Danas je Čet Mar 28, 2024 11:48 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 2:21 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
TRAJE! Sad ce pred kraj emisjie!

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 2:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
Ovaj njonjavi (edit: Momirov Radoslav), što rokće kroz nos, osrao se kao kamila. Taj vodu ako je video sem u bazenu-da ga 'ebem. Sve je ponovo u stilu biće/čuće se/videćemo/preispitaćemo... Čak ni ovaj Golić iz RSV, koji je tobož ribolovac, nije baš nešto razgovetan kada priča o upotrebi čamaca .Kao, šatro, zakon dozvoljava upotrebu čamca na svim većim rekama (Dunav, Tisa, Sava, pa i Tamiš kako reče) ali "pod posebnim uslovima". Kakvim qrac posebnim uslovima-ili može ili ne može.
Sve u svemu, još jedna maglonomska epizoda funjara iz ministarstva.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Poslednja izmena od Tamerlan u Sre Feb 17, 2010 3:29 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 2:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 06, 2006 1:37 pm
Postovi: 432
Lokacija: Pančevo
Na zalost nista novo :cry: , bar sto se Dunava tice. Trtomudija continues...

_________________
Nemoj toliko da se naprežeš, boleće te oči! xexexe


Poslednja izmena od ivanmih u Čet Feb 18, 2010 12:27 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 3:16 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
Pikeman snimio taj deo emisije, prenosim link:

http://www.divshare.com/download/10502384-739

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 3:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
pozdrav Pikemannu Komsiji i hvala lepo za Link


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 4:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 3:28 pm
Postovi: 16
Lokacija: Apatin
U suštini ništa novo nisu rekli, sem da se privredni ribari žale na nove odredbe za njih.
Nadam se da će dobar procenat odustati od ribarenja zbog toga.

_________________
Vukovi sa DUNAVA


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 4:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 21, 2008 9:29 pm
Postovi: 113
od ovakvih sam to i ocekivao, umesto da samo uvedu povecanu kontrolu na vodi i da daju cuvarima status sluzbenog lica i da uvedu kontrolu u redove, sve ostalo je totalna glupost, a tek ovo smaranje ribolovaca za camac i sl, kretenizam nista vise, ali od koga je i ocekivan je zakon. Mene samo zivo zanima da li oni stvarno misle da mogu tek tako da izadju sa "alasima" na kraj koji su jedno 20godina funkcionisali super i bez dozvola i bez zakona, nece to tek tako moci, barem sto sam ja do sada gledao.
Nas ribolovce ce zajebavati ko kako stigne, a ove druge ce samo zaobilaziti, jer isti sede posle zajedno u kafani na picu, ne treba im problem. Tako to u ovoj zemlji moze da funkcionise jedino. Ja licno sigurno znam da to pravilo vezano za camac necu postovati, camac ne registrujem, nemam dozvolu za camac, nemam za pecanje, i sve dok ovako bude, tako ce i da ostane, kada vidim da se stvari menjaju kako je i u civilizovanom svetu, prvi sam rad sve da preuzmem i da postujem, a do tada, moz' da apse samo

edit: pa da li ce iko odustati od ribarenja samo zbog novog zakona u ovako uredjenoj drzavi ? zakon je na papiru a na vodi je drugi ...


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 8:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:09 pm
Postovi: 408
Nešto razmišljam, zar sve ovo oko potencijalne zabrane rekreativnog pecanja iz čamaca nije klasičan vid prevare i dovođenja u zabludu?

Tj, prvo su ljudima prodali dozvole (nema ni reči o ikakvim zabranama te vrste u dobijenim dokumentima) a posle smišljaju pravila igre. To je kao da ti prodaju Loto tiket, ti dobiješ, a oni kažu da su promenili pravila i ne daju nagrade.

Mislim, nisam glup, znam da se protiv "mašine" ne može, ali skoro da sam ubeđen da ovde ima mesta za eventualnu tužbu. Naprosto vređaju zarađeni novac ljudi.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 12:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 06, 2006 1:37 pm
Postovi: 432
Lokacija: Pančevo
Pa nikad u dozvoli za pecanje (ako si na to mislio) nije ni pisalo da je zabranjeno ili ne pecanje iz camca :roll: ... oni ti prodaju dozvolu a dal ces ti da pecas sa debla, splava, obale ili camca- tvoja stvar.. tj. ako bi iz camca bas i nije samo tvoja stvar :(

_________________
Nemoj toliko da se naprežeš, boleće te oči! xexexe


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 1:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:09 pm
Postovi: 408
Potpuno mi je jasan taj stav koji si izneo, tako bi se oni i branili (i odbranili).

Ali ljudi ne kupuju dozvole po nekoj obavezi ili kazni, niti je pecanje jednodimenzionalan pojam. Ljudi uglavnom imaju unapred formiranu ideju gde ce i kako pecati, spram pravila koja su UNAPRED POZNATA i spram sopstvenog GEOGRAFSKOG stanista.

Po meni, sve sto se od 'krupnih' pravila zvanicno donese, ne bi trebalo da moze vaziti retroaktivno, vec od sledece sezone. Sad neko moze reci sto nisi cekao da vidis... A ja mogu reci, otkud sam znao da ce neko menjati postojeca pravila i otkud znam da li ce se jos nesto u medjuvremenu menjati.

Na primer, ako grejanje ili struja treba da poskupe, to se mora javiti unapred, da ljudi planiraju sta ce, mozda ce neko da predje na sporet na drva ili "kreku". Ne mogu mu valjda usred obracunskog perioda promeniti uslove.


Ovo je po meni cisto podj**avanje i podcenjivanje.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs