Danas je Čet Mar 28, 2024 10:19 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 17 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 7:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Goci napisao:
Moj lični stav je da treba ignorisati raspravu i tražiti smenu svih odgovornih za ovu i sve predhodne lakrdije vezane za ovo pitanje. Pa poći iz početka, uz učestvovanje predstavnika ribolovaca u pisanju zakona. Novog. Stvarno novog.
Kako???

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 7:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Nema od toga nista, na prolece nam opet sleduju izbori cim se otpocnu pregovori sa EU, pa par meseci formiranja vlade, pa godisnji odmori, pa onda dok se novi ministri ne upoznaju sa materijom... stici ce i kraj godine, koju ce obeleziti jos skuplje dozvole i jos veci javasluk. Ja ocekujem novi zakon tek negde 2015. godine, ovaj "nacrt" je samo pro forme da se vidi da kao neko nesto tamo radi po tom pitanju. A do tada...

Slika

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 9:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Šane sa Tise napisao:
Goci napisao:
Moj lični stav je da treba ignorisati raspravu i tražiti smenu svih odgovornih za ovu i sve predhodne lakrdije vezane za ovo pitanje. Pa poći iz početka, uz učestvovanje predstavnika ribolovaca u pisanju zakona. Novog. Stvarno novog.
Kako???


Mislim da načina ima i o tome sam hteo da razgovaramo uživo (nije ovo mesto da se otkrivaju baš sve karte).
Negativno iskustvo iz ovogodišnjeg BOJKOTA može biti dobra polazna tačka za analizu kako ne treba i koje greške ne ponoviti.
Ako se slože kockice, konkretniji predlog uskoro... Stay tuned!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 8:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Ja sam mišljenja da nam neće biti bolje sve dok ne dobijemo "komandu" iz Jevrope. Tada ćemo prosto morati da regulišemo zakone, baš kao što moramo i sve drugo. Kada ih budemo regulisali, pritisnuće nas da ih poštujemo, jer je to i njima u interesu. Do tada, mi sami ništa nećemo da uradimo po tom pitanju.

Jedino što mislim da bi trebalo da uradimo je totalna ribolovačka neposlušnost u smislu nekupovanja dozvole, i neke vrste svesne i savesne anarhije, ne bismo li malo ubrzali stvari. Ovo "mirno protestovanje" i čekanje rešenja sa neba nema nikakvu perspektivu.

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 9:17 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Niko nam nece pomoci osim nas samih.
I dalje je prepreka ka tome nedostatak organizacije.
Veliko pleme bez glave i repa u kome neke grupice imaju svest,
a svi ostali su samo gladni i mestimicno nezadovoljni. (misim na generalnu sliku ribolovaca u Srbiji).

Nacrt menja po nesto, po malo i dosta je konfuzije. Puno sustinskih stvari nije ni okrznuto,
plus ostavlja se ogromna oblast za regulisanje uredbama, sto se pokazalo kao jako lose.

U sustini, kao sto je vec napisano, zakon nije nov, vec su to samo izmene i dopune starog.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 9:30 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
maxymus napisao:
Ja sam mišljenja da nam neće biti bolje sve dok ne dobijemo "komandu" iz Jevrope...

Aksiom :!:

maxymus napisao:
...Ovo "mirno protestovanje" ...

Zagovarali su ga mnogi ovde, čak i neki "visoko pozicionirani". Znaš ono "Koga moraš moliti-nemoj ga srditi", "Ko tebe šakom-ti njega...", etc.
Elem, efekat "saradnje sa institucijama" i ljudski pristup problematici pokazao je svu svoju besmislenost prilikom razgovora u ministarstvu kada se jedan od ondašnjih satrapa nasmrt isprepadao da će čarde biti "nedekorisane" ako se zabrani pletenje mreža na divlje, na primer. Tipičan egzemplar razmišljanja prosečnog srbistanskog ćate-glup, neobrazovan i nezainteresovan, ali beskrajno bezobrazan i drzak.
Kao što kolega reče, tu bulumentu polu-pismenih i nezainteresovanih aparačika može da prevaspita samo diktat od spolja i strah za sopstvenu fotelju i guzicu. Nikakva "građanska inicijativa, konstruktivni razgovori sa predstavnicima resora, javna rsprava" ili neka šesta šarada.
Ovi prostori su posni za civilizovan način rešavanja bilo koje vrste problema.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 10:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Ribolov u Srbiji je sahranjen onog trenutka kada od sportskog postao rekreativni. Tada je marginalizovano sve, pocev od saveza ribolovaca pa do samih ribolovaca. Postalo je jasno da se nikad vise ribolovci nece pitati u vezi voda ili nacina gazdovanja vodama, kao ni u vezi lovostaja, mera ili samog izvodjenja ribolova. Tu je definitivno prestala briga drzave o ribolovcima i samom ribolovu.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 11:07 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Nije bio u nekom stanju ni ranije, ali su ga sahranili Dulić i ekipa, od kojih su neki i dalje na pozicijama uprkos promeni vlasti i sopstvenim "rezultatima" u oblasti koju treba da uređuju...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 11:20 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 19, 2013 7:52 pm
Postovi: 105
Ron Jeremy napisao:
Ne treba nama novi zakon, nama treba novi narod, bolji....... :D

http://www.youtube.com/watch?v=52s9QsjChTk



molim lepo


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 11:54 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 13, 2010 11:47 pm
Postovi: 539
Lokacija: Adria-Panonia (via ljuti krsh)
Jeste vickasto i zgodno svaliti sve na 'narod' (ma šta značila ta imenica).
Istina je prostija: narod je svuda isti, tj. 'od istog materijala', a elite (društvene, političke) su te koje taj materijal oblikuju.
Naravno, to oblikovanje traži vreme, ne možeš za godinu-dve popraviti ono što je uništavano (u glavama, tj. mentalnom sklopu, ljudi) decenijama.

Mi nemamo elite koje će ovaj narod povesti u pravcu u kom su manje-više svi 'napredniji narodi/društva' (radije koristim imenicu društvo, nego narod) ,a to je:
organizacija života po pravilima druge polovine 20. i početka 21.veka, postojanje civilizacijskih normi u skladu sa vremenom u kojem živimo, vladavina prava i nezavisnost institucija,...

Umesto toga, decenijama unazad se ide na sluđivanje 'naroda' (bilo kojekakvim 'nebeskim' i epskim temama, bilo najnižim kičem i trivijalnostima), povećanje nereda u svim oblastima i neuspostavljanje pravila civilizovanog života u zajednici,... a sve u cilju zamagljivanja kriminala i pljačke države od strane istih tih 'elita'.

E, sad, ko treba da se izbori (i kako) da se te elite promene za bolje... to jeste pitanje, ali za ozbiljnije nauke od naše 'ribolovačke'...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 167 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 17 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs