Danas je Čet Mar 28, 2024 3:18 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 17 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 12:10 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Problematika je ovde, srećom, malo jedostavnija i lakše rešiva:

Ribolovci skupe novac koji je dovoljan za 400 ribočuvara.

Država treba da organzuje da tih 400 ljudi ode na posao.

Toliko...

Trenutno nam vode čuve nekih 150 ribočuvara, a zvanično ima 250.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 4:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Goci napisao:
Nije bio u nekom stanju ni ranije, ali su ga sahranili Dulić i ekipa, od kojih su neki i dalje na pozicijama uprkos promeni vlasti i sopstvenim "rezultatima" u oblasti koju treba da uređuju...


Koliko ja znam totalno posrtanje je krenulo jos dok je ministar bio Veselinov i kasnije Sasa Dragin i dok je vazan sraf bio tvoj drug Pedja Simonovic. To je pocetak totalnog raspada.

Goci napisao:
Problematika je ovde, srećom, malo jedostavnija i lakše rešiva:

Ribolovci skupe novac koji je dovoljan za 400 ribočuvara.

Država treba da organzuje da tih 400 ljudi ode na posao.

Toliko...

Trenutno nam vode čuve nekih 150 ribočuvara, a zvanično ima 250.


Kakve veze ima drzava sa ribocuvarima, jesu li to drzavni sluzbenici na budzetu sa platom? 'Ajde prestani da izmisljas i fantaziras, bolje da si nastavio onde gde si poceo pa zabrljao vise nego sto si i sam mogao da zamislis. Hocu kakim-necu kakim, na to iz ove prespektive lici bojkot ciji si jedan od pokretaca.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 4:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 3:25 pm
Postovi: 1236
Lokacija: NS-BG-Perucac
Jesi mi prijatelj al bas umes da ga z..... sa izjavama na forumu!

Znaci Goci je kriv!?

_________________
"Žene vole kad brkovi žare..."

"Think Locally, Fuck Globally"


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 5:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Što se tiče zakona koliko sam čekao da se pojavi novi predlog sad nemam komentar na njega jer stvarno šta reći ? Stari-novi zakon bez ikakvih značajnih promena,a to je i bilo za očekivati.
Što Goci reče aj pa polako iz početka da se napiše ceo zakon kako treba,ovako se kroji i prekraja i opet ne valja,kada je osnova loša.

Problem ribolovaca jeste što je većina ribolovaca i ako ne zadovoljna sadašnjim stanjem ribljeg fonda i ostalog vezanog za ribolov ne voljna da se založi za neke promene zbog apatije i beznađa,što je i razumljivo uzevši u obzir decenije anarhije u celoj državi pa i na ribolovnim vodama. E sada postoji i ta manjina koja se trudi,bori i zalaže za neke promene na bolje,ali kao što napisah to je trenutno manjina. Postavlja se pitanje kako manjina da pridobije većinu da se pokrenu i da u budućnosti manjina pređe u većinu ? Ovako ta manjina kada ode kod predstavnika vlasti i kaže radi se to i to,ne valja to i to,ribolovci su nezadovoljni, a "vlast" pita koji ribolovci ? Kada vide da ribolovci ćute što znači da je sve dobro i zašto bi verovali toj manjini.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 5:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
ekoljuba napisao:
Jesi mi prijatelj al bas umes da ga z..... sa izjavama na forumu!

Znaci Goci je kriv!?


To si samo ti mogao da iskonstruises u svojoj glavi :mrgreen: , ko bre pomenu da je Goci kriv, dal si lud? A jel Dulic kriv majke ti?


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 5:38 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Kriv je, majke mi!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 5:49 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
simpson_H napisao:
Kakve veze ima drzava sa ribocuvarima, jesu li to drzavni sluzbenici na budzetu sa platom?

Bojane, ako zaista ne znaš odgovor na ovo jednostvno pitanje onda ozbiljno sumnjam u tvoju inteligenciju...

Iako to (mislim na sumnjanje) nije slučaj, dobićeš odgovor:

Ako građani Srbije skupe izvesnu svotu novca koja se najvećim delom treba upotrebiti za čuvanje voda, i ako država odluči da taj novac da nekim privatnim firmama uz napomenu "čuvajte vode sa ovim, a šta pretekne je vaša zarada", i da pritom uopšte ne kontroliše da li neko taj novac troši na čuvanje voda ili od njega zida kuće za svoju porodicu, onda sam slobodan da tvrdim da država ima veze sa ribočuvarima, a konsekventno i sa stanjem na vodama.

Da, država je kriva, nije privatna firma koja bi trebalo da čuva vode.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 6:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Goci napisao:
simpson_H napisao:
Kakve veze ima drzava sa ribocuvarima, jesu li to drzavni sluzbenici na budzetu sa platom?

Bojane, ako zaista ne znaš odgovor na ovo jednostvno pitanje onda ozbiljno sumnjam u tvoju inteligenciju...

Iako to (mislim na sumnjanje) nije slučaj, dobićeš odgovor:

Ako građani Srbije skupe izvesnu svotu novca koja se najvećim delom treba upotrebiti za čuvanje voda, i ako država odluči da taj novac da nekim privatnim firmama uz napomenu "čuvajte vode sa ovim, a šta pretekne je vaša zarada", i da pritom uopšte ne kontroliše da li neko taj novac troši na čuvanje voda ili od njega zida kuće za svoju porodicu, onda sam slobodan da tvrdim da država ima veze sa ribočuvarima, a konsekventno i sa stanjem na vodama.

Da, država je kriva, nije privatna firma koja bi trebalo da čuva vode.


Goci, kapiras da je drzava onog trenutka kada je dala vodu privatnoj firmi sprala ljagu i odgovornost sa sebe i prebacila na drugog. Po tom mehanizmu najgore sto moze da se desi privatnoj firmi je da joj se oduzme gazdovanje. Ista ta privatna firma koja gazduje vodom nema i ne zeli nikakvu komunikaciju sa ribolovcima, sasvim logican rasplet dogadjaja. Ti kao ribolovac ne dajes pare za cuvanje vode vec placas dozvolu da bi pecao i ne drzavi vec firmi koja ti lupi pecat na dozvolu. Drzava se nigde ne pominje, vec svaki dokument nosi pecat nekog D.O.O. Drzavi je prvi interes da kontrolise prihod od poreza koji joj uplacuje taj D.O.O. i **** joj se za sta je novac utrosen, dal je kupljena Niva za dva cuvara ili su zaposlena jos 4 cuvara. I sve dok taj porez uredno leze na drzavni racun, koji to interes drzava ima da kontrolise daljeposlovanje D.O.O.

Tako ako gledas, kako ti kazes, najkrivlji smo mi sto cutimo konstantno iz godine u godinu, ali zapitaj se koliko smo to mi znacajni za jednu privatnu firmu koja je dobila vodu na gazdovanje na konkursu? Koliko bi ti dozvolio nekom ribolovcu Peri Pericu da ti uredjuje S&F magazin i da ti kaze to treba ovako ili onako?


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 6:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 2:17 pm
Postovi: 1817
Lokacija: novi sad
Drzavi je toliko bitan porez od tog i tog DOO da mu posle XY godina neplacanja poreza isti otpise :?
I ko je onda kriv, DOO?
Kriva je drzava sto na prvu pojavu i prijavu o neregularnosti u poslovanju nije reagovala veoma ostrom kontrolom i potom sankcionisala.
Posle tri-pet-sedam zatvorenih DOO i njihovih rukovodilaca iza resetaka moglo bi se poceti praviti reda i drugi DOO bi jako razmislio o tome sta i kako radi i da li uopste radi!!!

_________________
Catch fish or Die tryin


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 6:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Bojane (videh da se tako zoveš), samo jedno nisi u pravu, a to je da si napravio loše poređenje sa uređivanjem Spin&Flaja.
Ostalo si sve u pravu do jedne reči, a ja bih samo dodao još nešto, apropo poređenja Spin&Flaja i dozvole za rekreativni ribolov:
1. Goci napravi magazin. Odnese ga na trafiku. Pera dođe kupi ga. Peri se sviđa magazin. Pera dođe opet sledeći put da ga kupi.
2. Goci napravi magazin. Odnese ga na trafiku. Kosta dođe kupi ga. Kosti se ne sviđa magazin. Kosta više neće da ga kupuje.

Situacija sa dozvolom je međutim drugačija :!: :!:

1. Južna Morava doo izda dozvolu i odnese u udruženje. Bogdan dođe i kupi dozvolu. Ode na pecanje. Bogdanu se sviđa stanje na vodama, zadovoljan je ulovom, pa i sledeće godine dođe i kupi dozvolu.
2. Južna Morava doo izda dozvolu i odnese u udruženje. Aca (ja) dođem i kupim dozvolu. Odem na pecanje. Ne sviđa mi se ništa (16 stavki iz bojkota) i odlučim da ne kupim dozvolu sledeće godine. I tako evo već 3. godinu zaredom (poslednji put izvadio dozvolu 2010. i pecam, a niko me još nije uhvatio bez nje :!: Čudno :?: Nije brate. U nekim davnim vremenima bilo bi.)

Ovde dolazi do jedne specifične situacije u Srbiji od koje ja pizdim, i koja pokazuje koliko smo mi ribolovci CENSORED :
1. Privatne firme izdaju dozvole za pecanje, ribolovci kupuju dozvole. Ne sviđa im se (16 tačaka iz bojkota) i dođu i sledeće godine i kupe dozvolu. WTF????
Ko je ovde lud? Država?
NE!
Korisnik područja?
NE brale!
Ostaje još jedan moguć odgovor.

O tome ja pričam već 5 godina... lajem... kenjam...

Kao što sam već negde i napisao, izgleda da ribolovcima Srbije odgovara ovakvo stanje, čim se ne bune, ili su mazohisti koji vole sebe da kažnjavaju time što daju 60e početkom godine da bi kukali što cele godine nisu upecali ništa normalno, i što nije kao nekad.
Svaka čast onima koji su prestali da kupuju dozvolu, ne zbog podrške Bojkotu, već zbog podrške Zdravom Razumu :!:
Nisu ništa izgubili. Dobili su............. hmmm....... 60e :?: :D :idea:

Edit: Moram da se ogradim ovde od onih koji kupuju dozvolu i zadovoljni su. Iznad rečeno ne odnosi se na njih, a takvih poznajem... 10 u vr' glave.

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 17 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs