Danas je Pet Apr 19, 2024 1:28 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 24 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 12:12 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5085
Lokacija: Београд
Dok sam finansijski u mogućnosti da kupim dozvolu - kupovaću je, baš zbog ovoga što je naveo kolega perfect angler. Kad idem na vodu, idem da uživam a ne da se raspravljam sa bagrom i rizikujem sankcije.

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 12:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 11, 2011 8:15 am
Postovi: 384
Lokacija: Novi Sad
Kupiću je da mogu i sutra da pišem na temi stop ribokrađi a da me ne grize savest - ako ne kupim, i ja sam ribokradica - mali ili veliki, ali ribokradica.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 3:17 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Sep 25, 2014 1:26 pm
Postovi: 103
Svake godine razmišljam da ne kupujem dozvolu pa ipak kupim.Kupiću i sledeće godine samo zbog svog mira a ne zbog kontrole koju nisam video više od tri godine.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 4:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
fresh&clean napisao:
Meni je svaki alas rekao, daj mi posao za 50 000 din koliko u proseku zaradi i odmah napustam ribarenje. Nije tako lako i jednostavno. Treba ogranicicti i poostriti a kasnije zabraniti. Korak po korak u perjodu od 5god skorz zabraniti ili ogranicit

Ne vidim sta nije jednostavno, toliki ljudi ostali na ulici, giganti industrijski propali i pozatvarani, svi se snalazili kako su znali i umeli u zadnjih 25 godina a sad je par stotina ribara toliko drugacije od njih da im treba dozvoliti da unistavaju biodiverzitet zarad njihovih 50.000 profita. Ta riba pripada svima nama, odnosno ne pripada nikome vec je prirodno bogatstvo koje treba cuvati a ne da se sa tim prirodnim nasledjem udovoljava sacici ljudi koji zele da se bave zanatom koji je odavno prevazidjen i koji su umislili da neko treba da im garantuje 50.000 mesecno. Ovo je 2015. godina i mnogi su zanati izumreli, neka nauce da popravljaju kompjutere, nek se u ostalom udruze i osnuju svoj privatni ribnjak ako samo to znaju da rade, samo neka se skinu sa grbace ovih nasih napacenih reka. Da se razumemo, mislim da ni nasi ribolovci nisu nista bolji niti manje krivi za ovo stanje, jednako su krvozedni i zeljni mesa kao i ribari, ali mi je prosto sumanuto sa ovakvim stanjem u ribljem fondu dozvoliti legalno istrebljavanje divljih vrsta sredstvima za masovni izlov bez ikakve kontrole zarad profita sacice ljudi.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 5:35 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Svako bar dve - tri da uzme. Da podrzimo progres. ;)
I sto neko rece za mirnu savest. Vise dozvola mirnija savest. Na primer svaki put kad vidis lopove odes i uzmes jos jednu-vidis da je problem i da nista nisi uradio, pa uzmes jos jednu da ti bude lakse inumiris savest.
Ovo pisem saljivo, da se niko ne ljuti.
Dunav je toliko ubijen da je samo ova gorka zajebancija ostala.
Od kako pecam nikad ne videh da je ta reka toliko osakacena. Nek Vas ne zavara to sto ekipa sa kojom se druzim i pecam povremeno ulovi poneku lepu ribu.
To su preziveli dinosaurusi. Riba koje su osnov populacije nema. Videce se za par godina o cemu pisem. Daj boze da gresim, ali stanje je jezivo.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 6:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 8:20 pm
Postovi: 1905
Lokacija: Srbija
SloVul napisao:
Kupiću je da mogu i sutra da pišem na temi stop ribokrađi a da me ne grize savest - ako ne kupim, i ja sam ribokradica - mali ili veliki, ali ribokradica.

Bravo 8-)

Послато са SM-A300H уз помоћ Тапатока

_________________
SavageGearSerbia


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 6:34 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5194
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Dule napisao:
fresh&clean napisao:
Meni je svaki alas rekao, daj mi posao za 50 000 din koliko u proseku zaradi i odmah napustam ribarenje. Nije tako lako i jednostavno. Treba ogranicicti i poostriti a kasnije zabraniti. Korak po korak u perjodu od 5god skorz zabraniti ili ogranicit

Ne vidim sta nije jednostavno, toliki ljudi ostali na ulici, giganti industrijski propali i pozatvarani, svi se snalazili kako su znali i umeli u zadnjih 25 godina a sad je par stotina ribara toliko drugacije od njih da im treba dozvoliti da unistavaju biodiverzitet zarad njihovih 50.000 profita. Ta riba pripada svima nama, odnosno ne pripada nikome vec je prirodno bogatstvo koje treba cuvati a ne da se sa tim prirodnim nasledjem udovoljava sacici ljudi koji zele da se bave zanatom koji je odavno prevazidjen i koji su umislili da neko treba da im garantuje 50.000 mesecno. Ovo je 2015. godina i mnogi su zanati izumreli, neka nauce da popravljaju kompjutere, nek se u ostalom udruze i osnuju svoj privatni ribnjak ako samo to znaju da rade, samo neka se skinu sa grbace ovih nasih napacenih reka. Da se razumemo, mislim da ni nasi ribolovci nisu nista bolji niti manje krivi za ovo stanje, jednako su krvozedni i zeljni mesa kao i ribari, ali mi je prosto sumanuto sa ovakvim stanjem u ribljem fondu dozvoliti legalno istrebljavanje divljih vrsta sredstvima za masovni izlov bez ikakve kontrole zarad profita sacice ljudi.


Pevao bi drugu pesmu da se o tvom dupetu radi.
Šta ćemo sa onima koji korektno rade?
Treće gledas sebe koj živi u većem gradu i da ostane bez posla ima gde da se zaposlis, šta ljudi u majim sredinam sa 1000-2000 stanovnika ili 200 stanovnika. Svi koji su dobili otkaze u velikim gigantima otišli na biro i dobili otpremnine, kakve takve su i nisu za bacanje.
Gde će čovek sa 50-60gidnako da ga zaposli, postaje socijalni slučaj
Sit, gladnom neveruje.
80% pecaroša koja upeca smuđa prodaje.

_________________
Bistro


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 7:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
O mom dupetu se i radilo pre dve godine, dobio otkaz i nikom nista, jos uvek drugi nisam nasao, moji roditelji dobili takodje otkaze i to bez dinara otpremnine u vreme bombardovanja kad sam bio u srednjoj skoli i kad su nam pare bile najpotrebnije, i ziveli smo u maloj sredini koja izlazi na bogatu vodu i koja je tad bila prepuna ribe i imali smo camac pa nam opet nije padalo na pamet da ubijamo sto vise mozemo ribe u mrestu i prodajemo, cak smo i dozvole kupovali tih godina u toj nemastini (jer je cena bila racionalna).

To sto rade po zakonu ne znaci da rade korektno, zakon je nekorektan, treba ga promeniti i ukinuti privredni ribolov na divljim vodama barem na 5-10 godina, nema drugog resenja, oni su vec odsekli granu na kojoj sede i treba da budu svesni toga. Ti posteni ribari ako su i postojali trebali su se najglasnije buniti protiv ribokradica koji su im unistili i ukaljali profesiju do te mere da je danas prakticno ribar=lopov za svakog ko je upucen u tu tematiku, svi su cutali i koristili haos na vodi i sad je prosto kraj, ribe nema, krecemo od nule. Septembarska galerija smudjeva je prazna, sad kad bi trebao najbolje da jede, nikad vise ljudi koji imaju fotoaparate i koji koriste internet a nikad manje riba... a cena pecanja nikad veca, da ostanemo na temi. :|

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 8:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Dule, fresh, obojica ste u pravu...
Ribar=lopov je takođe vrlo tačna teza! Svako ko je razgovarao sa nekim ribarem u poslednje vreme, mogao je čuti kako i sam ribar "priznaje" da na pošten način ne može da radi i zaradi! Na Dunavu je cena ribarenja bila oko 1000€ a na Tisi 2500€... Pa su ribari odavde nadigli dževu da se i njima smanji cena, pri čemu su išli na protest ispred pokrajinskog sekretarijata i tražili smenu Puzovića, tvrdivši da nema (više) dovoljno ribe - zbog ekoloških faktora (zagađenja)! Puzoviću naravno nije palo na pamet da kaže da su "skočili sebi u stomak", jer ako NEMA ribe, a oni PROFESIONALCI to i sami tvrde, onda je valjda u redu da uz redukovanje cene ide i - redukovanje (iz)lova! Na protestu je njihov glavni predstanki bio bivši ribar, kojem je dozvola oduzeta zbog lopovluka, a ima i stoišurnaest prijava za ribokrađu! Dakle LICEMERI su neviđeni i ne treba ih žaliti! I izboriše se oni za svoja prava, jer kažu- "Mi od toga živimo". A ne postoji niko u ovoj državi ko bi potavio pitanje, ima li iko PRAVA da od toga (/tako na račun prirode) živi!? Ko? Ribolovci??? Pa ko smo mi da kritikujemo ribare!? U novembru mesecu prošle godine smo podneli amandman u Narodnoj Skupštini, kada je "novi" Zakon bio pri usvajanju, da se zabrani privredni ribolov u preiodu mresta (3 meseca), naravno ni to nije prihvaćeno! I razumem što nije prihvaćeno... Čudo kako je šaka entuzijasta uopšte uspela da "dođe" do Skupštine! Jer nas nema 50-100.000, nego nas ima 50-100.000 - POJEDINACA! Kamo nam Savezi, Udruženja, Asocijacije... A moglo bi se rešiti, i te kako bi se moglo! Samo mi ne shvatamo da to moramo SAMI, jer sve kao nešto čekamo da država reši naše probleme (ribolovaca). Država ne rešava ni jedan problem ako za njega - "NE ČUJE"! A da bi čula, potrebni su legitimni i jaki predstavnici... Kada bi postojala Asocijacija sporstskih ribolovaca Srbije, koja bi početno brojala recimo 10-20 hiljada članova, njeni predstavnici bi mogli kod ministra - bez kucanja! Državu čine GRAĐANI, ali mi smo to (potpuno razumljivo) zaboravili!
Suština ovog pisanija je da sam video jedinstvo ribara- izboriše se, NEjedinstvo ribolovaca - dobismo tuki!
Aj bolje da kukamo dalje i čekamo da nam s neba padnu pečene ševe!

Da ribari prave ribnjake, predlog postoji odavno, i najmanji je problem da se "iskopa rupa u zemlji i napuni vodom", ali ne postoji tržište za tu vrstu proizvedene ribe! Naš narod nema tradiciju jedenja ribe, jedni smo od najmanjih konzumenata ribe po glavi stanovnika i onda tražimo da to malo što nekad rešimo da pojedemo, bude kvalitetnije, ukusnije, zdravije - iz prirodne reke! Drugi najveći ribnjak u Srbiji "Kapetanski Rit", evo mi ga u Kanjiži, poznajem vlasnika, i sam priča kako 80% ribe nosi dole na jug Srbije, jer tamo nema druge ribe (izbora), a narod se poprilično drži posta, pogotovu kad su slave... Nešto mu otkupe prerađivači i restorani, a najmanje ribarnice!
Jednostavno dođe dan kada se ribarima saopšti da od sada "nema više!", a i ko ih je*e pogotovu što su takvi kakvi su, a stotine hiljada drugih su ostali bez posla i nikom ništa... A da bi taj dan došao potrebno je da se promene interesne sfere na vodama- to mogu samo ribolovci...

Svake godine ista priča o ceni dozvola i "hoću-neću"! Samo sledi moje mišljenje... Cena dozvole nije visoka, već prosto ne oslikava realno stanje na našim vodama! Problem je što je dozvola JEDINSTVENA, a to nema nigde, barem ne po toj ceni! Ako znamo da RSV gazduje sa pola vojvodine, a zapošljava 13 ribočuvara i daje im POLA PLATE (za oko 12.000 dinara ljudi rade ceo mesec) pa vi razmislite... Koliko jedan ribočuvar mora terena da "pokrije"? Em što je to nemoguće, em još više povećava troškove (gorivo, amortizacija, oprema...). U javnim preduzećima je još gore, jer tamo čuvari jednostavno ne rade svoj posao (čitao sam od vas, ja ne znam...). Ovde se bar trude...
Mislim da bi bila bolja (polu)privatizacija, koja bi dovela do tržišne utakmice među (budućim) korisnicima, pa 50€ za jednu vodu, ali barem znam zašto plaćam,i to za čestito čuvanu i uređenu ribolovnu vodu! Sada me zakon TERA da dam pare korisniku, pa - kakav je da je! A to se manifestuje na samoj vodi i "bogatstvu" ribljeg fonda! To je glupost, jedinstvenu treba ukinuti (neka ostane po višoj ceni). Očigledno je da ne može i vuci siti i ovce na broju, a to sve za - 50€! Nije ribolov u Srbiji skup nego je jalov pos'o! A da ne bi bio jalov pos'o, ZNAČI, mora da bude skup(lji) i ključno - NE U OVAKVOM KORISNIČKOM SISTEMU! Meni se najviše dopada mađarski model, ne zato što je najbolji, već zato što je (jedini mislim) primenljiv kod nas... Koji god model, gde god je nešto popravljeno/promenjeno, učinjeno je to jedinstvom i ujedinjavanjem (svih) ribolovaca! Ne postoji država u kojoj neko od struktura vlasti rekao "Čujte ribolovci, nešto razmišljamo da vama verovatno nije baš najbolje, aj da mi to vama popravimo!?". O ribolovu treba da se pitaju ribolovci, koji tu dozvolu plaćaju, za to treba svi da su složni i da približno isto misle, a mi trenutno (i plašim se zauvek), ne bismo mogli da se složimo ni da li gofno smrdi il miriše...

Dozvolu nisam vadio čitave 2013-te, pre i od tada jesam, dakle i to smo pokušali, sada je potrebna neka nova inicijativa ili svi jezik za zube, na vodu - ćuti i trpi!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2016
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 9:20 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Da ne bude zabune, ja dozvolu imam stalno. Ali me savest i dalje pece. A pece me iz nemoci. Kao sto Shane kaze, sami smo samciti. A istini treba pogledati u oci, jako puno ribolovaca ne mare nizasta. Resenje nije jednostrano, nisu samo ribari problem. Problema ima stotine. Resenja na brzinu i parcijalno nema. Potrebna je ogromna volja, sistem, rad i postenje, a toga nema. Svako vuce na svoju stranu, a svaka od strana ima dobar deo kvarnih koji samo hvataju krivine i gledaju kako da sto vise otmu za sto manje para. Izgleda da je potrebno stici do samog dna, pa onda gledati sta moze da se vrati....
Procitajte uvodne tekstove urednika Ribolova Vladimira Stakica, covek iz broja u broj vrlo studiozno i detaljno pise o svemu....

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 237 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 24 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs