Danas je Uto Mar 19, 2024 5:38 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 6:26 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 5:19 pm
Postovi: 689
Ja bih postavio jedno pitanje kolegama koje iskljucivo pecaju pastrmku na nasim postojecima i "nepostojecim" rekama i potocima.
Da li neko ima tacno evidentiran broj tokova na teritoriji Srbije koji trenutno sa pocetkom sezone 1.marta nisu devastirani ili u toku unistavanja radi izgradnje mhe?? Ja dok ne dobijem na uvid od preduzeca koje gazduje vodama u slivu Kolubare sve tokove gde mogu nesmetano da pecam pastrmku i gde je realno ima, necu kupovati dozvolu. Jer ako nam se pecanje svede na Gradac koji u spin delu ima sve manje ribe i jos par reka na kojima se ceka dozvola za mhe, koja je svrha te dozvole??!! Realnije je kupiti preko Drine pa par puta godisnje izaci na ocuvane vode.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 8:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2682
Lokacija: Bukin :) - NS
Gde kupiti (ovo)godisnju dozvolu u NS?

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 10:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 7:41 pm
Postovi: 3991
Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
U U. S. R. Šaran Petrovaradin. Treba da imaju.

TeTka

_________________
jebalevasvorumuljeičiburaške


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 7:31 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2682
Lokacija: Bukin :) - NS
Hvala Ossa! A zna li iko treba li LK? Ili tako nesto?
Posto nijesam prijavljen u NS...

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 10:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 12:13 pm
Postovi: 168
Ja sam morao da kupim u mestu prebivalista, a ove godine su trazili i citac licne karte (ili kopiju kome nije cipovana).


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 8:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 4:24 pm
Postovi: 1806
Lokacija: VA
Nidzony 28 napisao:
Ja bih postavio jedno pitanje kolegama koje iskljucivo pecaju pastrmku na nasim postojecima i "nepostojecim" rekama i potocima.
Da li neko ima tacno evidentiran broj tokova na teritoriji Srbije koji trenutno sa pocetkom sezone 1.marta nisu devastirani ili u toku unistavanja radi izgradnje mhe?? Ja dok ne dobijem na uvid od preduzeca koje gazduje vodama u slivu Kolubare sve tokove gde mogu nesmetano da pecam pastrmku i gde je realno ima, necu kupovati dozvolu. Jer ako nam se pecanje svede na Gradac koji u spin delu ima sve manje ribe i jos par reka na kojima se ceka dozvola za mhe, koja je svrha te dozvole??!! Realnije je kupiti preko Drine pa par puta godisnje izaci na ocuvane vode.

U slivu Kolubare, osim Gradca, nema vodotoka sa pastrmkom, ako izuzmemo neke potoke u kojima je ima u tragovima i gde je potuno nezanimljiva sa ribolovačkog aspekta.
A što se tiče pastrmskih tokova u Srbiji, generalno ... nigde nije sjajna situacija, i tako je već godinama.

_________________
Ulažite u stomak! To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugoročno i neizvesno.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Feb 13, 2019 2:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 5:19 pm
Postovi: 689
Ma ok je to sto se tice sliva Kolubare, ono sto mene izbezumljuje da se po celoj Srbiji guraju reke u cevi i to reke ciji se nadzor od strane ribolovacke sluzbe placa u nasim dozvolama. Da budem jasan, smatram da pre kupovine dozvole svako treba da ima na uvid tacno koje kontrolisane tokove placa, a ne da odem u okolinu Uzica ili Kraljeva i naletim na bagere i zatrpanu reku. Ovo samo kolege koje pecaju pastrmku mogu da shvate, ne krivim kolege koji su na vecim rekama i ne primenjuju taj vid ribolova ako nisu upoznati sa stanjem.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 9:58 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 6:11 pm
Postovi: 203
I na kraju,imam li ja pravo kod cuvara da kupim dozvolu ako me nadje na vodi ili ne? Stvarno se ozbiljno razmisljam da ove godine ne uzimam..nisu mi neke pare,mogu i na rate da uzmem..ali prosle godine me nigde nijednom nije kontrolisao niko..a prethodne mozda 2-3 puta..tako da ne znam da li da bacam pare bezveze..pogotovo sto je stanje na vodi katastrofalno.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 11:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 12:13 pm
Postovi: 168
Mislim da je bila prica da ako pecas u opstini prebivalista, tada moras ranije kupiti (vise)dnevnu dozvolu, a ako si u nekoj drugoj opstini, onda moze kod ribocuvara na vodi.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 1:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 7:50 am
Postovi: 2980
Lokacija: Zvornik
Za Srbiju,ako nemaš dozvolu,znači ni dnevnu,kod sebe,odmah ti pišu kaznu!
Ako me ne vara sjećanje negdje oko 50.000,00 Dinara!
Jer imaju dogovor sa advokatom i onda te on tuzi i dalje sudski goni.Jedina olakšavajuća okolnost je uplata pola iznosa u roku od sedam dana! :lol: :evil:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs