Danas je Uto Apr 16, 2024 6:24 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
Meni deca na vodi ne smetaju a jos ako su naucena da postuju i cene vodu i jos pokupe sve za sobom kao sto se moja okrecu i pokupe kesice od grickalica koje ponesu na pecanje to je milina jedna. Naravno nauce se ida se ne nosi sve kuci od ulova i da vrate u vodu i to pazljivo da se riba ne povredi tj da se ne baca.
Daj boze da ih je vise mislim na decu a manje penzionera koji nose sve redom bez obzira na velicinu i kolicinu

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:26 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Cena dozvole srazmerna broju pecanja - OK!

Količini ponete ribe ili bar pravilu nosim/ne nosim - OK!

Dnevna naplata - JOK!

Evo jedan brzinski model, jer sam na poslu. :mrgreen:

Osnovna dozvola 1000 din, možeš pecati do 50 puta godišnje, ne moš poneti ni šugavo ripče.
"Dopuna" za narednih 50 dana pecanja: 1000 din
Nošenje ribe: 1000 din osnova
Nošenje ribe za dopunskih 50 dana: 500 din

Recimo...

I to skroz bez uključavanja ribarskih područja u priču.

E da, kako evidentirati broj izlazaka? Mnogo prosto, svako dobije knjižicu-kalendar, gde pre početka pecanja mora da precrta tekući dan. Ako ga uhvati kontrala sa neprecrtanim danom smatra se da je pokušao prevaru i plaća kaznu ko da je krivolovac.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Poslednja izmena od Goci u Sre Nov 11, 2009 12:29 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:28 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
MOrace ribocuvari da zavrse ekonomski fax u tom slucaju :mrgreen:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:31 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ili bar osnovnu školu, jer je za ovu "višu matematiku" potrebno toliko. 8)

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:38 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
E da mi je iznijeti tvoj predlog kojem ribocuvaru, pa snimit facu :mrgreen: :mrgreen:

Ja bi uveo krvavo placanje vikendom 8)

Oni koji love samo vikendom rade preko nedelje ko crnci, ako rade onda zarade, ako zarade, nece zaliti dobro da plate 8)

Zivjeli penzioneri :mrgreen:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 10:51 am
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Ja mislim da je jednistvena dozvola potpuni promašaj. A evo i zašto ? Ako svi imamo jedinstvenu dozvolu kakav je motiv nekog udruženja da ima bogate i očuvane vode. Nikakav. Po onoj narodnoj " radio ne radio isto mi je ". Vode treba podeliti udruženjima ili čak i dati na neku koncesiju na određeno vreme. Svaki ribolovac treba da plati članarinu par hijlada + dnevnu dozvolu npr 300-400 dinara. Ribočuvar treba da ima platu vezanu za broj naplaćanih dozvola i da ima motiv da radi. Znam da će neki reći da je to mnogo ali ljudi moji ribolov je hobi a ne socijalana kategorija. Zbog toga što se godinama unazad mnogi socijalni problemi " peglaju " progledavajući ribokradicama i lopovima kroz prste i jesmo došli tu gde jesmo. Oporavak , ako ga i bude , biće težak i dugotrajan. Od kad znam za sebe stalno slušam priče kako je nekad bilo ribe. Od vremena mog dede pa do danas ide samo na gore.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 1:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
Goci napisao:
Cena dozvole srazmerna broju pecanja - OK!

Količini ponete ribe ili bar pravilu nosim/ne nosim - OK!

Dnevna naplata - JOK!

Evo jedan brzinski model, jer sam na poslu. :mrgreen:

Osnovna dozvola 1000 din, možeš pecati do 50 puta godišnje, ne moš poneti ni šugavo ripče.
"Dopuna" za narednih 50 dana pecanja: 1000 din
Nošenje ribe: 1000 din osnova
Nošenje ribe za dopunskih 50 dana: 500 din

Recimo...

I to skroz bez uključavanja ribarskih područja u priču.

E da, kako evidentirati broj izlazaka? Mnogo prosto, svako dobije knjižicu-kalendar, gde pre početka pecanja mora da precrta tekući dan. Ako ga uhvati kontrala sa neprecrtanim danom smatra se da je pokušao prevaru i plaća kaznu ko da je krivolovac.


Ovaj model mi se sviđa.
Krajnje je logično da onaj ko nosi ribu plati dozvolu bar duplo više od onoga ko ne nosi ništa (koliko god ta dozvola koštala).
To bi svakako smanjilo trend vađenja štete za dozvolu kroz kilažu ribe. A možda bi čak i spasilo na pr. poneku 39cm-sku štukicu od pampuraša i Mepps jediničara.


Ovo je možda nevažno, neko će se možda i smejati, ali i ovo 'dnevna naplata jok' mi se sviđa. Neka su iste pare u pitanju, mnogo više mi prija da platim godišnju dozvolu, nego da pri svakom pecanju plaćam dnevnu kao da sam ušao u prodavnicu... Ne radi se tu o parama, nego mi je nekako boravak u prirodi i pecanje nespojivo s tim. Ne doživljavam ga kao nešto materijalno što se kupuje. To je jedan od razloga zašto ne volim privatne revire. To mi malo (u stvari, mnogo) kvari ugođaj, jer odlazak u prirodu i pecanje prosto ne doživljavam tako.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 7:50 am
Postovi: 2981
Lokacija: Zvornik
Iskoristio sam ovu godinu za eksperimentisanje sa dozvolom,naime uopšte je nisam vadio (područje Bih).Bazirao sam se na moje iskustvo i došao do sledećeg zaključka: pecao sam cjele godine na mjestima gdje se uopšte ne pojavljuju.Uvjek sam nosio novac sa sobom da u slučaju kontakta platim dnevnu dozvolu.Dnevna je 10 KM pa vi vidite koliko se isplati u toku jedne godine platiti dnevnih dozvola.U mom slučaju nisam ni jednu platio.
Da me savjest ne bi pekla izvadim godišnju u Malom zvorniku koja u Bih ne važi.I tamo su me relativno često (i korektno) legitimisali.
Pored ribočuvarskih službi ja bih dao (naredio) i drugim državnim službama (tipa DGS) daa kontrolišu ispravnost na vodi.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:19 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Mene kontrola ni jednom nije cimala ove godine a imam dozvolu
zato sam ja njih jedno vece na keju malo cimao :lol: nisam pecao vec setao

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
Meni su trazili dozvolu zadnji put u prolece 2007 ...

pecao sam bas bas dosta i te 2007 i 2008 a i ove 2009 ... na mestima gde je dosta poseceno, gde dolazi puno ljudi, znaci nisu neke zavucene vukojebine ...

nikad, niko ...

dozvola stoji u onoj foliji od kaku su mi je dali, nikad otvoreno ... tako vec trecu godinu

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs