Danas je Pet Apr 19, 2024 9:53 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 41 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 5:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 7:45 pm
Postovi: 190
Lokacija: NBG
dozvola?sta je to? za sta to sluzi?

_________________
8)


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 6:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 05, 2009 10:04 pm
Postovi: 796
Lokacija: Kostolac Srbija
Bačen novac sigurno, ali je moraš kupiti ako želiš legalan ribolov. Pecanje bez dozvole te svrstava u krivolovce.

_________________
Iz pakla ljubavi spasila me droga!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 6:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 7:45 pm
Postovi: 190
Lokacija: NBG
VALE napisao:
Pecanje bez dozvole te svrstava u krivolovce.

rekose korumpirani ribocuvari koji rade za jos korumpiranije sefove

PITANJE JE sta placamo(koga) kad kupimo dozvolu

_________________
8)


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:01 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 7:14 pm
Postovi: 511
To ti je ono parče papira koje košta 6000 din , ništa ne dobiješ za ono što si platio čak nije pogodno ni za brisanje dupeta u slučaju preke nužde na vodi.To je parče papira koje ne obezbeđuje sledeće:zaštitu ribljeg fonda , povećenje ribljeg fonda , čistije obale , uređena mesta za ribolov , poribljavanje plemenitim vrstama riba (smuđ , som ...) , suzbijanje krivolova itd.Ono što će ti omogućiti je :ne ometano posmatranje krivolova uživo , rasterećenje novčanika , duševni mir ako se nekim čudom desi da na vodi vidiš najređu vrstu državnog službenika , mogućnost oduzimanja pribora ako te zateknu na vodi da posle 18h ne zakonito svojim prisustvom ometaš krivolovce u zaštiti ribljeg fonda , edukaciju od strane čuvara vezano za lovostaj čiji kalendarski datumi se ne određuju proverom na terenu već su 30god. unazad isti(verujem da su ribama podelili kalendare da znaju kada da se mreste - danas je tehnologija napredovala ) , kontinualno smanjenje ribljeg fonda - dokazano u praksi itd.To ti je nešto slično diplomi samo što sa diplomom možeš obrisati dupe u slučaju nužde(dovoljno je velika).Jedini pravi način da saznaš šta je to je da je kupiš i prođeš to životno iskustvo nije prijatno ali ostavlja ne izbrisiv trag i konstantno podsećanje da to više ne radiš nešto kao uslovni refleks.To je moje iskustvo , siguran sam da ima i drugačijih


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 05, 2009 10:04 pm
Postovi: 796
Lokacija: Kostolac Srbija
AMATERBG napisao:
VALE napisao:
Pecanje bez dozvole te svrstava u krivolovce.

rekose korumpirani ribocuvari koji rade za jos korumpiranije sefove

PITANJE JE sta placamo(koga) kad kupimo dozvolu


Razumem tvoj bes i sam sam bio više puta u nedumici izvaditi dozvolu ili pecati bez nje. Nikad ribočuvara nisam video na delu Dunava gde najčešće pecam, a krivolovaca je sve više i oni su svakodnevno prisutni. Kupujem dozvolu samo zbog mogućnosti da se nekim čudom ribočuvar pojavi i sačuvam obraz.

_________________
Iz pakla ljubavi spasila me droga!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 7:45 pm
Postovi: 190
Lokacija: NBG
VALE napisao:
AMATERBG napisao:
VALE napisao:
Pecanje bez dozvole te svrstava u krivolovce.

rekose korumpirani ribocuvari koji rade za jos korumpiranije sefove

PITANJE JE sta placamo(koga) kad kupimo dozvolu


Razumem tvoj bes i sam sam bio više puta u nedumici izvaditi dozvolu ili pecati bez nje. Nikad ribočuvara nisam video na delu Dunava gde najčešće pecam, a krivolovaca je sve više i oni su svakodnevno prisutni. Kupujem dozvolu samo zbog mogućnosti da se nekim čudom ribočuvar pojavi i sačuvam obraz.

od koga cuvate obraz kolega? od koga se stidite? samo covek sam sebi moze da ukalja obraz niko drugi ne moze. ubedite sebe da kupovinom dozvole ustvari podsticete lopove sto u sustini i radite. ko kupi dozvolu on pomaze toj lopovskoj bandi koja se zove vlast

_________________
8)


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 05, 2009 10:04 pm
Postovi: 796
Lokacija: Kostolac Srbija
Kupujem pravo da ih kritikujem i ne plašim se kontraargumenata...

_________________
Iz pakla ljubavi spasila me droga!


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 29, 2013 9:37 am
Postovi: 264
Lokacija: Novi Sad
Kupovinom dozvole placas pravo da pecas, a to što neko ne radi svoj posao je drugo pitanje koje nema veze sa tim.
Obraz i ja čuvam, ali pred svojim detetom koje povremeno vodim na pecanje, jer se nadam da ce jednog dana živeti u uređenom drustvu gde će se poštovanje propisa podrazumevati.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

_________________
Ništa nije tako loše da ne može biti gore.


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 7:45 pm
Postovi: 190
Lokacija: NBG
dok god su reke u stanju kakvom jesu imate pravo da ih kritikujete i bez dozvole, a kontra argumenti? pa drzava bi trebala da brine o tim stvarima tacno i da je dozvola dzaba.tako da oni argumente nemaju a pogotovu im ne moze biti argument to sto vi niste kupili dozvolu. a da ne pricamo o ceni dozvole u zemlji gde ljudi rade za 25 30 hiljada

_________________
8)


Vrh
   
 
 Tema posta: Re: Dozvole 2017
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 7:52 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 12:41 pm
Postovi: 5085
Lokacija: Београд
Citiraj:
Kupovinom dozvole placas pravo da pecas, a to što neko ne radi svoj posao je drugo pitanje koje nema veze sa tim.
Obraz i ja čuvam, ali pred svojim detetom koje povremeno vodim na pecanje, jer se nadam da ce jednog dana živeti u uređenom drustvu gde će se poštovanje propisa podrazumevati.


Sa svime se slažem. Sa ovim boldovanim takođe, ali je osnovni preduslov da žive u uređenom društvu da odu negde u tri lepe čke materine odavde.

Mislim, biće i ovde uređena država ali kad nas nenasilno (kreditima, kupovinom državne imovine, pretvaranjem u jevtino roblje na sve ostale legalne načine...) okupira Švaba...

_________________
Због бурних историјских догађаја пао сам у нервну тензију,
молим надлежни орган да ми одобри одлазак у пензију...


"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред!"


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 403 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 41 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs