Danas je Uto Apr 16, 2024 3:13 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 11 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Jan 02, 2019 7:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:42 pm
Postovi: 1218
Da li neko zna razlog podizanja cene?
Mislim, kako su ga obrazložili?

Тапатока

_________________
Ja sam važan činilac.
To je moja trajna orjentacija.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Jan 02, 2019 7:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 12:26 am
Postovi: 801
kockar napisao:
Sve ovo je bas onakvo kako vecina zeli, svidjalo se to nama ili ne.

Dozvola je legalni reket, platis je i radis sta hoces.

Cenu reketa odredjuje gazda, a realno nije visoka.
Klijentela je isplati bez po muke.


A jesi ga lepo napisao, svaka ti cast!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Jan 02, 2019 9:26 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 10:43 am
Postovi: 370
Šane sa Tise napisao:
Cena dozvole prati tendenciju poboljšanja stanja na našim vodama!

Kad bi to bio kriterijum , meni bi trebali da plate što pecam a ne ja da kupujem dozvolu .
Nije ovo jedini primer zavlačenja lopovskih ruku u već osiromašene džepove . U Zrenjaninu se , valjda sad već od prošle godine , naplaćuje neka taksa za odvodnjavanje i poljoprivrednog i građevinskog zeljišta . Sistem za to odvodnjavanje uopšte ne postoji , verovatno rade telepatski .


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Jan 02, 2019 9:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Zrenjanin!? Zrenjaninci su najveći srećnici, kod nih su gazdovanje vodama preuzeli časni, vredni,pošteni i savesni "Rezervati prirode Zrenjanin"! Bar dve dozvle da kupe zrenjaninci....

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Sre Jan 02, 2019 10:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 10:43 am
Postovi: 370
Čorpkalo i ekipa drže Tisu , Živica kanal DTD i Begej . Čorokalo možda i može , uz ludu srecu da se vidi na vodi , Živica malo redje od Halejeve komete . Na Tamiš ne idem ali čujem da je samo tamo ozbiljna služba .


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 6:13 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 12:57 pm
Postovi: 43
Lokacija: ispod Djave
U NS se pojavili krajem prosle godine :roll: camac ,dva ribocuvara,dva pandura....Za celu 2015,2016 i 2017 niko mi nije ni video dozvolu...ovu poslednju bar 7 puta. Da ne gresim dusu ni grabuljasa vise nema...dal zbog kontrole ili nema sta da se grabulja...
Dozvolu kupujem,po navici,ne volim da se osvrcem...
Ja sam misljenja da kao ribolovci bojkotom ili vec...nista necemo postici...kere laju,karavani....
Riba od glave smrdi...
Lenjost i apatija kad dodju izbori su nam dosli glave...zato pamet u glavu

_________________
I na tarabi pise....pa niko ne....(skoro niko)


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 7:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
EX PIT napisao:
Čorpkalo i ekipa drže Tisu , Živica kanal DTD i Begej . Čorokalo možda i može , uz ludu srecu da se vidi na vodi , Živica malo redje od Halejeve komete . Na Tamiš ne idem ali čujem da je samo tamo ozbiljna služba .
Ma Zrenjaninci su zakon, tako se gazduje vodama!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 9:05 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 10:43 am
Postovi: 370
Problem je što je Zrenjanin relativno mali pa se svi međusobno znamo . Ne može da prođe ono Laloško ,, Nek se Sosa švalera , samo da ne saznam . Da se ne jedim " Sa Stevom Čorokalom i Živicom Kirćanskim možeš pući od jeda , vajde nema .
Da ne budem skroz mimo teme , ne znam egzaktne podatke ali iz ragovora sa ovdašnjim prodavcima ribo pribora , ima četiri prodavnice , saznajem da traje tendencija da se svake godine kupi značajan procenat manje dozvola .


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 11:14 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Jutros na RTS-u, jutarnji program, uveli su jos neke novine u e-upravu. Izmedju ostalog, gradjani ce moci da elektronskim putem pitaju nadlezne ministre iz svih oblasti o pitanjima koja ih muce, uz obavezu da dobiju odgovor u roku od 72 sata.
Evo nam nacina da ih zatrpavamo pitanjima o svemu sto nas muci, valjda ce nekome tamo dosaditi da stalno odgovara na ista pitanja i mozda se nesto i pokrene.
Realno zemlja poput nase ima mnogo vecih problema i briga nego sto je rekreativni ribolov, ali izborna je godina, mozdaaa ...

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
 Tema posta: Re: Dozvole 2019
PostPoslato: Čet Jan 03, 2019 12:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Okt 19, 2018 11:28 am
Postovi: 94
Možda će sad biti više ribe kad je suplja dozvola , jedino ne razumem svrhu iste kad više od 8 meseci u godini se grabljivica lovi posle 21h jer tada i kasnije prilazi obali ,a zabrana je od 21h to znači da većina koja ima dozvolu čini prekršaj - čemu onda dozvola ako bez kršenja zakona ne mogu uloviti ribu , ili mrest smuđ je sada pun ikre ali legalno ga loviti sa dozvolom bez obzira na to što uništavamo stotine hiljada mlađi kako je moguće da ne mamo klizne datume za zabranu mresta u zavisnosti od stanja na vodi - al važno je da je poskupio benzin a i cigare su i alkohol pa moraju i dozvole - imaju ljudi troškove moramo razumeti situaciju.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs