Danas je Čet Mar 28, 2024 4:38 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 10:14 pm
Postovi: 1457
bugi napisao:
zato sam ja njih jedno vece na keju malo cimao :lol: nisam pecao vec setao



sta si im radio?


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:55 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
m_lazarevic napisao:

...Ovo je možda nevažno, neko će se možda i smejati, ali i ovo 'dnevna naplata jok' mi se sviđa. Neka su iste pare u pitanju, mnogo više mi prija da platim godišnju dozvolu, nego da pri svakom pecanju plaćam dnevnu kao da sam ušao u prodavnicu... Ne radi se tu o parama, nego mi je nekako boravak u prirodi i pecanje nespojivo s tim. Ne doživljavam ga kao nešto materijalno što se kupuje. To je jedan od razloga zašto ne volim privatne revire. To mi malo (u stvari, mnogo) kvari ugođaj, jer odlazak u prirodu i pecanje prosto ne doživljavam tako.


...
:shock: :shock:
e jbga, ako je max 2min potrebnih za regulisanje te obaveze problem,
uz sve benefiti cinjenice da je ribucavar tu negde u blizini i tu negde stalno...
onda nama ne trebaju vode, nego kiseli kupus... :roll: :roll:
...
@Goci
duplo niza cena dozvole za "pustam ribe ribolovca" je cetri puta veci motiv da se neko izjasni kao takav, a onda krijumcari ribu. Evo najlaganijeg primera i kako - peca dok ne uhvati komad, cim uhvati komad uzima ga, stavlja u auto i odlazi qci. Kakva je sansa da je ribocuvar bas tada tu - teorijska.
Drugo - "nagrada" za vracam ribu je vise ribe.
A sta je nagrada za korisnika voda koji ima dobru vodu? - apriori jos veci pritisak na nju "ribolovaca koji nose ribu".
...
8)
...

_________________
...no matter what the weather.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 4:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
vd napisao:
duplo niza cena dozvole za "pustam ribe ribolovca" je cetri puta veci motiv da se neko izjasni kao takav, a onda krijumcari ribu. Evo najlaganijeg primera i kako - peca dok ne uhvati komad, cim uhvati komad uzima ga, stavlja u auto i odlazi qci. Kakva je sansa da je ribocuvar bas tada tu - teorijska.

Ovo nije baš najbolji primer jer ovaj scenario može da se primeni i za sve slične prekršaje: riba ispod mere, broj komada preko mere itd...
Samo je potrebno da kazna bude dovoljno visoka da se takav pokušaj krijumčarenja ne isplati. (I da visina kazne piše u dozvoli.)


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 4:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 153
.


Poslednja izmena od Stalker u Ned Jul 31, 2011 3:13 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 10:33 pm
Postovi: 341
Lokacija: KG
vd napisao:
...
:shock: :shock:
e jbga, ako je max 2min potrebnih za regulisanje te obaveze problem,
uz sve benefiti cinjenice da je ribucavar tu negde u blizini i tu negde stalno...
onda nama ne trebaju vode, nego kiseli kupus... :roll: :roll:
...


Ja više volim da ribočuvar može uvek da bane, a da ja ne mogu ni da naslutim kad će to biti, nego da bude tu negde stalno, da mi neprestano stoji iza leđa dok pecam i pazi da ne napravim neki prekršaj. Ja ne mogu tako da pecam. Ali mogu ovako: ako me uhvati sa rukama u pekmezu, nek me odere i od batina ako treba, a ne samo novčanom kaznom.
Mislim da je suština u tome da kazna bude toliko visoka da se bilo kakav pokušaj prekršaja uopšte ne isplati, i da svi tom potencijalnom kaznom budu uredno naplašeni kroz obaveštenje na dozvoli, razne brošure itd... Još kad se raščuje da je taj i taj prošao ko žuti zbog tog i tog prekršaja, to će mnoge potencijalne prestupnike da demorališe.

E sad, i to je mač sa dve oštrice i otvara prostor za razna podmetanja ako se neko zameri ribočuvaru lično, ili model korupcije kakav se viđa kod saobraćajnih prekršaja (kazna je 20 000... 'ajd daj 5000 i vozi). Izgleda da je najvažnije od svega ko je ribočuvar. Mnogo više može da uradi manji broj ribočuvara kojima je stvarno stalo da se voda sačuva (koji bi samim tim bili i bolje plaćeni) nego čitava armija preko veze zaposlenih kvazi-čuvara koji su tu isljučivo zbog plate i prilike da i sami krivolove.

Sve u svemu, kakvi god propisi i cene dozvola bile, mislim da je danas u Srbiji ovo neizbežan scenario:
Stalker napisao:
Korupcija nam je jedan od "gorućih" problema, pa se pitam da li bi i dobro plaćeni ribočuvari savesno i redovno obavljali svoj posao, ili ćemo i dalje gledati film "Ruka ruku mije" na svim nivioma - ovoga puta uz još bolje podmazane guzice.

Ovo je jedan od glavnih razloga zašto nisam za skupe dozvole i zašto sam ubeđen da preskupe dozvole ne bi ama baš ništa promenile nabolje (sada i ovde).
Ove Gocijeve cene dozvola bile bi sasvim dovoljne da manji broj pravih (ali stvarno pravih) ribočuvara ima pristojne plate i još da ostane i za poribljavanje (koje neće ni biti preterano nužno ako se na razne načine stimuliše uip i smanji privredni ribolov).

Dixi. :mrgreen:


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 153
.


Poslednja izmena od Stalker u Ned Jul 31, 2011 3:14 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:25 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
vasko napisao:
bugi napisao:
zato sam ja njih jedno vece na keju malo cimao :lol: nisam pecao vec setao



sta si im radio?


anal :lol:
Ma cimao ih zasto ne dolaze redovno i kako to da su tu vec 2 godine a mene nisu sreli

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 10:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
sad se vratih sa vode,.i opet mi zagorcase predivno vece,naidjose dozvolari negde oko 8h,.i prvo sto rekose <znate li da je zabranjeno pecanje posle 18 casova> kolega i ja ih oterasmo u p.m.,. i to je to. :idea: :mrgreen:

_________________
COPY


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 10:17 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 153
.


Poslednja izmena od Stalker u Ned Jul 31, 2011 3:15 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLA 2010
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 10:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 1:23 pm
Postovi: 598
Lokacija: N.S.
pojma nemam prvi put sam cuo.,kako se kome digne,.,

_________________
COPY


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs