Danas je Čet Mar 28, 2024 1:50 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 9:12 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
http://www.listribolov.co.rs/

Izmeniše ponešto, mahom na bolje. Zameram za klena - 8 komada. No dobro...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 9:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 9:25 pm
Postovi: 35
Lokacija: Apatin
Apsolutno pozdravljam povecanje mere za stuku na 40 cm :) .trebali su i soma na 90 cm :cry:
Nazalost glupost o nocnom pecanju je jos na snazi :x .


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 10:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 6:23 am
Postovi: 366
Lokacija: Pale RS
...3. Zabranjen je sportski ribolov mladice, svih vrsta pastrmki, obe vrste zlatovčica i lipljena tokom cele godine u vremenu od 21 do 03 časa u periodu letnjeg računanja vremena, a od 18 do 05 časa u periodu zimskog računanja vremena.

...KONACNO su precizirali satnicu...i ova satnica je VISE NEGO FER... :D :D :D
...ide se na bolje...ovo je DOKAZ da ipak dopirte do usiju ...ljudi u MINISTARSTVU... :wink:
...POZDRAVLJAM odredjene promjene... :D :D :D

_________________
...NISMO NASU ZEMLJU NASLIJEDILI OD PREDAKA...
...NEGO SMO JE POSUDILI OD POTOMAKA...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:24 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ma divota - upravo su legalizovali noćni lov pastrmke!! Ajd za vašu mladicu, hteli ste, eto vam. Ali bre ko će da kontroliše pastrmske potoke po mrklom mraku? Ima da pecaju na varalice i da trpaju po kesama po 10 komada za veče.

Dozvoljeno je pecati pastrmke do 21 h, što znači da sutra mogu da pecam 2 sata po mraku! Leti malo manje...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 2:44 pm
Postovi: 2126
Lokacija: Bgd
to znaci da sve ostale ribe mogu da se pecaju kad hoces ?

_________________
Jednom su Chuck Norris i Superman obarali ruke za opkladu. Gubitnik je morao da nosi gace preko pantalona do kraja zivota.
Cak Norisova jaja su oba veca jedno od drugog.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:50 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Zabranjen je sportski ribolov mladice, svih vrsta pastrmki, obe vrste zlatovčica i lipljena tokom cele godine u vremenu od 21 do 03 časa u periodu letnjeg računanja vremena, a od 18 do 05 časa u periodu zimskog računanja vremena.

Zabranjen je sportski ribolov ostalih vrsta riba tokom cele godine u vremenu od 21 do 03 časa u periodu letnjeg računanja vremena, a od 18 do 05 časa u periodu zimskog računanja vremena
, osim ako korisnik ribarskog područja drugačije ne odredi.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 11:53 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
U salmonidne vode se ne mesam,a sto se ciprinidnih tice,mislim da ce se vecina nas sloziti da bi nocno pecanje konacno moglo da se legalizuje.
Mada ,cik da vidim nekog da me tera sa vode nocom(sve zabrane mogu da ispostujem,ali ovu nikad)!!! :evil:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 12:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
cekajte jel zabrana nocnog ribolova od 21 do 3 vazi za savu i dunav ili samo za salmonidne vode.po meni sta god da donesu,mislim da nece biti bolje dok god privredni ribari nose stotine kilograma ribe dnevno,a i apsurd je ograniciti nosenje samo 3 ili 5 deverika i druge bele ribe sportskim ribolovcima,kad alasi nemaju ogranicenje.kod mene u kraju na savi na potezu od 10 km ima desetak alasa sa dozvolom,svaki ima barem po15 mreza i jos tolko bubnjeva i ostalog.verujte mi sava je bukvalno pregradjena,gde god da stanem kacim mrezu,izginusmo sa njima.a da nepominjem one mrezarose bez dozvole,a tek strujarose i drugu kalakurciju.verujte ljudi da sve ove promene u novoj uredbi doneli su samo da bi se videlo da kao nesto rade,njima uopste nije stalo do voda i ribe.sve sto sportski ribolovci upecaju je samo kap u moru naspram alasa.zabranjeno nam je i nocno pecanje da bi alasi mogli da vrsljaju rekama nocu,izgleda da oni kao pokusavaju da zastite reke od nas ribolovaca,kao da smo mi najveci problem. :( :( :( ovaj tekst se odnosi na vode gde je privredni ribolov dozvoljen,dok na salmonidnim vodama nesavesni ribolovci jesu najveci problem. :cry: :cry: :cry:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 12:34 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Apsolutno se slažem sa tobom!

Opšta pravila, koja važe i za Dunav širok kilometar, za Moravu široku 100 m i za Temšticu široku 10 m nisu dobro rešenje. Svuda po 5 kila bele ribe, ajde... Meni logičnije zvuči: Dunav 50 kg, Morava 5 kg, Temštica 0.5 kg dnevno.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 1:04 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Ta zabrana nocnog ribolova je bar na mojim terenima (bila) najveca glupost!
Onog trenutka kad ribolovci odu sa vode nastupaju krivolovci. Nebrojano puta mi se letos desilo kad zanocim sam na vodi da vidim kako polako camci prilaze mestima sa najvise ribe i pocinje krivolov. Ukoliko ima vise ribolovaca na vodi njih nema. Dok se pecao smudj nije ih bilo, kako je poceo lovostaj ima ih po noci pun ku...! Rade ljudi ko da cvece beru a ne krivolove! Opusteno!

Mada, znam da sam sad osuo paljbu na stranu koja nije (mnogo) kriva :| Da je reda i primenjivanja zakona i manje korupcije u nasoj drzavi ovo sa zabranom nocnog ribolova bi imalo smisla.

Mada, kod mene je dozvoljen nocni ribolov 8) Iskreno se nadam da ce i kod vas! Niko nece (pa ni placeni cuvari) da cuvaju vode kao mi!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 47 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs