Danas je Čet Mar 28, 2024 9:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 11:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
twister011 napisao:
Ona pokriva od 2-4km terena

Cool. Pecaš godinu dana na potezu 2-4km :D :D
Pa sledeće promeniš :D :D Kad je ceo potez od 2-4km zauzet, vratiš se kući :D :lol: :lol:

Twister, uz dužno poštovanje, ali molim te objasni mi nedostatke objedinjene dozvole (gledano sa ribolovčeve strane).

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 11:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
^

1) Verovali ili ne, nisam imao neku potrebu da ga menjam iako je potez 1km. Teren zadovoljava sve ribolovacké a i dusevne potrebe: Brana, stenovita obala kombinovana sa peskom, nekoliko spiceva i 10 sporeva, (a za dusu) dabrovi, srne, zecevi i nudisticka plaza (preko koje samo prelazim) i to sve blizu kuce. Kada je "napadnut" to je otprilike 3-4 pecarosa. U dozvoli imam i rubriku mladica. P.S. Zabranjen priv. rib. i upotreba camaca.

2) Vracam se za godinu te mi objedinjena odgovara. A gore sam opisao razliku izmedju dve opcije. NIJE PROBLEM U DOZVOLI VEC U NACINU GAZDOVANJA. Bolje je mnogo "JOCA" ( cuvari, poribljavanje, itd.,naravno sa prilagodjenim cenama) nego sve pod jednom kapom a onda nema ribe, divljaju ribokradice, svi nose u neogranicenim kol. i ispod mere. A kada se uzelis promene terena uzimas dnevnu koja je i ovde u ceni bioskopske karte.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:00 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
nata napisao:
pored mene protice dunav,mali i veliki backi kanal,tisa,mrtva tisa tu je koviljski rit i begecka jama.,.koliko to ja dozvola treba da imam,.,.koja je to cifra,.,.a nigde se nista ne cuva,,radi ko sta oce,.,a oni kontrolisu mene sa jednim stapom,kao nesto rade,.,a ribu urnisu sa svim raspolozivim srestvima..sve je opustoseno ribe nigde????


U teoriji jedno udruzenje bi moglo da gazduje (u pravom smislu) sa vise terena u okolini. U tom slucaju bi mogli da prodaju svoju obj. dozvolu za koju ti sigurno ne bi bilo zao da platis.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 12:00 am
Postovi: 663
Lokacija: Kragujevac - Svilajnac
Hocu i ja da uzmem dozvolu za tu tvoju nudisticku plazu :D Kojem reonu to pripada i koje su minimalne mere?

_________________
http://www.PikeR-Lures.com


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
^
Sta koje su mere ... Pa kao i za svakog soma ... 60 cm

nisi u toj kategoriji ... ispao si

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:31 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Na zalost, "nudisticka plaza" samo lepo zvuci u biti je sasvim nesto drugo. Mozda je moj problem sto pecam vecinom preko dana pa sam prinudjen da se susrecem sa ruznijom slikom iste. 99% penzioneri, od toga 70% gej populacija (izvinjavam se gej kolegama) i to muska, koja ne preza od "izliva neznosti" cak i pored staza za setanje. Obicno zurim i gledam u cipele (moje).


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:17 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
twister011 napisao:
E sad, poenta je u tome sto tim mikroterenima upravljaju razlicita drustva, kojima od prodatih god. doz. ide odredjeni procenat. Prosta matematika, sto vise prodatih dozvola veci priliv novca i obrnuto. Posto je konkurencija jaka (samo u Becu 20ak) drustva se svim i svacim dovijaju da privuku sto vise pecarosa na njihov teren (redovna poribljavanja iako je Dunav, razne akcije,ostre kontrole, itd..), vodeci racuna da niko ne pozali sto je uzeo njihovu dozvolu jer terene birate svake godine, a bez obzira na standard ovde retko ko uzima vise od jedne.
Ovo je ogromna prednost u odnosu na objedinjenu.

Potpis.

A ja bih opet voleo da za 60 evra pecam svugde i da sve to bude čuvano ko tvojih 4 km Dunava u Beču, al oćeš vraga.

Sve mi se više čini da objedinjena dozvola nema mnogo smisla, već samo zvuči ko neka zemlja dembelija.

Možda je rešenje u kompromisu:

Osnovna dozvola recimo 2000 dinara i sa njom pecaš na recimo 50% teritorije Srbije. Drugih 50% podeljeno u 30-40 dobro čuvanih revira i za svaki doplata jedno 500 dinara godišnje, pa si lepo odabereš 5-10-15 gde ima najviše riba i koji su tebi najbliži, njima daš svoje pare, da još bolje čuvaju, i pecaš tamo. A kad oćeš na neki od ovih drugih revira, platiš dnevnu dozvalu koja mora biti jeftina, reda veličine 300 dinara. Eto...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:52 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
twister011 napisao:
Na zalost, "nudisticka plaza" samo lepo zvuci u biti je sasvim nesto drugo. Mozda je moj problem sto pecam vecinom preko dana pa sam prinudjen da se susrecem sa ruznijom slikom iste. 99% penzioneri, od toga 70% gej populacija (izvinjavam se gej kolegama) i to muska, koja ne preza od "izliva neznosti" cak i pored staza za setanje. Obicno zurim i gledam u cipele (moje).

NA nudistickoj i nemozes gledati druge cipele nego svoje.,cini mi se da se tamo i ne nose cipele.,a riba koju tu vatas da nije i ona homovarijanta.,.,PROVERI

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:59 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
^^
Ne znam kako će biti dogodine, ali dnevne dozvole su ovde toliko bezobrazno skupe da je to svaku meru preteralo - 1000din (11e) na skoro potpuno praznim jezerama i rekama. Pa u jednoj Finskoj dnevna dozvola za 7 dana košta 13e (dnevne se ne pominju, verovatno ih i nema).

Evo linka, negde sam ga već postavljao.
http://www.ahven.net/english/

Je l' moguće da je u Srbiji pecanje kvalitetnije i više vredi nego u Finskoj?


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 3:36 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
^Gociman-e,
model Ti je vrlo slican mom, a moj je:
godisnja participacija za sportski ribolov - 2500din
svaki izlazak na vodu, bilo koju, bilo gde - 100din

....
sta se time dobije:
1. minimalna pocetna sredstva za korisnike voda
2. dovoljno mala dnevna doplata koja kaze: zarada za korisnika samo i samo ako je efikasnost velika.
3. Cifra sa kojom se barata je minimalna te je i podmicivanje nemoguce (ko jos prima mito 50din, rizikujuci posao)
....
Dakle ako korisnici voda zele da zarade, moraju da rade. Moraju da obidju svakog ribolovca u svom rib' podruciju. Svakog ribolovca moraju da iskontrolisu te naplate eventulani preksaj (riba ispod mere, visa riba od propisanog, zadrzana riba u mrestu...)
Do sada je dozvola bila jedino bitno - daj pare, pa radi sta hoces (nosi, kolji, vataj kad 'oces). Krajnje je vreme da rib' podrucija ugledaju isplativost i dobra zaradu u stvarnoj primeni zakona.
...
Dalje - za ove nase balkanske uslove se kao pogubno pokazalo placanje unapred.
U prevodu - gospodaru rib' podrucija, evo me hvatam kod tebe...dodji po svojih min. 100dinara, ako Ti trebaju (a trebaju Ti).
...
u praksi - svakog bogovetnog dana rib'udruzenje moze sa npr jezera Bovan da naplati min. 15000-20000din
...
8)
...

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs