Danas je Čet Mar 28, 2024 10:08 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 2:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
^^^ @twister011
Mislio sam pre svega na manje reke. Ima puno reka i rečica po Srbiji koje su relativno zabačene i na kojima je, bez obzira na krivolov, ribolovac sa štapom prilično retka pojava jer su relativno udaljene od gradova, a ni obale im nisu izbetonirane. :twisted: A takve lokalni seljaci odraše strujom i sličnim alatima. Pecam na par takvih reka i ribolovce ekstremno retko srećem.

Nikako se ne slažem da bi nešto kao što je reka smelo da bude privatno. Bare i ribnjaci možda, ali reka nikako. Mislim da je to mač sa dve oštrice i da bi država (čak i ovakva) morala bar da pokuša da nađe načina da zaštiti nešto tako vredno kao što su reke, a ne da ih daje na korišćenje na 100 godina raznim kontroverznim biznismenima kojima je do očuvanja tih reka stalo kao do lanjskog snega...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 2:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Zbog toga sam i mislio na privatnike, jer pricamo o zemlji u kojoj se S.grip najavljuje bar god. a ministar sad otvara tender za nabavku vakcine, koja ce ako bude srece stici krajem decembra. :lol:

Na privatizaciju sam mislio kao: privremeno gazdovanje (ako valja i na 99god), kao mesovito-akcionarsko drustvo, kao vlasnistvo grada-opstine, u sv. sl. nekoga ko bi imao direktan interes, sto je jedini kljuc uspeha, jer svest o drugim vrednostima je davno umrla na nasim prostorima.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 10:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
twister011 napisao:
Zbog toga sam i mislio na privatnike, jer pricamo o zemlji u kojoj se S.grip najavljuje bar god. a ministar sad otvara tender za nabavku vakcine, koja ce ako bude srece stici krajem decembra. :lol:

Na privatizaciju sam mislio kao: privremeno gazdovanje (ako valja i na 99god), kao mesovito-akcionarsko drustvo, kao vlasnistvo grada-opstine, u sv. sl. nekoga ko bi imao direktan interes, sto je jedini kljuc uspeha, jer svest o drugim vrednostima je davno umrla na nasim prostorima.


moze biti dobra ideja,.ali i sankcije ostre,.nadjena riba u tasnici,a nije u meri i to 6kom,.,kazna oduzimanje prava na pecanje na tom terenu,.samo kaznena politika daje efekte,.a ovim ac/dc,mrezama,i ostalim sakacenjem ribe da nepricam

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 8:49 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:09 pm
Postovi: 408
Na Dunavu kod Rama, potrebne su 3 (tri) dozvole, kada Tomos 4 pentom krenete (5 minuta): LEVO, GORE, DESNO :)

Nisam za bilo kakve bojkote, ali smatram da su prevršene sve mere, i da je potrebno dići glas u ime JEDNE JEDINSTVENE dozvole.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 8:54 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 05, 2009 1:29 pm
Postovi: 214
Lokacija: Zemun
Placamo samo na komercijalnim vodama :D ovako od 2003 nikada vise nismo ni kupili dozvolu, gde god odemo ili mreze ili struju koristili, jedinstvena ili ne ko da je to bitno i onako ni nju necemo uzeti :wink: kada zakon bude na strani postenih pecarosa onda i da razmislimo a do tada .... :D

_________________
Bistro !!!!!! Bistro!!! Bistro!!! Bistro!!!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
I ja sam za ovu varijantu glavne dozvole ("licence") i to vrlo jeftine (cca 1000 dinara, recimo), a onda simbolična doplata za svaki izlazak na vodu, naravno pod uslovom da te neko nađe i da ti to naplati (što je teško izvodivo)... Jedino na taj način bi ih naterali na rad i obilazak terena. Ovako na početku godine dobiju lovu i baš ih briga, svaki rad dalje im je samo trošak koji umanjuje gomilu love koju su dobili na početku... :evil:

Još nešto... Skupo vam je 100 dinara svaki dan? Šta uopšte radite svaki dan na vodi? Radite li vi nešto drugo u životu? Ili možda živite od toga? Nije ni to u redu, toga nema nigde nego samo kod nas, između ostalog su nam i vode dobrim delom zbog toga ovakve... 8) Gomila nezaposlenih i penzionera visi non-stop na vodama, sve se nosi kući, dopunjava se time kućni budžet ili prodaje riba, pa kad na sve to dodamo lopurde i privredne ribare, ne znam zašto se uopšte i čudimo što nema ribe? :roll:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:56 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Potpisujem.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 12:21 pm
Postovi: 609
Lokacija: Sremska Mitrovica
rusici napisao:
oš nešto... Skupo vam je 100 dinara svaki dan? Šta uopšte radite svaki dan na vodi? Radite li vi nešto drugo u životu? Ili možda živite od toga? Nije ni to u redu, toga nema nigde nego samo kod nas, između ostalog su nam i vode dobrim delom zbog toga ovakve... 8) Gomila nezaposlenih i penzionera visi non-stop na vodama, sve se nosi kući, dopunjava se time kućni budžet ili prodaje riba, pa kad na sve to dodamo lopurde i privredne ribare, ne znam zašto se uopšte i čudimo što nema ribe? :roll:

100 dinara na dan nije puno, ali opet sta sa decom koja cesto (kao i ja dok sam isao u skolu) ceo raspust provode na reci? ili sa penzionerima koji sa stapom od 500din. pokusavaju da ulove belu a ceo ulov im se cesto sastoji od 2 babuske i 3 bodorke a nekad ni toliko?


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:26 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Gledam TV pre par dana i govore sta je to Vojvodina dobila nekim novim statutom (nadam se da sam dobro napisao)
Pocnu oni da nabrajaju i da ispisuju na ekranu sta sve sad moze pokrajina i koja su joj ovlascenja
Izmedu ostalog upravljanje voda (ako se ne varam)
Naravno cim neko dobije neko pravo iskoristice ga i gledace da bude odvojen od ostalih
Zato mislim da je nemoguce objediniti dozvolu za celu RS

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:35 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Dario napisao:
100 dinara na dan nije puno, ali opet sta sa decom koja cesto (kao i ja dok sam isao u skolu) ceo raspust provode na reci? ili sa penzionerima koji sa stapom od 500din. pokusavaju da ulove belu a ceo ulov im se cesto sastoji od 2 babuske i 3 bodorke a nekad ni toliko?



Deca nisu problem, oni se mogu uostalom i izuzeti od plaćanja dozvole (što bi i bio red, ako želimo da imamo naslednike u ovom sportu - izađite na vodu pa pogledajte prosečnu starost ribolovaca - katastrofa)... Uostalom ta je kategorija ribolovaca uvek imala poseban tretman... Što se tiče penzionera - i oni su uvek bili i verovatno će biti i dalje povlašteni, ali nije ni u redu da vise ceo dan na vodama i nose svako ripče koje ulove... Neka pecaju jedan ili dva dana nedeljno, ili neka sede kući ako im je i to puno, da malo vode odahnu i od njih... 8)


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs