Danas je Pet Apr 19, 2024 3:06 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 30 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 12:28 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
I meni je pecanje na Joci preskupo, ali mislim da cenu ne treba spustati ni za zivu glavu!
To je ekskluziva za ove prostore i dok god je tako, da bi ostalo tako, cena moze samo na gore (mada se nadam da nece)!
Nosenje ribe ni u ludilu!!!
Ko je gladan, za te pare moze da kupi dovoljno ribe u ribarnici da se doobro najede. Ovo nije prodavnica mesa, vec uzivanja!
;)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:01 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 11:20 am
Postovi: 1825
Lokacija: Republika Srpska,ušće Save i Drine
ivanmarko napisao:
Nadam se da ces razumeti da je u pitanju sjajna voda i da nikom u interesu nije macevanje na vodi, koje bi se desilo kada bi ubacili 60 camaca koji bi realno sveli dozvolu na iznos koji pominjes gore.
Voda i okruzenje se mora redovno odrzavati, poribljavati itd. kako bi ostala takva kakva jeste, i nikom u interesu nije da se skida koza sa ledja, vec postoje minimumi koji su potrebni za odrzavanje bilo kog sistema.

Razmisli... uzmi livadu od 500 ha pa vidi koliko bi ti trebalo da je odrzavas, a ne jezero...Meni nije interes da bilo ko dodje i da ga neko prebacuje i kaci, pogotovu sto elektromotori nisu jos uvek pristupacni da bi svako mogao da se odveze na svoju stranu, a jos manje da se sjati bratija i da raznese ribu kao na Zasavici i slicnim revirima... Pecanje je za mene hobi a ne vid prehrane...

Ono sto je nas interes je da se zadrzi revir koji ce ostati deo netaknute prirode za prave zaljubljenike u ribolov, i gde ce uvek postojati mogucnost kapitalnih ulova, jer na velikoj vecini voda to vise nije moguce, jer je sve pojedeno.
Da je interes komercijala, uradili bi upravo ono sto si predlozio, mnogo vise camaca, 2000 dindzi i cepaj, svako ponese po komad i za dve godine nema vise, ja uzeo pare, vi stuke i idemo dalje a JOCA VISE NE POSTOJI

Druze, sve stoji sto si rekao ali i nije bas sve tako!
Niko nije mislio da ribu vadi samo napolje i da je nosi,
niti ko osporava divan ambijent, bogatstvo ribljeg
fonda koji bi ribolovcu dali nezaboravan dozivljaj u
ribolovu! Svi mi bi dosli i na Jocu i na Ebro, Mongoliju
ali... jesu a i nisu mogucnosti za to! Sad je ispalo da
se iz ljubavi i hobija "drzi" tolika povrsina vode?!
Ne treba kriti, ima i zarade fine, normalno je i tako i
treba! Ne znam sta to moze i koliku stetu ribolovac za
30 eura da napravi!?

Treba biti realan samo
pa sam i rekao da je to poskupo za prosjecnog ribolovca!
Izvini al nemoj pogresno da me razumijes! Sad da se
sve svodi na odrzavanje, malo je smijesno! Eto kolika
je cijena "na vise", da dodjem sa sedam-osam drugara?
Ili da se napravi kakva manja cijena za nas clanove
foruma, pa da se malo promotivno druzimo i pecamo!

_________________
sasvim obican ribolovac


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
rece Ivan da je cena 25 eura a sto se odrzavanja tice moze samo da se pogledaju slike sa pocetka Joce i sad pa da se vidi razlika. Kakva je obala bila nekad a kakva je sad. Kakav je put bio nekad a kakav je sad. Od pocetka sam tamo i gledam i znam sta i koliko napora i novca se ulaze u ceo taj projekat pa je malo mozda i neumesno komentarisati da je odrzavanje svega smesna lova.
Za Ebro ti treba 1500- 2000 eura za nedelju dana a ovde mnogo mnogo manje para a dozivljaj nek pricaju oni koji su bili na Ebru ili u Mongoliji. Samo cu da napomene da su dvojica drugara sedela i pecala na Joci i zajebavala treceg koji ih je zvao na mobilni a ovi mu govorili da ih ne zove vise jer su u roamingu tj u Mongoliji i da vade ribe od 5,7 i 10 kila. Sto je najbolje covek im je i poverovao kada je gledao slike ulova i dugo im je trebalo da ga ubede da uopste nisu ni isli u Mongoliju.


E da a sto se stete tice pa dovoljno je recimo da je ona stuka od 12 kg probodena kroz obe vilice crkla i steta je premasila mnogostruko 25 eura koliko kosta pecanje za taj dan.

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 3:45 pm
Postovi: 323
Lokacija: Cacak
Goci napisao:
Pričam sa Danetom Esoxom i Ekoljubom o jezeru... Kažu da slabo radi na strimera, mnogo bolje na varke.
Al opet, u 2-3 izlaska imali nekoliko štuka do 3-4 kg na mušičarac i jedna od 7-8 kg im pobegla.
Kolko dana/nedelja/meseci/godina za toliko akcije treba provesti u mušičarenju na drugim vodama Srbije?
Kolko treba da se na mušičarac oseti štuka od 7 kg na našim opustošenim baricama i kanalima?
Možda jedan zabačaj, možda jedan život... Pre ovo drugo. Na Joci: par do max 10 dana. 8)
Vredi li to 25-30 evra po izlasku? Vredi!
Ima li neku manu? Ima, veeeeeliku! Mnogo daleko od Niša... :(
Za one iz Bg i Ns - raj na zemlji!

Slazem se sa ˝cika Gocijem˝u potpunosti. I meni iz Cacka je predaleko i to je jedina mana.
Prokleta daljina. Ali kad smo do skora sanjali da odlazimo u Sibir, Saniju, .... onda je Zrenjanin tu ispred nosa..
Za Ivana: Samo guraj dalje u istom pravcu i ne osvrci se. Vidis da je odlican.

_________________
Bojkot kupovine DOZVOLA 2013


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 7:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Maj 12, 2006 4:11 am
Postovi: 914
pristevac napisao:
60 evra za dvoje iz camca je bas mnogo,doduse ja mrzim da pecam po ribnjacima i to bas mrzim,ubace stuku i evo ti je kod nogu ima je dovoljno samo treba da zabacis moze i na viljusku doci ce.Daj kintu a mi cemo da ti je dovedemo na stap!koje zadovoljstvo je u tome ne znam?


Cena je 25 eura po čoveku. Toliko godišnje daš na varalice koje nikad vodu ne vide. Minimum 5 puta toliko daš na vode koje nemaju ribu. A štujku ti brale niko ne može dovesti na štap... :wink:

Što se ribnjaka tiče... Na koliko si to štučjih revira pecao do sada pa imaš tako negativne utiske :?:

Dođi, probaj. Onda pričaj.

Kad ti mama rokne blank o čamac ima da pucaš od ljubavi :lol:

_________________
"Spin & Fly" magazin
TRUE MEN DON'T KILL BASS


Vrh
   
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 1:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
20€ (za jezero Joca, 20€ znači po čamcu - vikendom 30)
Ja razumem Ivana da je zakupio veliku vodu, i da je potrebno mnogo ulaganja da bi se to održavalo, ali pazi sad:
možda bi sa 20e dnevnom dolazilo i više ljudi? Više od duplo više nego što sada dolaze :!:


Vrh
   
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:44 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
O cenama ne treba raspravljati.
Ako imaš ideš, ako nemaš (ili ne daš) ne ideš. Svi komentari su patetični.
I tata bi sine.. Vozio bih dobar auto, ka*ao dobre ženske.. itd ..
Ali ne ide to tako u životu.. :? :cry:

Kafa u Veneciji može da se popije od 1-15 EUR-a.
Jel treba sad da komentarišemo cene kafe u Veneciji?????


Vrh
   
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:54 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 3:45 pm
Postovi: 323
Lokacija: Cacak
Bravo Mossi. Komentar je na mestu.

_________________
Bojkot kupovine DOZVOLA 2013


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 3:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 7:50 am
Postovi: 2981
Lokacija: Zvornik
Upravo tako,svaka roba ima svoju cjenu (kupca).Recimo jezero Pelagićevo,dnevna dozvola košta 5e.I opet ko voli nek' izvoli.
Ima ljudi koji nemaju takvu vodu (ribu) pa im je to jedinstvena prilika da skinu "mrak".
Lično nisam ljubitelj revira ali kada nemaš vodu na kojoj želiš da pecaš željenu ribu,logično mi je da ispunim sebi ćeif i da ga platim.
Nije pod moranjem a opet je dobro da ima i takvo nešto.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2686
Lokacija: Bukin :) - NS
Spustili cenu na Joci!!!
Promotivna cena do kraja godine 1500din :)
e sad vec i nije tako puno, pa mozda i posetim to "cudo' od vode...

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 30 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs