Danas je Čet Mar 28, 2024 3:54 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pet Dec 01, 2017 2:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 8:36 pm
Postovi: 617
Sta bih dao da je nama u Beogradu takvo stanje.Ovako,dok god drzava bude dozvoljavala Renatu i njemu slicnim da masakriraju ribu, koriste nedozvoljene alate,love u zabrani,i ostale gadosti...ja dozvolu ne kupujem!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pet Jan 12, 2018 7:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
Uzeo bih dozvolu za ovu godinu jer imam visak para...
NOT!
Imacu mozda priliku da pecam na nekoliko voda u Srbiji pa ne bih da se okrecem preko ramena ni da se cimam sa kupovinom dnevne dozvole dan pre. U vezi toga me interesuje sledece:
da li negde postoji mapa, zvanicna, ili pak precizan tekst u kome se navode granice ribolovackih reona u srbiji?

Posto vidim svaka barica je predeo posebnih hidroloskih odlika za koju treba posebno doplatiti.

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pet Jan 12, 2018 8:38 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 5:19 pm
Postovi: 689
Svestrani ribolovci koji dosta vremena provode na raznim tokovima, nesumnjivo imaju potrebu za dozvolom. Mene zanima misljenja Vas koji pecate iskljucivo pastrmku, sta raditi ove godine? Ja i moja braca po stapu smo se nagledali unistenih reka ovim mhc, za bilo kakav lep prizor i cistu prirodu prelaze se stotine kilometara a i to je na udaru od proleca. Mislim da debatu svedemo iskljucivo na krug ljudi cije se pecanje svodi na salmonide, pri tom nista manje ne uvazavam kolege koje vole vece tokove i druge grabljivice, samo koncepcijski svodim na uzi teren pa me zanima misljenje drugih kolega.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Pet Jan 12, 2018 10:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 7:08 am
Postovi: 174
kenny napisao:
Uzeo bih dozvolu za ovu godinu jer imam visak para...
NOT!
sledece:
da li negde postoji mapa, zvanicna, ili pak precizan tekst u kome se navode granice ribolovackih reona u srbiji?

Posto vidim svaka barica je predeo posebnih hidroloskih odlika za koju treba posebno doplatiti.


Na ovom sajtu imate jasno definisane vode i ko je korisnik, telefoni ribočuvarskih službi...
http://ribolovsrbija.rs/


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Sub Jan 13, 2018 12:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
E pa super... Mislio sam da ce mi trebati vise para, ali ovo je super!
15ak hiljada, nije strasno. Odmah od ponedeljka pocinjem da ih ne kupujem!

Nego, ovo nije zvanican sajt, informacije su zastarele i sture, a vecina linkova ne radi, ali hvala u svakom slucaju kolega Predraze!
Opet, ima li neko podatak ili mapu o podeljenim reonima? Ili pak mapu/podatak gde mogu da idem sa ovom parcijalnouniverzalnom 6000?

Vezano za ovaj link sto je rpredrag okacio, posto ima svasta nesto da se procita uprkos neazurnosti:
E, aj' sad da mi neko objasni ovaj javni podatak, ovu zvanicnu poslovnu politiku. Posto meni sustina stvari izmice...
http://ribolovsrbija.rs/images/RP%20SRP ... %C4%86.pdf

Paznju obratite na stranu 7 i 8. Tj. tabelu 2 i 3.
Znaci, korisnik je zadovoljan kolicinom ribe koja se trenutno nalazi u njegovim vodama te dozvoljava da se skida sav prinos mesine koji nastaje u toku godine da se slucajno ne napravi visak ribljeg fonda. Dalje, dnevni izlov stuke od 40kg i smudja od 1,5kg... Aj' neka neko objasni. Kila i pol smudja deluje smesno, ali 40 kila stuke deluje odvratno puno. Kao da je treba istrebiti. Jer treba uzeti u obzir i lovostaje kao i dane sa nepogodama, pa brale tu mozes i po 100 kila da nosis kada riba radi.
Naravno ovde pricamo o dozvoljenoj maksimalnoj kolicini. Sto ne znaci da ce se ta kolicina ribe i uhvatiti i odneti svakog dana. A ko to kontrolise? Kolicinu odnete ribe? Dva ribocuvara sa 45h radnog vremena u toku nedelje :lol: :lol: :lol:
'Aj' dobro...
Nego pogledajte tabelu 3. Pa ovo je njihov javni podatak za 2017tu... Ovo je PLAN rada.
Planirano je prodati 50 godisnjih dozvola, 30 visednevnih i 100 dnevnih dozvola.
Kome odgovara ova politika? Ne znam koliko se dozvola prodavalo do sada, ja je nisam uzimao, niti mi se iko hvalio da je ima. Ali da ima i 100 godisnjih, i da ti sretnici izlaze redovno na vodu mogu i da se sretnu - ni jednom. Lovrenac, Siroka, Hagla, Dunav, bare i kanali u sumi pa i mostongaski kanal pod selom, imaju 25+ km obale. Gruba procena...
100 dnevnih dozvola :lol: :lol: :lol:
Znaci, svakih 3,4 dana jedan sretnik moze da se ugura medj' ovih 50 godisnjaka.
Planirani prihod od ribolova 350 hiljada. Koliko je to stabala onog govneta topole? Treba li mi i druga ruka da ih prebrojim...
Eto. Toliko smo bitni.

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Sub Jan 13, 2018 2:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
Mapa ribarskih područja;
Slika
Rešenje o ustanovljavanju ribarskih područja,pdf;
http://www.srbijasume.rs/pdf/Resenje%20 ... drucja.pdf
Zaštićena područja;
http://www.ribolovsrbija.rs/index.php/z ... odna-dobra


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Ned Jan 14, 2018 12:06 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
Ako izuzmemo zasticena podrucja, sa objedinjenom mogu bilo gde? Ili korisnici ocekuju da imam njihovu?

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Ned Jan 14, 2018 12:34 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Nov 18, 2017 12:12 pm
Postovi: 15
Svaka cast za mapu bar neki orijentir ali opet mnogo toga nije obelezeno kao nacionalni parkovi,rezervati...i opet najvaznije od svega dzaba sve to kada ja u 2017 nisam video ribocuvara a pecam u nacionalnom parku...zalosno ali ja sa dozvolom a pored mene bar 10 grebatora zasticeni kao beli medvedi


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Ned Jan 14, 2018 1:28 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Ma sta te briga... Plati i ove godine.....

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2018
PostPoslato: Ned Jan 14, 2018 6:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Ribarska područja su samo, kako bi se reklo, administrativne celine! Korisnici dobijaju konkursom ribolovne vode, odnosno kako se nazivaju - delove ribarskih područja!
Objedinjenom dozvolom može se pecati na svim delovima ribarskih pidručja, svakoj vodi od severa do juga, bez obzira na to od kojeg konkretno korisnika je dozvola kupljena.... OSIM na ribarskim područjima u okviru zaštićenih područja! Gde se teoretski plaća doplatna (ili posebna) od 4000din. Ako nije 4000, onda je to posebno naglašeno koliko je...
Ali ste u pravu, zaštićenih područja je sve više, a niko od ribolovaca ne može da isprati koje su to konkretne vode!

Dozvole bi trebalo da budu KORISNIČKE! Gde pecaš, tu i tome da platiš!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs