Danas je Pet Mar 29, 2024 2:04 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 169 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 13 14 15 16 17
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 10:45 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7973
Lokacija: Tisa I
Svi oni prave štetu, samo neki manje a neki više, ali zato kada se svi oni "objedine" nastaju posledice koje su lepo vidljive na našim vodama. I onda prebacuju krivicu sa jednih na druge.


Poslednja izmena od Strahinja78 u Pet Apr 17, 2009 12:19 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 11:59 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Po mom misljenu,ovo su najpozitivnije promene:trajni lovostaj za linjaka i zlatnog karasa,zabranjeno vracanje terpana,suncice,amurskog cebacoka...,mm za bucova,povecana mm za stuku i smudja,strozi rezim za mladicu.Sve ostalo je diskutabilno.Jedno je sigurno:ni ova niti bilo koja druga naredba nece doneti poboljsanja ako ribocuvarske sluzbe ne budu radile posao kako treba,odn.ako se ozbiljno ne uhvate u kostac sa ribokradicama, i ako pravosudni organi ne poostre kazne.
Mislim da prvo treba povecati novcane kazne,pa ako to ne da rezultat, preci i na zatvorske.Ocigledno je da drugog izlaza nema :?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 12:25 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7973
Lokacija: Tisa I
Naravno, šta nam vrede novi zakoni ( bez obzira koliko dobri i napredni bili ) ako će se (ne)poštovati kao i stari. Naša problematika nije formalno-pravne prirode, nego faktičke, a to je mnogo teže, gore i ozbiljnije :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 1:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Bucovdzija napisao:
Mislim da prvo treba povecati novcane kazne,pa ako to ne da rezultat, preci i na zatvorske.Ocigledno je da drugog izlaza nema :?


E jedino se ovde ne slažemo. Zarade oni dovoljno para od krivolova da se ponovo vrate na vodu i rade šta rade. Mislim da je mnogo delotovrnija i blaga zatvorska kazna (od 15 do 30 dana) pa kad bude nečija "devojčica" u Zabeli, pitaću ga onda. A može i plus novčana kazna. Pa da vidiš kako posle neće više. Ne bi taj meni ni jeo ribu za post. ;)

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 6:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Onda direktno na zatvorske :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 7:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:14 pm
Postovi: 472
Lokacija: Uzice
Ljudi o cemi mi ovde pricamo kada se ovih dana u Bosni u Pecima preko puta Perucca lovi od 50-100 komada maticnih primeraka skobalja prepunih zrele ikre.Za dan i noc se izvadi oko tonu ribe.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sundjerasti-pesevisponge-lures/270875456350200?ref=hl


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 10:01 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Katastrofa :( .To se desava i desavace se dok ne pocnu ostre sankcije(a ko ce da krene sa tim ne znam) :| .Meni je zaista tuzno da gledam kako nasi ribolovci odlaze u Svedsku,Irsku,Mongoliju itd. da love kapitalne ribe,pored nasih jezera,reka,kanala...

Ali ovde vlada jedno bezakonje i idiotizam i dok je god tako pecarosi(koji imaju mogucnosti) ce da odlaze u inostranstvo da uzivaju u ovom prelepom sportu,istovremeno trpajuci pare u kasu onih koji su shvatili da se od ribolovnog turizma moze lepo zaraditi...

SRBIJOOOOOOO DOZOVI SE PAMETI!!!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 6:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 4:21 pm
Postovi: 2
Danas sam baš pričao sa čuvarskom službom u vezi bucova (inače bili su u kontroli i uhvatili su jednog grabuljaša a bilo ih je dvadesetak), te sam još dobio i pretnje od lokalnih grbuljaša, oće da me biju, misle da sam neki špijun za čuvarsku službu, bokte još malo pa ako ne budem nosio grabuljarku i batina ću dobiti...moram da sakrivam varalicu na štapu hehehe...strašno.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 12:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 8:55 pm
Postovi: 1470
Lokacija: Obrenovac
ccccccc,dmetod :x A na kojim terenima ti pecas.Ja mislio da je barem grabuljanje pretezno iskorenjeno....Kod nas je isto do pre nekih 5 god bio haos,ali ih vise nema uopste :)

_________________
http://forum.benchmark.rs


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 169 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 13 14 15 16 17

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs