Danas je Čet Mar 28, 2024 10:33 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 17 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 7:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Aca Milićko napisao:
Bojane (videh da se tako zoveš), samo jedno nisi u pravu, a to je da si napravio loše poređenje sa uređivanjem Spin&Flaja...


Da ti ne citiram ceo post, u pravu si nisam napravio adekvatno poredjenje jer magazin mozes i da ne kupis. No, dozvolu da bi pecao moras da kupis bez obzira kakvo je stanje na vodama.

Poredio sam te odnose samo zbog mesanja u unutrasnju politiku rada jedne firme, cisto eto plastican primer, prvi koji mi je pao na pamet, ali si generalno u pravu da nije adekvatno poredjenje.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
kockar napisao:
A sta je sa J.P. ovima koji cini mi se imaju vecinski deo kolaca od upravljanja? Oni isto nemaju nista sa drzavom?!? :-)


Koje JP sem Srbija Sume ucestvuje u gazdovanju? A Srbija Sume su JP ogrezle u kriminalu vec decenijama.

Aca Milićko napisao:


A bre, kad malinarima opadne otkupna cena malina oni blokiraju auto-put odmah.
Nas drkaju godinama i tek ove smo podigli glas... onako, malo.


Tako je, mlekari prosipaju mleko, malinari blokiraju puteve, i kako god isteraju koliko toliko neki napredak. A mi cutimo...

Dule napisao:
Ako procitate pazljivo predlog zakona jasno je da su najkrivlji u stvari inspektori, oni su ti koji primaju platu iz budzeta da sve funkcionise kako treba i da ukazu na nepravilnosti i kazne nesavesnog upravljaca. Inspektori su ta karika koja nedostaje u celoj prici. E, ali nije mi jasno ko njih kontrolise, ocigledno niko. :?


Krivi su i inspektori ali i tuzilastvo sto nema adekvatnih kazni ni za one koji gazduju , pa i sudije koje adekvatno ne kaznjavaju ribolovce. Ima mnogo krivih u ovom vrzinom kolu. Ali opet na kraju dolazimo do cinjenice da ni mi ne cinimo mnogo toga da se stanje promeni, sem sto stidljivo pricamo da postoji neki problem.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:10 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Spin & fly koliko ja znam postuje zakone koji regulisu oblast u kojoj radi.

Srbija Sume, Vojvodina Sume, Vode Vojvodine...nisam siguran da li su i Nacionalni Parkovi posebni j.p.-ovi...

Za cutanje se svi slazemo.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Sustina svega je da je ovo stanje vec uveliko zrelo za ozbiljne akcije ribolovaca, poput pravog i realnog bojkota. Ali ovog puta dobro da se uradi strategija, drasticno skrati program delovanja, gadjaju samo one kljucne tacke, pa da se trazi pomoc i podrska zelenih, nevladinih organizacija, ekoloskih drustava i ostalih zainteresovanih. I sve to naravno iz pozicije nekog zvanicnog tela. Hoce li to biti neko udruzenje gradjana ili NVO, mozda cak i politicka stranka,... Treba konsultovati i pravnike. Samo je vazno da to bude neki zvanican subjekat a ne neki Pera, Mika i Laza resili da pozovu na bojkot. Pri tom ne mislim nista lose o vama koji ste nesto pokusavali ali vi ste ipak grupa pojedinaca-entuzijasta. Tako vas svi gledaju od onih firmi koji gazduju pa do onih u ministarstvu.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
simpson_H napisao:
Da ti ne citiram ceo post, u pravu si nisam napravio adekvatno poredjenje jer magazin mozes i da ne kupis. No, dozvolu da bi pecao moras da kupis bez obzira kakvo je stanje na vodama.

Ma nije bitno poređenje... ma kakvo da je, jednostavna je stvar.
Bojkot je pozivao na NEkupovinu dozvole I uzdržavanje od ribolova.
E sad ako mi ne možemo a da ne pecamo, onda smo evidentno ono prvo, mazohisti koji vole da se samopovređuju tugom u srcu :lol:
Ja pozivam na ne kupovinu dozvole i ribolov (ali mene ne morate da slušate :lol: ).
To je kršenje zakona. Ali imam opravdanje i to debelo: Neću da kupujem dozvolu, a ribočuvar neka dođe i neka mi traži. Isti taj ribočuvar tražiće dozvolu i ženi koja peca pastrmkice od 10 cm na petljaša i glistu (gledao svojim očima na Nišavi), isti taj ribočuvar sprečiće razvlačenje mreže. Sve je uzročno-posledično... Kada bude njega, i kada bude sve to radio, ja ću sigurno već imati dozvolu u džepu ;)
Na kokinom brodu došao ribočuvar... ja izvadio kintu, platio dnevnu, pozdrav doviđenja. Tamo nema krivolova. Jednostavno ko 2 i 2...
Mož' mlatimo do sutra, valja se na Bojkot 2014 dizati, te pred skupšitnu, itd... :wink:

ps. dok sam pisao post, simspon rekao suštinu... to je to.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
U Januaru i Februaru nekupujem dozvolu, a od Maja ce vidimo :wink:

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:49 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
ja mislim da sam zadnjih 30 god imao dozvolu ali za dogodine nisam siguran da cu je uzeti a bez odlaska na vodu ne mogu...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 9:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Prvo bojkotom kupovine dozvola i ribolovom se krsi zakon ali onde gde on funkcionise. U ovom slucaju treba otvoreno reci "Necemo da placamo dozvolu zbog ovakvog stanja na vodama, a vi nas hapsite ako hocete. Onog trenutka kad vi pocnete da postujete propise koje sami donosite, i mi pocinjemo da kupujemo dozvole." Nije na odmet uzdrzati se od nosenja ribe i na taj nacin pokazati da se zalazemo za neke druge ciljeve a ne sopstveni zamrzivac.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 9:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Ja predlazem da ovaj put pokusamo kako znamo i umemo uvucemo u celu pricu i WWF organizaciju. To je jedna vrlo uticajna svetska organizacija ciji se glas daleko cuje a ako se pogleda njihov sajt:

http://wwf.panda.org/sr/

Moze se zakljuciti da vodimo istu bitku. Evo sta kazu o sebi:

"Misija WWF-a je da zaustavi degradaciju životne sredine na našoj planeti i izgradi budućnost u kojoj će ljudi živeti u harmoniji sa prirodom.

Da bismo to postigli, zajedno sa brojnim našim partnerima radimo na očuvanju biodiverziteta i smanjenju ljudskog uticaja na prirodna staništa. Našu pažnju strateški usmeravamo na očuvanje ključnih predela i ključnih vrsta koje su od izuzetne važnosti za njihova staništa ili ljude..."


Potpuno se poklapa sa nasim ciljevima. Pitanje je samo da li je WWF ogranak u Srbiji iskren u toj borbi ili su samo jos jedna nevladina organizacija koja samo vreba neke donacije i projekte iz raznih budzeta.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 9:49 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ja trenutno mog obećam samo nešto: Kockar, Vlajko, ja i ostatak ekipe ove/naredne godine sigurno nećemo da organizujemo ništa slično bojkotu dozvola, jer ta metoda, iako medijski veoma efikasna (diže prašinu), ne može da napravi rezultat jer ljudi ne mogu bez pecanja, to je njihova hrana i droga.

Dakle, ili nećemo da radimo ništa (gledamo druge i navijamo) ili ćemo da organizujemo nešto efektnije... (Sa ili bez smorenog nam brata Kockara :wink: )

Što se mene lično tiče, ako se ništa na promeni, ima da platim članarinu u USR Nišava (ne želim da se udruženje ugasi, iako država pokušava to ovim "novim" zakonom), a onih 6000 dinara ima da uplatim za lečenje nekog deteta, sada tih humanitarnih akcija ima često. Pa ću da pecam sa plaćenom članarinom i donacija uplatnicom iz banke. Kad dođe ribočuvar pokušaću da ga podmitim sa 500 dinara. Ako ne pristane - ponudiću 1000.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 17 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs