak po korak... Ali prvo da vidimo ko smo to "Mi"!? Nije ni dobro napraviti sistem preko noći, jer je onda taj sistem veoma "klimav"! Ovaj naš sadašnji je građen godinama i vidimo kako je to teško i poljuljati, a kamoli urušiti! Građen je godinama, ali je na žalost loš! Zato treba graditi godinama - ali dobar! Prva stavka bi bila dogovor/ujedinjenje ribolovaca! Na taj čvrst temelj bi se moglo zidati... Kad imaš čvrst temelj, onda možeš i da izvoljevaš kakvu kuću želiš! Džaba ti lep krov ako temelj tone...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 9:45 pm 
OnLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5082
Lokacija: Београд
Citiraj:
Procitajte uvodne tekstove urednika Ribolova Vladimira Stakica, covek iz broja u broj vrlo studiozno i detaljno pise o svemu....


Gledao sam Stakica pre nekoliko meseci u Jutarnjem programu na RTS (u nekoj temi sam to i prokomentarisao). Elem, moze Stakic da pise sta hoce u novinama koje skoro niko ne cita (mislim na populaciju generalno). Kada je bio u prilici da naduva qrcem sve odgovorne za stanje na vodama, on je bio poprilicno inertan (jeste dosta pametnih stvari rekao, ali je bio previse fin za moj ukus). Dozvolio je da ga oni ficfirici od voditelja prekidaju, da mu sole pamet i slicno... Napusi olos, pomeni bagru, kad si se vec dokopao javnog servisa (naravno, sve na kulturan nacin ali britko, koncizno i nadasve konkretno) - da se, bre, makar i tu cuje sta nas muci...

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 10:02 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Šane sa Tise napisao:
Prva stavka bi bila dogovor/ujedinjenje ribolovaca! Na taj čvrst temelj bi se moglo zidati... Kad imaš čvrst temelj, onda možeš i da izvoljevaš kakvu kuću želiš! Džaba ti lep krov ako temelj tone...


Da, samo što je upravo to jedan od naših najvećih problema, ako ne i najveći, jer je to ujedinjenje izgleda najteže postići i ostvariti, deluje skoro pa nemoguće! Da je kojim slučajem suprotno, da smo odavno jedinstveni i ujedinjeni po tom pitanju - do sada bi se kroz godine prakse i rada preko tog jedinstva već odavno videli pozitivni efekti i rezultati, a ovako mi već godinama ili decenijama samo razmišljamo o tom temelju (a neki čak ni toliko), a da nismo ni počeli da ga gradimo. Ponekad se čak stiče utisak da nismo jedinstveni ni po pitanju ideje kako bi taj temelj trebao da izgleda, a kamoli da smo pristupili njegovoj izgradnji, kakav god on pritom bio, pa makar on i ne bio baš najbolji, ali da je bar kakav - takav. Izgleda da se ovde stvari neće poboljšati sve dok se ne dođe (tj. ne padne i ne sroza) do samog dna, ma ne ni dna - nego "dnoa"! Koliko god ovo pesimistično zvučalo, nažalost ipak je realno (ili bar realnije), polazeći od dosadašnjih iskustava na ovom polju. Daj Bože da grešim! :roll:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 10:42 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Imam samo jedno pitanje za Ljubu i Saneta: koja bre ljudi jedinstvena dozvola???

Pa to je prestalo da postoji odavno!
To sto se i dalje tako zove....pa i dinar se godinama zvao novi dinar....i na tarabi je pisalo.... :mrgreen:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 10:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
ekoljuba napisao:
cak su mi ljudi iz ministarstva rekli nezvanicno, kako bi voleli da imaju ozbiljnu organizaciju kao sagovornika i partnera a ovako razjedinjeni smo samo gomila diletanata.
Need I say more!?

Ljubo, ako već pecaš svuda po malo, onda i plati svuda - po malo! Platiš dozvolu u mestu prebivališta kako ti zakon zapoveda, to stavi jedan korisnik "u džep" a ti ponekad pecaš kod drugog, koji od tebe nema ništa! I što je gore, nema tržišne utakmice među njima! Jer onog prethodnog baš briga da te "vrati", ili češće "svrati" da pecaš kod njega, kad ti je već uzeo pare, a ovaj ti pak ništa ne može jer si već dao pare... Baš RSV je primer i tu malo grešiš... 6000 dozvola prodaju... Zato što je velika površina koju 13 ribočuvara treba da pokrije, s toga su troškovi njihovog rada u mnogome veći! Dakle danas kontroliše Tisu, pa mu treba čamac, ali pošto kontroliše veliki deo Tise, treba mu JAČI/brži čamac, pa mu je sledeća voda na 30km, a zemljani je put, pa mora Nivom itd. Dakle njegova plata je na dan 500dinara a za gorivo je potrošio 1000! Zašto se onda ne zaposli više njih čime bi teren bio manji!? Pa zbog poreza/doprinosa, raznih dažbina koje proističu iz radnog odnosa itd. ovako je ipak još uvek rentabilnije - ali neefikasnije! Mi smo savez i rad je poprilično transparentan... DRUGE stvari ja njima zameram!
Vidi ima li još negde jedinstvene za 50€!? "Nepravda" koja proizilazi iz toga što neki pecaju na više voda (pa je pogodna jedinstvena), se rešava dogovorom i "regionalizacijom", odnosno, ako imaš dozvolu za negde, a želiš i za drugu koja je regionalno susedna, onda ti je ta druga, recimo - 50% jeftinija! A ako hoćeš za neku dalju, do koje ako dolaziš u startu daješ 50€ samo za gorivo- izvini ali plati! Sve je to svet već smislio, samo treba primeniti... Znam, ti si Ljubo diljem posla tako "podeljen" da živiš (i pecaš) u Beogradu (recimo, ne znam), pa odeš poslom do Drine (i pecaš). Jel nepravedno da plaćaš dve dozvole? Nesumnjivo! Ali ti si 2% populacije, a ja koji pecam SAMO na Tisi sam 98% populacije i smatram da nije u redu da plaćam MOGUĆNOST da mogu pecati na Nišavi! Sad malo karikiramo, i molim te Ljubo ne shvati me pogrešno, ni najmanje te ne napadam, samo želim sebi ovako plastično da prikažem...
Subotica, grad tačno između Tise i Dunava... Gde najviše pecaju? Na Tisi jer je bolje stanje... Ali nekad "skoknu" i do Dunava jer vole. Šta korisnik Dunava ima od toga i kako njegovim dolaskom da popravi stanje, odnosno uzme im pare ( čime može imati više ribočuvara, više goriva, spašavanja ribe itd.). (Govorim o budućim potencijalnim korisnicima, kako ih vidim). Ne bi li se korisnik Dunava maksimalno trudio da ih što više privuče, svojim radom, a korisnik Tise takođe više trudio da ih ne izgubi? Pri tome dozvola za Tisu 30€ (kao što je predlagao Jovanović), hoćeš i DRUGU za Dunav - 15€! Nepravda su dve dozvole? Eto, meni je nepravda što je njima Dunav blizu a meni daleko a i ja bih ponekad voleo...
Ako je Tisa 30€, onda Drina 40€, pri čemu 10 ide za projekat mladice jer je ugrožena vrsta!? I za svaku ugroženu vrstu tako i za svaki ugroženi vodotok (zagađenjem) recimo tako...?
I sve te "pravde i nepravde" rešavao bi (neki budući "ujedinjeni savez ribolovaca" na opšte dobro! Jeste, ovo je samo moja moždana gimnastika i tačno je da neće odstupiti od jedinstvene, a nije ni bitno, bitan bi bio TAJ dogovor među svim ribolovcima, pa bi videli šta možemo! Smatram da ujedinjeni možemo sve, ovako - vidimo kako!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 3:42 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:01 am
Postovi: 293
Lokacija: chicago
Au brate mili pa nije ni cudo sto nas ceo svet deli na parcice I smanjuje nam drzavu izgleda da smo I sami to poceli da radimo cak I kad je ribolov ( razonoda ) u pitanju , pa bre cela Srbija ima stanovnika ko jedan Chicago o kakvom bre deljenju regiona , kantona I gluposti pricamo pa Srbija je jedna I ako kupis dozvolu valjda bi trebalo da mozes da pecas gde ti dusa zeli I naravno da postujes mere za ribu koju lovis , naravno da je dozvola skupa nenormalno I da ne bi trebalo da je skuplja od 2000 do max 2500 a za penzose 1000 dinara, pa dal pensioner treba da plati doplatnu dozvolu ako ode da peca 10 km od kuce ?!! Problem je prijatelji moji u samom drustvu sto vec svi znamo I zato sto se jos uvek ne postuje nikakav zakon a vala I ne sprovodi.

_________________
Success comes from good decision. Good decision comes from experience. Experience comes from bad decision.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 8:02 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Kanjiza republika ! :lol: :lol:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 9:50 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
Ovo sa dozvolama je isto kao i parking servis dođu na parking čiju su gradnju platili građani i nacrtaju više komada belih linija i otimaju pare,čemu služi dozvola kad nema ribe imam pošten predlog da se plaća ulovljena riba po tržišnoj ceni a ne dozvola za ribolov to je mnogo poštenije i prema ribo fondu i prema državi a bogami i prema ribolovcima svi zadovoljni sem lopova - legalnih krivolovaca.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Pet Sep 25, 2015 10:01 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
bombers napisao:
Ovo sa dozvolama je isto kao i parking servis dođu na parking čiju su gradnju platili građani i nacrtaju više komada belih linija i otimaju pare...

:)

Bravo!

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 24 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs