Danas je Čet Mar 28, 2024 11:57 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 11 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 7:49 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Gluposti, naravno da ne mora i ne treba da se plati harac, nismo u srednjem veku odavno. U modernom svetu to sto ti zoves "drzava" je nista drugo do servis gradjana, a narod im je poslodavac. Kao kad zaposlis cistacicu u svojoj firmi pa ako ti se ne svidja kako cisti podove i pere toalet, ti je otpustis i zaposlis neku drugu, a ne da ti cistacica kaze "Ima da mi dajes platu a to da li cu ja da cistim ili cu da resavam ukrstenice, to je moja stvar". Eto drzava nije nista vise od te cistacice, samo sto to narod ovde ne kapira, nikako da se oslobode tog podanickog mentaliteta "plati sta drzava kaze i pomiri se sa sudbinom".

Udruzenja mogu da cuvaju neku baru ili eventualno jezero ali ne mogu Dunav, Savu, Tisu... To je ogroman prirodni resurs i obaveza drzave je da izdvaja sredstva od poreza za cuvanje takvih resursa, jer oni pripadaju svim gradjanima a ne samo ribolovcima. Ne moze i ne sme opstanak zivog sveta u tolikim ekosistemima da zavisi od toga da li ce biti prodato dovoljno dozvola, to mora drzava da cuva svakako, a ribolovci samo treba da podnesu dodatni trosak u vidu godisnje naknade, jer u tom resursu uzivaju nesto vise nego ostali gradjani.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 7:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Kad dodju cuvari u pratnji policije, sto su radili ove godine u NS ( hvala bogu konacno), i uzmu ti podatke...pa ti na sudu pricaj kako drzava ne funcionise. Platices kaznu ko dobar dan.
To ne znaci da je u redu na vodi, naprotiv, nego ako hoces da pecas, to kosta 7000...

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:05 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Ti pricas o licnim strahovima a ja ti govorim o solidarnosti i borbi za slobodu i dostojanstvo...

Bolje da ne pecamo jednu godinu kao slobodni ljudi, nego da ceo zivot pecamo kao kmetovi!

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Molim te Dule ubedi sve ostale pecarose da nekupe dozvolu i da nepecaju godinu dana i ja cu se rado pridruziti.
Mislim, posto vec tako dobro znas sta treba pretpostavljam i da znas i kako to da se uradi!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
Pa to, ako nemas dozvolu onda ni ne pecas.

A dostojanstvo sam branio pred sudom, za to sto pisemo, i popisio tuki, nikad vise hvala.

Skupo je prijatelju.

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Solidarnost i teznja za slobodom je nesto sto svi mi nosimo u sebi ili se uci dok smo mladi. Nazalost nemam tu moc da uticem na ljude na nacionalnom nivou, bilo je nekih ljudi koji su imali tu moc ali su brze-bolje uklonjeni sa lica zemlje. :|

P.S. Ne kazem da ne treba da se peca, vec samo da ne treba da se placa harac, svi drzavljani imaju pravo da pecaju na nasim vodama, naravno pod uslovom da se pridrzavaju dozvoljenih mera, kolicina i lovostaja. Podrzavam sve ljude koji uspevaju da pecaju bez "dozvole" pod ovakvim okolnostima, pod uslovom da postuju nabrojane propise.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:26 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Okt 19, 2018 11:28 am
Postovi: 94
Kao to da u NS idu u pratnji murije a u Apatinu idu sami dali još negde idu u pratnji murije , nekako se stiče utisak da se u Apatinu više krade.Dali ovo sa dozvolom funkcioniše po principu kupi dozvolu pa u lopovluk , ako sam razumeo oni u Apatinu kupe dozvolu za 7000 din i mogu da odnesu koliko god ulove a u N.Sadu dođe murija sa čuvarima i apsi i na sud tera za kojeg porcijaša iz govnare.


Poslednja izmena od mans u Uto Jan 15, 2019 8:33 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 8:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:01 pm
Postovi: 1008
Lokacija: Novi Sad
2x prosle godine u NS. U prethodnih 5 godina nisam ih video ni sa murijom ni bez

_________________
Skasiz sproljno z dobrovoljno


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 9:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 6:18 pm
Postovi: 433
Lokacija: Beograd
sve je to tezak bezobrazluk !

_________________
Ружо бела, ал' си плава, к'о зелена трава :shock:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Uto Jan 15, 2019 11:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jun 03, 2009 12:30 am
Postovi: 2011
Lokacija: Beograd - Bački Brestovac
Pohvali se jedan lik...kako je za mesec dana maznuo oko 600 smuđeva...kaže svi taman kako treba...od 700,800gr do 1.2kg. Za prodaju milina.
Lokacija Dunav kod Apatina.

...ej čoveče, poneo ludak 600 smuđeva...za mesec dana...a gde je ostalih 11meseci...
...sometine nosili kao krmetine...
...dobro tamo ima i vode...

P. S. Jednog znam, koji više tamo neće da peca...a od ove godine se najavila još dvojica. Kažu, dosta im javašluka da gledaju svakodnevno. Ja se još nedam...volim taj teren i sve oko njega...al da neki prave sranja, prave! Plus, utalile se i komšije iz EU.
...pogledate ka krtogu...a ono na čamcima...trobojka,šahovnica,trobojka,šahovnica...nekad čovek prosto pomisli da peca u međunarodnim vodama...ili da se obnovila Juga...

...dokle ću i ja izdržati ne znam...nego srećom menjam 4 terena...pa se onda oladim malo...


Poslednja izmena od djordje981 u Sre Jan 16, 2019 7:57 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs