Danas je Čet Mar 28, 2024 5:22 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 79 80 81 82 83 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 1:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
zabranu upotrebe čamca je predvideo i zakonodavac ali je konačnu odluku ostavio upravljačima voda. zato bi ti trebao da proveriš šta piše u njihovom godišnjem programu upravljanja pa da vidiš da li je to tamo regulisano. ako nije u programu navedeno da je zabranjena upotreba čamca već da se mogu koristiti onda ti ne mogu ništa pošto nemaju nikakav osnov da ti zabrane pecanje iz čamca.
kada izmene program moćiće da zabrane.
to pokušava i RSV da uvede na svojim vodama. oni idu u drugu krajnost pošto ograničvaju ulov ribe na 1kg, zabranjuju upotrebu čamca i doplatna dozvola iznosi 4000. mada ja lično mislim da im takva zamisao neće proćo pošto niko razuman tako nešto neće potpisati.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 1:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 3:59 pm
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
1.Mozda nisi razumeo moje pitanje koje se tice odnosa cuvarske sluzbe prema pecarosima iz camca sa dozvolama Rivers Guarda.

2.Cekaj, kako ogranicavaju ulov ribe na 1 kg?
A ako ulovim ribu od 2kg, sta sa viskom? :lol:


Poslednja izmena od Vojchilo u Pet Maj 28, 2010 3:31 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 2:41 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Sifus, ako sam dobro video, rekao si da nemaju pravo na povracaj novca, ako su dozvole kupljene na rate. Sta se desava sa onima koji su vec kupili i platili dozvole, kao moj sin od 15 godina i moj otac od 72 godine ? Da li vazi ono sto se pricalo da vazi dozvola i za narednu godinu?


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 3:59 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 18, 2010 12:19 am
Postovi: 125
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Vojchilo napisao:
Не знам да ли је било веш речи о овоме, па се унапред извињавам...

Купио сам дозволу испод "Панчевца" у "Еурофишу" за 5000,оо, нормално, али сам добио и гратис робе у вредности од 1000,00.дин :lol: (ту се лепо уклопила Драшкова главињара која јуче остаде у мутно Дунаво на сајли испод Новог железничког моста, као и један Countdown- он је преживео).

Е оно што сам тек касније приметио је да дозволе издаје Rivers Guard из Јагодине! Другар ми каже да су нашли рупу, јер покривају део Дунава код Великог Села, самим тим залазе и у територију Београда, па имају право да и у Београду издају дозволе.

Али исто тако ми каже другар да је читао да неки рибочувари из Србијашуме наводно праве проблема ако на њиховом подручију пецаш са том дозволом из чамца, јер Rivers Guard не дозвољава чамац на својим теренима, па онда и ови недају њиховим члановима да користе чамац на теренима Србијашуме :roll:

Да ли је неко упознат са овиом проблематиком?
Ја мислим да ако дозвола важи за целу Србију, онда важи и за чамац тамо где није забрањено, а Дунав није под забраном у Београдском атару.


Vojchilo, gde jos u Beogradu imaju da se uzmu dozvole? Ja sam bio u ribolovackom drustvu Vracar i rekose mi da nemaju pojma gde se prodaju recimo.
Treba li da se priloze dve slike ili ne?

Hvala


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 8:36 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Kao sto kolega rece, imas u Eurofishu na dva mesta, kod Pancevca i u prolazu Jugopetrola-Hajata tj. N. Beograd.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 1:13 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Vojchilo napisao:

Али исто тако ми каже другар да је читао да неки рибочувари из Србијашуме наводно праве проблема ако на њиховом подручију пецаш са том дозволом из чамца, јер Rivers Guard не дозвољава чамац на својим теренима, па онда и ови недају њиховим члановима да користе чамац на теренима Србијашуме :roll:

Да ли је неко упознат са овиом проблематиком?
Ја мислим да ако дозвола важи за целу Србију, онда важи и за чамац тамо где није забрањено, а Дунав није под забраном у Београдском атару.


:shock: Prvo moram da pitam. Od kada R. Guard ne dozvolja pecanje iz camca na "svom terenu"?

A sada odgovor (na tvoje pitanje). Mozes da ga pronadjes i u svakoj dozvoli. Na njoj pise za koji se teren odnosi i ne postoje cuvari ili bulo ko drugi ko moze drugacije da je tumaci. Ako ti se to i desi mozes slobodno da ih oteras na mesto po izboru. Da li se nekom svidja ili ne to je njegov problem, a nas jedino treba da zanima da li mi krsimo zakon i da li zbog toga mozemo da snosimo neke posledice. Odgovor je prost, NE. Ovakve price, koje je neko doziveo ali ih ipak vecina samo prepricava, samo unose zabunu medju kolege i nicemu ne koriste.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 9:18 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 9:56 am
Postovi: 223
PetarBG napisao:
Vojchilo napisao:
Не знам да ли је било веш речи о овоме, па се унапред извињавам...

Купио сам дозволу испод "Панчевца" у "Еурофишу" за 5000,оо, нормално, али сам добио и гратис робе у вредности од 1000,00.дин :lol: (ту се лепо уклопила Драшкова главињара која јуче остаде у мутно Дунаво на сајли испод Новог железничког моста, као и један Countdown- он је преживео).

Е оно што сам тек касније приметио је да дозволе издаје Rivers Guard из Јагодине! Другар ми каже да су нашли рупу, јер покривају део Дунава код Великог Села, самим тим залазе и у територију Београда, па имају право да и у Београду издају дозволе.

Али исто тако ми каже другар да је читао да неки рибочувари из Србијашуме наводно праве проблема ако на њиховом подручију пецаш са том дозволом из чамца, јер Rivers Guard не дозвољава чамац на својим теренима, па онда и ови недају њиховим члановима да користе чамац на теренима Србијашуме :roll:

Да ли је неко упознат са овиом проблематиком?
Ја мислим да ако дозвола важи за целу Србију, онда важи и за чамац тамо где није забрањено, а Дунав није под забраном у Београдском атару.


Vojchilo, gde jos u Beogradu imaju da se uzmu dozvole? Ja sam bio u ribolovackom drustvu Vracar i rekose mi da nemaju pojma gde se prodaju recimo.
Treba li da se priloze dve slike ili ne?

Hvala

Imaš dozvole i u prodavnici pribora za pecanje na Čukaričkoj padini.To je ona prodavnica na autobuskoj stanici pre crkve.Prodaju dozvole Srbijašuma.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 9:29 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
twister011 napisao:
Vojchilo napisao:

Али исто тако ми каже другар да је читао да неки рибочувари из Србијашуме наводно праве проблема ако на њиховом подручију пецаш са том дозволом из чамца, јер Rivers Guard не дозвољава чамац на својим теренима, па онда и ови недају њиховим члановима да користе чамац на теренима Србијашуме :roll:


:shock: Prvo moram da pitam. Od kada R. Guard ne dozvolja pecanje iz camca na "svom terenu" :?:


Moram da postavim pitanje ponovo.

A sto se tice ovog poslednjeg saveta, jeste ti blize ali ja ne bih S.sumama dao ni jedan jedini dinar. Ima gomila razloga za to a glavni je katastrofalno upravljanje poslednjih 20god. A i ako su istinite ove price odozgo. Ta firma je odavno spremna za djubre istorije.

Najbitnije, "ne postoje" dozvole Srbijasuma, postoje samo dozvole R. Srbije. Sve dozvole su iste, bez obzira na onoga ko izdaje iste i ko upravlja vodom. To je jedino sto je po zakonu i samim tim jedino sto je bitno :!:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 10:03 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
odgovor na prvo pitanje
dule jovanović pokušava na sve moguće načine da natera ljude da kupuje dozvole sa njegovim pečatom pa je i to sa ograničavanje količine ribe na 1 kg za ona lica koje ne koupe dozvolu sa njegovim pečatom još jedan pokušaj pljačke i ucene. međutim to je sve još samo u zamisli i nadam se da mu to niko neće potpisati. a šta da radiš sa viškom? pa ništa ti nosiš kući ribu do 5 kila. njemu je zakon dao mogućnost da onemogući samo upotrebu čamaca a ne da samnjuje ulov ribe.

drugo pitanje
ministarstvo je napravilo debelu zbrku pošto te povlašćene dozvole nije odmah stavilo u promet. i tako su ono koji su požurili sa kupovinom ovo godine narodski rečeno popušili poštu su hteli da pecaju na zakonit način. a dozvola važi samo za 2010 godinu kupio je ti u januaru ili novembru isto ti se hvata.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 10:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 6:24 pm
Postovi: 18
Lokacija: Čačak
Kod nas svake godine ista priča! Pronevera novca od prodatih dozvola, a
nama ribolovcima nove i duze zabrane - lovostaj - za pecenje!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 79 80 81 82 83 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs