Danas je Čet Mar 28, 2024 12:04 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 9:27 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
nata napisao:
twister011 napisao:
Na zalost, "nudisticka plaza" samo lepo zvuci u biti je sasvim nesto drugo. Mozda je moj problem sto pecam vecinom preko dana pa sam prinudjen da se susrecem sa ruznijom slikom iste. 99% penzioneri, od toga 70% gej populacija (izvinjavam se gej kolegama) i to muska, koja ne preza od "izliva neznosti" cak i pored staza za setanje. Obicno zurim i gledam u cipele (moje).

NA nudistickoj i nemozes gledati druge cipele nego svoje.,cini mi se da se tamo i ne nose cipele.,a riba koju tu vatas da nije i ona homovarijanta.,.,PROVERI



:roll: E Nato, vidi se da ne obilazis n. plaze po EU. Samo treba da vidis koliko ih dzogira samo u patikama, svi uredno obrijani. a tek sto nam je prisao RIBOCUVAR ko od majke rodjen a cizme na nogama :shock: , FLUID svedok (olaksavajuca okolnost, bio je na pecanju) :twisted:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 11:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
E bravo vd i Goci, još da nas neko čuje od ovih gore :( :( :( Da čuje ove naše žalopojke i poklike, pametna razmišljanja - jer, ko treba da se pita za ribolovačku dozvolu, ako ne ribolovac........
Pitanje je: kako doći do njih? I kad dođeš, kako im objasniti?


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 12:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
vd-ov predlog je oke, samo sto treba mnogo da se to sprovede u delo ... treba neko da zaposli ljude (sto je jos jedna dobra stvar - jos radnih mesta) i treba neko da ih placa (e to je vec losa stvar)

Za Bovan, recimo, treba bar desetak ljudi za dve smene koji ce patrolitati obalom i naplacivati tih 100 dinara od ljudi.

Bovan je jedna od hiljadu voda u zemlji ... koliko radnika treba za celu tu egzibiciju?

Ta organizacija bi licila na parking servis ... znaci puno ljudi, svako ima svoju smenu i svoj reon i sibaj gore-dole i popunjavaj priznanice ...

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 5:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
twister011 napisao:
nata napisao:
twister011 napisao:
Na zalost, "nudisticka plaza" samo lepo zvuci u biti je sasvim nesto drugo. Mozda je moj problem sto pecam vecinom preko dana pa sam prinudjen da se susrecem sa ruznijom slikom iste. 99% penzioneri, od toga 70% gej populacija (izvinjavam se gej kolegama) i to muska, koja ne preza od "izliva neznosti" cak i pored staza za setanje. Obicno zurim i gledam u cipele (moje).

NA nudistickoj i nemozes gledati druge cipele nego svoje.,cini mi se da se tamo i ne nose cipele.,a riba koju tu vatas da nije i ona homovarijanta.,.,PROVERI



:roll: E Nato, vidi se da ne obilazis n. plaze po EU. Samo treba da vidis koliko ih dzogira samo u patikama, svi uredno obrijani. a tek sto nam je prisao RIBOCUVAR ko od majke rodjen a cizme na nogama :shock: , FLUID svedok (olaksavajuca okolnost, bio je na pecanju) :twisted:

nesto tu smrdi da nije pecanje samo izgovor.,

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 9:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
Goci napisao:
Osnovna dozvola recimo 2000 dinara i sa njom pecaš na recimo 50% teritorije Srbije. Drugih 50% podeljeno u 30-40 dobro čuvanih revira i za svaki doplata jedno 500 dinara godišnje, pa si lepo odabereš 5-10-15 gde ima najviše riba i koji su tebi najbliži, njima daš svoje pare, da još bolje čuvaju, i pecaš tamo. A kad oćeš na neki od ovih drugih revira, platiš dnevnu dozvalu koja mora biti jeftina, reda veličine 300 dinara. Eto...


Ovo nije loš predlog. Ali da se voda čuva.

VD-ov predlog mi nije baš toliko sjajan iz prostog razloga što mislim da bi ionako već iskvarenoj svesti "ribočuvara" bilo lakše da i ne obilazi ribolovce i naplaćuje dnevne dozvole i eventualne prekršaje, već da nabavimrežu i u sitom reonu bude "gazda". Ako me razumete ...... Mada, i kod Gocijevog predloga može da se uradi isto ..... :cry: :cry: :cry: :cry:

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 9:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 11:12 pm
Postovi: 495
Lokacija: Sabac
Goci napisao:

Potpis.

A ja bih opet voleo da za 60 evra pecam svugde i da sve to bude čuvano ko tvojih 4 km Dunava u Beču, al oćeš vraga.

Sve mi se više čini da objedinjena dozvola nema mnogo smisla, već samo zvuči ko neka zemlja dembelija.

Možda je rešenje u kompromisu:

Osnovna dozvola recimo 2000 dinara i sa njom pecaš na recimo 50% teritorije Srbije. Drugih 50% podeljeno u 30-40 dobro čuvanih revira i za svaki doplata jedno 500 dinara godišnje, pa si lepo odabereš 5-10-15 gde ima najviše riba i koji su tebi najbliži, njima daš svoje pare, da još bolje čuvaju, i pecaš tamo. A kad oćeš na neki od ovih drugih revira, platiš dnevnu dozvalu koja mora biti jeftina, reda veličine 300 dinara. Eto...


Vise mi se svidja ovakav nacin razmisljanja . VD , 100.- dinara po izlasku + 2500.- ,a neko ima i po 300 izlazaka godisnje , ne znam koliko god da je voda bogata , mi bas toliko i nismo .

_________________
"sve mi je dozvoljeno ciniti, ali mi sve ne ide na korist..."


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 9:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
eh, pa ako neko uspe da od 265 dana izadje 300 ja cu mu placati tih 100 din dnevno ...

Naravno da je lakse dati 100 kinti 50 puta nego jednom 5000 ...

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 10:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 2:44 pm
Postovi: 2126
Lokacija: Bgd
godina ima 365 dana :lol:

_________________
Jednom su Chuck Norris i Superman obarali ruke za opkladu. Gubitnik je morao da nosi gace preko pantalona do kraja zivota.
Cak Norisova jaja su oba veca jedno od drugog.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 10:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 11:12 pm
Postovi: 495
Lokacija: Sabac
^
Vaistinu !!!! :wink: :shock:

_________________
"sve mi je dozvoljeno ciniti, ali mi sve ne ide na korist..."


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 10:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
a lapsus jbg ... :oops: :mrgreen:

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs