Danas je Čet Mar 28, 2024 11:43 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 41 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 8:34 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 10:31 pm
Postovi: 54
Poenta cele priče je da ne smeš da budeš na vodi bez dozvole. Sada, da li si je kupio pet dana ili deset minuta ranije, nije važno.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 9:35 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
je l moze neko (iz iskustva) da mi napise sta se desava sa pisanjem tih prijava u slucaju da robolovac nema lica dokumenta sa sobom ?

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 10:03 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
kovisha napisao:
Poenta cele priče je da ne smeš da budeš na vodi bez dozvole. Sada, da li si je kupio pet dana ili deset minuta ranije, nije važno.

Ne, napisao si dan ranije, i u redu je, ustvari lepo si napisao jer si samo citirao postojeći pravilnik.
Samo želim da ukažem na apsurdnost pravilnika, kupovina dan-pre, koji se ionako ne poštuje kod samih upravljača, jer je - nemoguće. Ali avaj, jedna sitna apsurdna sitnica u apsurdnom moru zvanom država Srbija...
A to je izmišljeno da ne bi ribočuvar, koji obilazi neki teren sam, znajući da obilazi teren sam, došao kod ribolovca, uzeo crvenu i stavio u džepče dajući "nekakvu" priznanicu. Još jedan apsurd je da će ribočuvar, koji obilazi neki teren sam, znajući da obilazi teren sam, ipak to uraditi i mimo zakona, samo bez ikakve priznanice. Ako uopšte obiđe teren :shock:

white napisao:
je l moze neko (iz iskustva) da mi napise sta se desava sa pisanjem tih prijava u slucaju da robolovac nema lica dokumenta sa sobom ?

Prisustvovao sam sceni, bilo je to poslednji put kada su me kontrolisali ribočuvari RG-a i poslednji put kada sam imao dozvolu, 2010-e. Tu neki momci mlađi, nisu imali dozvole, tražili im lične karte, oni kažu nemaju, ovi će kao da oduzimaju pribor, tamo ovamo, na kraju ajde da daju podatke i ovi će napisati kazne, izdiktirali lične podatke, ovi zapisali, rekli im da prekinu odmah sa ribolovom, i otišli.
Jel mislite da su im dali tačne podatke? :lol:

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 10:23 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
white napisao:
je l moze neko (iz iskustva) da mi napise sta se desava sa pisanjem tih prijava u slucaju da robolovac nema lica dokumenta sa sobom ?


Veruju ti na rec da se zoves Petar Petrovic iz Marsala Tita 1.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 10:24 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 8:02 pm
Postovi: 1888
Lokacija: Đakovo
Cuvara nema izgleda na cjelom balkanu :).
Ja u hrvatskoj na Savi u sl brodu nisam vidio cuvara 4g kako pecam tamo. Dozvolu nemam nit cu je imat. Na barama gdje pecam bassa znju da nemam dozvolu i niko nikad nije nista rekao jer je njima nepojmljivo da neka budala peca i pusta ribu nazad..Valjda misle pusti budalu iovako sve vrati nazad :D. Jos ja koji sam bez dozvole moram se svadat sa ovima sto imju da nehaklaju bassa dok se mrijesti.. I onda me netko pita zasto nemas dozvolu. Pa za koga kad nema cuvra, poribe bare sa 1t sarana kojeg nepecam a ostale ribe su stetocine. Cuvar je navodno neka pijandra koja je tamo svaki dan spava u kolibi i svi znaju da on najvise krade nesmije nikog ni pogledat, a ne trazit dozvolu...Kupnjom dozvole isplacujes samo gajbe piva i litre rakije i to je to.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 10:25 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
i taj momenat "oduzimanje pribora" mi nije bas najjasniji.. ja znam za slucajeve oduzimanja pribora, ali je to radili policija na Drini, jer su ribolovci pecali nocu, a time povredjivali pogranicni pojas i te fore.

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 12:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 10:31 pm
Postovi: 54
Jel ovo uvod u novi bojkot kupovine dozvola ?


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 1:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Bilo bi lepo, sve osim bojkota je mlacenje prazne slame. Money talks, bullshit walks.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 1:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
Mislim da kad je bojkot bio javno obelodanjen odziv nije bio ovakav.. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][FACE WITH TEARS OF JOY][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 08, 2016 3:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Slika

:mrgreen:

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 41 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs