Danas je Čet Mar 28, 2024 12:50 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 77 78 79 80 81 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 9:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 11:22 pm
Postovi: 66
5000 u NUR-u Novi Sad. Korisnik NP Fruska Gora


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 11:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 6:00 pm
Postovi: 69
Lokacija: Niš
Izgleda da je u Nišu najskuplja :shock: . Danas sam kupio i platio je 5300 din.

_________________
I tako to na tu temu.....


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 1:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
markes napisao:
Ipak sam uzeo u Srbija sume za 4600 sve sa clanskom.
Tamo su mi potvrdili da su oni za celu Srbiju i da su njihovi ribocuvari.
Kako ce od sada biti veca kontrola i kao bice bolje za sve, nadam se da je tako.

Pa da, srbija šume su zainteresovane za celu Srbiju a sve pod parolom da će od sada biti bolje čuvanje. Ti iz Čačka i ja iz Kragujevca nismo do sada imali "sreće" da se susretnemo sa standardima čuvanja Srbijašuma, ali po komentarima i činjenicama kako to rade na Dunavu i na drugim vodama kojima upravljaju, ne piše nam se ništa lepo!!!
Inače sasvim je logično da se oni trude da prodaju dozvolu uz besplatnu članarinu jer daju distirbuterima procenat koji se kreće od 5-10%. Na taj način oni uzimaju i tih 5-10% a sa druge strane prave klubovima nelojalnu konkurenciju jer svode celu priču na tih 5-10% i bajku o boljem čuvanju!!!
Kako mi u svojem biću nosimo kod genetske amnezije, sva ova papazjanija im "ladno" prolazi i samo je neizvesno koji tajkun će u najavljenoj privatizaciji preuzeti dični JP Srbijašume i ko je i sa kojom namerom duvao u njihova jedra, bez obzira što je sportski ribolov u Srbiji pri tome ubio i to nekoliko puta!!!!!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 9:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 10:51 am
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Ja je kupih juce. Pa sta bude neka bude. Mislim , nekako je logicno da ako zahtevam od nekog da radi svoj posao
( da cuva i poribljava vode ) onda pre toga treba da ispunim svoju obavezu, tj. da kupim dozvolu. Znam da zvuci suludo ali ipak ...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 5:08 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:24 pm
Postovi: 1779
Da li je neko upoznat sa situacijom u vezi camaca na dtd kanalu koji je pod "Vode vojvodine" jer se tu mesaju saopstenja!!!neko tvrdi da moze da se peca iz camca a neki ne :shock: :shock: :shock: a ribolovci vec izlaze i love iz camaca......u datoj brosuri nije direktno nigde naznacena zabrana dok kad vadite dozvolu odma nabijaju na nos da ne moze????


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Uto Apr 06, 2010 10:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 18, 2009 3:20 pm
Postovi: 416
Lokacija: Vršac
A evo i šta aktuelni propisi kažu o ovoj temi:

"Rekreativni ribolov obavlja se sa obale ribolovne vode određene za rekreativni ribolov, bez upotrebe čamaca i drugih sličnih objekata..."

"Izuzetno, čamac kao pomoćno sredstvo za obavljanje rekreativnog ribolova...može se upotrebiti samo ako je korisnik to predvideo privremenim programom upravljanja ribarskim područjem ili programom upravljanja ribarskim područjem".

(Pravilnik o načinu, alatima i sredstvima kojima se obavlja privredni ribolov, kao i o načinu, alatima, opremi i sredstvima za rekreativni ribolov, član 9)


Nađoh kod nas na forumu! Stvarno neverovatna glupost, kao što reče kolega iz HR, kod njih im zabranili na nekim mestima na Dunavu da pecaju sa obale a kod vas te teraju iz čamca, strašno :(

_________________
Svaki čovek ubija ono što voli.

Oskar Vajld


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Apr 07, 2010 3:15 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:24 pm
Postovi: 1779
Znaci sad treba da cekam da vidim da li ce nekom dozvoliti da peca iz camca pa da kazem eto etoo on moze!!!onda cu i ja :wink: :wink: :wink: ispod brane vec silni gladni na male smudjeve love ih samo tako i nikom nista :cry: :cry: a mi posteni jos uvek ne znamo da li smemo ili ne da izadjemo sa camcem????a od koga i ocekujem da mi to saopsti kad je to sve katastrofa po udruzenjima gde javno saopstavaju da je ribolov na jeza sportski :shock: :shock: :shock: a da stuku treba satrti jer se jako namnozila :shock: :shock: :shock: jadno i bedno nema sta!!!!!!!!!zato sam i otisao u novo drustvo valjda ce biti ok, jer su novi ljudi na celu!bar se nadam tome!!
!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Apr 07, 2010 5:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Citiraj:
Pravilnik o visini troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov
Član 1.

Ovim pravilnikom propisuje se visina troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2010. godinu.

Član 2.

Visina troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2010. godinu iznosi 4600 dinara.

Izuzetno od stava 1. ovog člana visina troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov za lica starija od 65 godina, lica sa telesnim oštećenjem od 60–79%, žene i lica mlađa od 18 godina iznosi 2300 dinara. Za lica sa telesnim oštećenjima od 80% i više, lica sa posebnim potrebama i za ratne vojne invalide, visina troškova za izdavanje godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 100 dinara.

Član 3.

Ovaj pravilnik stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 10:40 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 9:56 am
Postovi: 223
Reče mi juče kontrolor Miša Babić iz USR Plovak-Tomaševac,da će skoro sigurno za mesec do dva kategorizovati Tamiš i DTD i da će doplatna za nas ostale(mi iz BG-a koji imamo dozvolu Srbijašuma) biti 4000 din.Za ove koji imaju "vojvođansku" 400 dinara.Vidim da će biti problema sa kontrolom na Tamišu ako se ne budu vadile doplatne.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 11:48 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Apr 17, 2010 2:35 pm
Postovi: 4
da li neko moze da mi kaze gde u Beogradu kupiti dozvolu za rivolov koju izdaje Vpjvodina vode?


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 77 78 79 80 81 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs