Danas je Pet Apr 26, 2024 1:25 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 3:23 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13363
Lokacija: Sombor....
Onda cemo morati da pozurimo u EU!
:lol: :lol: :lol:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 4:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
pricam juce sa ribocuvarom i pitam ga jel bucov,deverika i skobalj u zabrani od prvog aprila,on kaze da je to zabrana samo za privredne ribolovce,da sportski ribolovci mogu da pecaju.ja sam mislio da ta zabrana vazi za sve. :?: :)


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 9:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Da ne veruješ. Svako ima svoju interpretaciju zakona. A kome da veruješ?? Užas .......

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 2:51 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
@Maxymus
samo onom koji te juri...
:mrgreen:
,,,

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 12:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 8:55 pm
Postovi: 1470
Lokacija: Obrenovac
Jes bratac,rece cuvar tako, ali da je i za sportske ribolovce u zabrani od 15-og.

_________________
http://forum.benchmark.rs


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 12:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Sve me ovo podesća na varijantu "ludog i zbunjenog". Bukvalno svaka informacija koju sam dobio je delimično tačna. Ja iskreno ne znam ni koje sad uredbe važe, da li se novi zakon primenjuje već sada, retroaktivno, ili tek od 2010., za koga koje uredbe važe, ali se najviše plašim svoje reakcije kada dođe ribočuvar da mi traži dozvolu a pored mene u vodi stoji mreža! Imam utisak da će to na loše da izađe.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 1:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 9:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Bgd
na forumu ministartva pise (23. maj) da je objavljena nova naredba- da li je neko video i sta u njoj pise?

_________________
any fish on the hook is good


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jun 03, 2009 11:32 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ja danas video...

Ima izmena, ali da ne nabrajam sve.

Meni je prvo upalo u oči da su napokon zabranili ulov 3 kapitalne ribe dnevno, već kad prebaciš 5 kg autohtonih vrsta nema više za taj dan.

Ja sam u više navrata na više mesta napisao/rekao da je dozvoljeni ulov od 3 velike ribe dnevno neopravdano izlovljavanje matičnih primeraka, već da to treba urediti upravo ovako kako su sad napisali, pa sam sklon verovanju da me je neko od njih možda i čuo... :mrgreen:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 4:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 10:13 pm
Postovi: 1180
Lokacija: Srbija
Znači nije sve pisanije bilo uzalud :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 22, 2009 12:49 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7989
Lokacija: Tisa I
Upravo čitam novu Naredbu o merama za očuvanje i zaštitu ribljeg fonda ( "Sl. glasnik RS", br.104/2009), pa kaže ( između ostalog ):

5. Prilikom obavljanja rekreativnog ili privrednog ribolova dozvoljen je neograničen lov svih alohtonih vrsta: bla, bla, bla..... i velikoustog basa Micropterus salmoides. Toliko o zaštiti basa!
Između ostalih ( a izostavljenih ) dozvoljen je i neograničen lov kratkokljunog šilceta Syngnathus abaster :roll: 'bem li ga šta je sad pa to??? Goci pomagaj!

Posebno bih istakao Pravilnik o načinu vođenja evidencije o ulovu ribe, kao i o izgledu i sadržini jedinstvenog obrasca evidencije ulova od strane rekreativnog ribolovca ( "Sl. glasnik RS", br.104/2009) :roll: Ne znam samo kako zamišljaju da ovo sprovedu u delo?

I jedno odstupanje od tematike foruma, ali svakako zanimljivo:
Pravilnikom o načinu, alatima i sredstvima kojima se obavlja privredni ribolov, kao i o načinu, alatima, opremi i sredstvima kojima se obavlja rekreativni ribolov( "Sl. glasnik RS", br.104/2009) u članu 10. stav 2. kaže "kao živi mamac za rekreativni ribolov ne mogu se koristiti alohtone vrste riba ( bla, bla, bla... i babuška Carassius gibelio ). Baš me zanima kako li će zabraniti korišćenje omiljenog kedera većine dubinkaša i pampuraša :roll:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs