Danas je Pet Apr 19, 2024 10:59 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 32 33 34 35 36 Elipsa 41 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:00 am 
OnLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5085
Lokacija: Београд
Vidim da većina kolega ide po logici "neću da plaćam nečiji nerad".

Lepo, hajde da ne plaćamo struju - u EPSu je gomila ladoleža, partijskih kadrova i sličnih koji qrcem ne mrdaju a platica leže. Pritom nas besramno kradu, naplaćuju više, napon varira pa uređaji crkavaju po kući...

Hajde da ne plaćamo Info stan - gomila nejasnih stavki, svakog meseca račun je veći sa neku sitnu sumu (ali malo po malo...), zgrade se ne čiste, đubre se ne odnosi redovno, takođe gomila partijskih činovnika...

Hajde da ne plaćamo telefon, internet, IPTV - u pitanju je najčešće Telekom, situacija kao u EPS...

Hajde da ne plaćamo porez - u Poreskoj upravi je gomila prevrtača šoljica, partijskih kadrova, itd...

Opa, isekoše struju - kako sad da gledamo Parove, Zvezde Granda i slična sranja... Opa, isključili mi telefon, kako sad da drkam Viber, WhatsApp, online kladžu... Neko kuca? Opa, sudski poziv...juuuuu, izvršitelji...kuku i lelele, šta nam rade... A mi, jadni, SAMO nismo platili ono što koristimo...

Osnovni red i moralne norme nalažu da se plati ono što se po zakonu plaća. Samim tim se stiče legitimitet za korišćenje istog, kao i pravo na reklamaciju.

Lepo reče neko od kolega, mrzi me da tražim i citiram, mnogo smo se mi uskurčili da hvatamo krivine i pilićarimo, a nemamo muda da razjebemo lopovsku bandu koja nas jaše više od dve decenije i počnemo da dovodimo stvari u red.

Sve dok budemo takvi i treba da nas nema.

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:03 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
Ti kad platiš struju gori ti sijalica , a šta ti gori kad platiš dozvolu :?:Jaše nas jer im plaćamo zaštitu oni legalno kradu imaju dozvolu


Poslednja izmena od bombers u Pet Mar 03, 2017 11:10 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:10 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5194
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Cisto da se zna.
Isti stav imam prema ribolovcima bez dozvola i prema mrezarosima.
Puna mrestilista pecarosa koji bojkotuju kupovinu dozvole a satiru ribu u mrestu.
Po pisanjima niko nije a onda na vodi sreces jednog po jednog.
Dodju na takmicenja niko dozvolu a pecali bi.
Sto se tice zvanja kontrole, na svaki poziv su izasli, napravili zapisnik o izvadjenim alatima.
Znam da ih ne vracaju.
Dok je prosle godine vazila zabrana alata u vreme mresta, po mojoj prijavi izadjeno je 13 alata, mreze +strukovu.
Sve lepo slikao dok postavlja alte i poslao. Cik da ne izajde.
Dok sam pecao iz camac, video da grebu pozvao ribocuvara dosao za 25min. Normalno ovi posekli kanape i nije mogao da napise prijavu ali grebarosi znaju da ako prolazim da ce biti prijavljenji.
Novembar mesec, izvadjeno preko 20 mreza, sto mojim pozivom sto pozivom mog drugara. Ni jedna nije vracena.
Jer znam kome se alasi zale da im je izavdjen alat, koj alat i koliko. Jer ne znam br alata u vodi ali zam gde je bacen.
A ne sakrijes se iza drvet i dok zoves molis boga da te ne vidi ili da ti se neko ne javi
Lepo zatrazis ime ribocuvara koj izlazi na teren.
Zato gde pecam nema mreza uz obalu, jer sve leti napolje u roku od 1h.
Alasi zanju da ih prijavljujem, svaki dan me srecu i nista mi nikada nisu prigovorili niti rekli.
Jer zanju da mogu sve da ih prijavim inspekciji, za jos mnogo pizdarija koje prave.
Np registrovan camac ali motori nisu registrovani. Kao izlaze na vesla.
Ali zato su oni meni slali letos da se proveri da li je registrovan camac i da li je dozvola uredu, dozvola za upravljanjem camcem ispravna... da li imam vesla, kanape...i sve ostalo sta je potebno. Dosli iz kapetanije Kaldovo. Normalno sve po propisu, zahvalili i otisli.
Da sam bio i razmisljao kao vi ,nista od ova nebih mogao i jos bi plakao i molio da mi ne pisu kazne ( sto 90% uvacenih radi, tuzno ali istiniti) jer mi je majka bolesna, babi treba kuk, a dedi treba vijagra za komsinciu jer babi odvalio kuk.

_________________
Bistro


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:19 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
Lepo od tebe i revnosnih al kod nas nije tako kao kod vas u Gornji Milanovac kod nas i dalje ne gori sijalica kad platiš dozvolu.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:31 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5194
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Donji a ne Gornji.
Ni ti ribocuvari nisu cvecke.
Uzimaju lovu za bacanje mreza bez dozvola.
Pogotovo za delove oko Grebena, Boljetina, Pesace...delovi koju su tesko pristupacni.
Ali ako im dises za vratom, znaju i oni da mogu da naebu sa mrezarosima, izlaze i vade sve napolje, ne pitaju cije je.

_________________
Bistro


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 11:53 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
Da donji u pravu si , nego u toj dozvoli koju si uzeo jel stoji kad je lovostaj za smuđa


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 12:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5194
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Ne.
Na poslednjoj nije stajalo.
Ovogodisnju nisam jos kupio.

_________________
Bistro


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 12:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 5:56 pm
Postovi: 6
Uzmi je čoveče, nemoj da se izjednačavaš sa mrežarošima...


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 12:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5194
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Naravno da cu kupiti!
To dve, jedna za BG druga za Djerdap.
Kao i uvek sto radim.
Registrovacu camac pre spustanja u vodu!
Treba jos nesto?
A vi kupiti dozvole, ne zbog drzave i ribocuvara, nego da se ne brukate na vodi kada vas uhvate bez dozvole
Plakanje, klecanje, bez bolesne rodbine a ovde puna prsa junaka.
Da se ne rasturaju dugogodisnja drugarstva, zbog jednog smudja upecanog u mrestu i ne mogu da se dogovore ciji je smudj...itd sta se svega nisam naslusao i nagledao. Ali plakanje u 80-90% slucajeva, neki i grebu noktima po kamenju dok jecaju.
A i u BG nista bolje, dozvole kopirane na stampacu i stavljena slika :lol: a drugi pored njega ima dozvolu ali smudja ispod mere, jos lepo okacen na stringeru. Kontrola gleda i ne veruje. Koja tragi-komicna-drama, ni sam Nusic je nebi napisao. Cak je bio i prisutan jedan nas bivsi clan, mrjr. Covek uredno ima dozvolu.
Tada svi drugi krivi a ne pecarosi u prekrsaju.

Onda na kraju takvi zovu ribocuvare da prijave prekrsaj, mreze, strukovi i posle kukaju kako je sve ocaj.

_________________
Bistro


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Pet Mar 03, 2017 12:55 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Ovo, kao ni bilo sta drugo ne pisem da bih biko koga motivisao da ne uzme dozvolu, a peca,
vec cisto da ilustrujem situaciju, Fresh, sve radim isto kao i ti, samo sto nemam svoj camac,
pa su moje aktivnosti vezane za obalu, jer kada koristim tudji, necu njemu da navlacim bedu na vrat.

Kada su alasi u pitanju, izvadjeno je pretezno samo ono sto sam sam izvadio, cuvari ugavnom njihove mreze "nisu nalazili",
a par puta kada su bas bili pritegnuti neke od njih su izvadili. Kulminacija je situacija kada sam trazio da svedocim ko je,
kada i gde postavio mreze (ribar) koje su cuvari izvadili.... posto je bio uporan u postavjanju mimo propisa.
Do svedocenja nije nikada doslo, jer je prijava "negde nestala".

Znaci na zalost nisu svuda isti. A i razumem donekle da cuvari nece da za svoju platicu ginu i zameraju se krimosima, direktno ili posredno.
Sta i kako sam sve radio po pitanju pijacne prodaje, dobrim delom je zabelezeno i ovde.
Ta teta je i danas, posle godina i godina iznela ribu na prodaju, na svoje tradicionalno mesto....a dobro se zna odakle je ta riba.

Ima jos prica, ali da ne preterujem, vezane su za JP Vojvodinasume i SRP Gornje podunvalje, tu vazi posebna dozvola,
nju imam i na te terene idem, jer ima i pozitivnih primera i u toj firmi ima i normalnih ljudi i onih koji rade svoj posao.
Spremni su da saslusaju i makar da priznaju stanje.

Kruze glasine o tome ko je novi cuvar "Voda vojvodine" na VBK i DTD u Somborskom ataru.
Prica je toliko jeziva da i dalje ne zelim da poverujem da je istina. Dok ne izadje potvrda ili demanti,
ja tu dozvolu vaditi necu, ali isto tako u te vode necu ni zabaciti, iako sam na tim kanalima odrastao,
na njima lovio prve ozbiljne ribe i ubedljivo su mi najblizi.

Moje iskustvo je dakle, da kupovinim dozvole kupujemo, izmedju ostalog i pravo da nas prave majmunima, ili to ide gratis? :D

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 32 33 34 35 36 Elipsa 41 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs