Danas je Čet Mar 28, 2024 9:28 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 78 79 80 81 82 Elipsa 84 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 12:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 9:56 am
Postovi: 223
USR Plovak iz Tomaševca se registrovao i u Beogradu ali ne znam tačnu adresu.Reče mi kontrolor da su 400 dozvola dali GSP-u pa ako imaš nekog tamo probaj preko njih(moj komšija ima njihovu dozvolu).


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 6:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 10:21 pm
Postovi: 11
peca259 napisao:
Reče mi juče kontrolor Miša Babić iz USR Plovak-Tomaševac,da će skoro sigurno za mesec do dva kategorizovati Tamiš i DTD i da će doplatna za nas ostale(mi iz BG-a koji imamo dozvolu Srbijašuma) biti 4000 din.Za ove koji imaju "vojvođansku" 400 dinara.Vidim da će biti problema sa kontrolom na Tamišu ako se ne budu vadile doplatne.


Vidim i ja da ce biti cupavo! Ovo je vec treci glas u zadnje 2 nedelje o ovme... I sve dolazi od nekih "zitelja kraj Tamisa" koji veruju da zbog toga treba da budu povlasceni. Doplatna je ista i za onog i Nisa i za onog i Beograda i za onog i Panceva i za onog iz Novog Sada! Dozvole su prodavane pod jasnim uslovima: Kupujes je u mestu prebivalista i vazi za celu Srbiju. Zasto Nislijama nije dat izbor da kupe dozvolu Vojvodina vode ako to zele!? Uslovi doplate vaze za celu srbiju. A za selektivne dodatne 4000 vredi rizikovati... A i primeniti silu ako treba. Vaspitno, kad zakon vec ne vazi! Pozdravi puno Misu Babica. Ja cu pecati u Tomasevcu ali necu doplatiti 4000 a on neka odluci da li ce mi vaziti ova dozvola koju imam ili ne...

Da ne pisem dalje... Ova potencijalna situacija me jako ljuti.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 7:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 6:16 pm
Postovi: 560
Lokacija: Novi Sad
Nemoj da se ljutis,idi slobodno pecaj.Nema ove godine kategorizacije ni doplatnih dozvola.
Na dozvoli lepo pise VAZI NA CELOJ TERITORIJI SRBIJE.Isao sam na pecanje na bar petnajstak razlicitih mesta i sa cuvarima nigde nisam imao bas nikakvih problema...


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 10:02 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 3:19 pm
Postovi: 108
Lokacija: mackov vir
Ako i bude doplatnih dozvola za ovu godinu bice 400 dinara za sve.
A tamis i ne ispunjava uslove za kategorizaciju........


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 10:42 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 9:56 am
Postovi: 223
mrdesktop napisao:
peca259 napisao:
Reče mi juče kontrolor Miša Babić iz USR Plovak-Tomaševac,da će skoro sigurno za mesec do dva kategorizovati Tamiš i DTD i da će doplatna za nas ostale(mi iz BG-a koji imamo dozvolu Srbijašuma) biti 4000 din.Za ove koji imaju "vojvođansku" 400 dinara.Vidim da će biti problema sa kontrolom na Tamišu ako se ne budu vadile doplatne.


Vidim i ja da ce biti cupavo! Ovo je vec treci glas u zadnje 2 nedelje o ovme... I sve dolazi od nekih "zitelja kraj Tamisa" koji veruju da zbog toga treba da budu povlasceni. Doplatna je ista i za onog i Nisa i za onog i Beograda i za onog i Panceva i za onog iz Novog Sada! Dozvole su prodavane pod jasnim uslovima: Kupujes je u mestu prebivalista i vazi za celu Srbiju. Zasto Nislijama nije dat izbor da kupe dozvolu Vojvodina vode ako to zele!? Uslovi doplate vaze za celu srbiju. A za selektivne dodatne 4000 vredi rizikovati... A i primeniti silu ako treba. Vaspitno, kad zakon vec ne vazi! Pozdravi puno Misu Babica. Ja cu pecati u Tomasevcu ali necu doplatiti 4000 a on neka odluci da li ce mi vaziti ova dozvola koju imam ili ne...

Da ne pisem dalje... Ova potencijalna situacija me jako ljuti.

Pitao sam ovu dvojicu kako misle da me oteraju sa vode ako im ne dam tih famoznih 4000 kojima se nadaju.Samo se smeju i kažu da su kao i oni protiv toga i da je stvarno pederski to što ovi iz NS-a pokušavaju da urade.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Apr 21, 2010 1:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 10:21 pm
Postovi: 11
Mozda je moj post bio malo ishitren i u afektu... Ali neverovatno je kako se brzo sire takve vesti. A to me nervira. Ono sto me uvek izbaci iz takta kod tih kolega ribolovaca iz Vojvodine (peca259 nisam mislio na tebe, ti si samo preneo ono sto si cuo) koji navijaju za ovakvu pricu o doplatnim (tacnije dodatnim) dozvolama je:
1. "Autonomaski" stav - Vojvodina nije Srbija pa zasto bi vazile iste dozvole
2. Stav da oni ne zele da idu nikuda iz svog sela (Vojvodine) pa sto bi neko dolazio kod njih, a ako vec hoce da dodje onda to mora da plati
3. Sve pare sakupljene od njih (u Vojvodini) treba tamo i da ostanu, a ne da idu u drzavni budzet
i sl.

A znam zaista mnogo ribolovaca iz Vojvodine. Nisu svi takvi ali vecina, na zalost, jeste. Najveci "trn u oku" su im ribolovci iz Beograda (Varosani) koji imaju para i mogu i moraju da plate sve!? Ostali su kolateralna steta.

Zato mi se cini da ce pokusati vec ove godine da urade nesto po pitanju doplatnih dozvola cim pocne sezona masovnog ribolova (lepo vreme, raspusti u skolama, godisnji odmori...), opet ispod zita kao pocetkom godine, pa ako hoces ti pisi zalbu, tj. izvestaj... Pitanje je samo da li mozemo ista ucinit povodom toga osim da se ponasamo bahato prema kontroli koja, generalno, samo radi ono sto joj je receno.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 7:41 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
ne znam da li je nešto o ovome pisano pa ako jeste ja se izvinjavam.
u prodaju su puštene povlašćene dozvole koje koštaju 2300 dinara. pravo da kupe povlašćenu dozvolu imaju omladinci od 14-18 godina, žene, muškarci preko 65 godina starosti i invalidi sa utvrđenim inavaliditetom od 60-79%, takođe i invalidi ratni i vojni imaju pravo na posebnu dozvolu koja košta 100 dinara s tim što maora da im je utvrđen ivaliditet u stepenu od 80-100% i da moraju dozvolu da vade lično kod upravljača. prilkom kupovine dozvola potrebno je da se ponesu fotokopija lične karte (omladinci mogu i fotokopiju zdravstvene knjižice) a za invalide i fotokopija PIB-a gde se vidi da je invalid i koji mu je stepen invaliditeta utvrđen.
ona lica koja spadaju u neku od ovih gupa a već su kupila redovnu dozvolu nemaju pravo na povraćaj novca niti na umanjenje iznosa ako dozvole otplaćuju na rate

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 12:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Ajd ako neko može detaljnije o ovome, gde, ko, šta, kako...

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
nema šta detaljnije. to je sve što treba da se zna. dozvolu kupuješ u udruženju i ista je kao i redovna. samo što je jeftinija i što moraš da doneseš fotokpiju određenog dokumenta koju predaješ kao dokaz kojim udruženje kasije pravda izdavanje povlašćenih dozvola. a ona druga grupa invalida dovolu vadi direktno kod upravljača voda iz razloga da se oni uvere da je to lice invalid u tom procentu koji sam naveo.
i ova lica moraju da popunjavaju one formulare oko ulova.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
 Tema posta: Re: DOZVOLE 2010
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 1:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 3:59 pm
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Ne znam da li je bilo vec reci o ovome, pa se unapred izvinjavam...

Kupio sam dozvolu ispod "Pancevca" u "Eurofishu" za 5000,oo, normalno, ali sam dobio i gratis robe u vrednosti od 1000,00.din :lol: (tu se lepo uklopila Draskova glavinjara koja juce ostade u mutno Dunavo na sajli ispod Novog zeleznickog mosta, kao i jedan Countdown- on je preziveo).

E ono sto sam tek kasnije primetio je da dozvole izdaje Rivers Guard iz Jagodine! Drugar mi kaze da su nasli rupu, jer pokrivaju deo Dunava kod Velikog Sela, samim tim zalaze i u teritoriju Beograda, pa imaju pravo da i u Beogradu izdaju dozvole.

Ali isto tako mi kaze drugar da je citao da neki ribocuvari iz Srbijasume navodno prave problema ako na njihovom podruciju pecas sa tom dozvolom iz camca, jer Rivers Guard ne dozvoljava camac na svojim terenima, pa onda i ovi nedaju njihovim clanovima da koriste camac na terenima Srbijasume :roll:

Da li je neko upoznat sa oviom problematikom?
Ja mislim da ako dozvola vazi za celu Srbiju, onda vazi i za camac tamo gde nije zabranjeno, a Dunav nije pod zabranom u Beogradskom ataru.


Poslednja izmena od Vojchilo u Pet Maj 28, 2010 3:29 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 835 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 78 79 80 81 82 Elipsa 84 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs