Danas je Čet Maj 02, 2024 7:08 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 1:52 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Shtiki svaka ti dala....

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 1:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
:mrgreen: treba samo sve to procitati :roll: ...

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 2:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Nisam to znao, ranije je bio dozvoljen samo čerenac... Vidim da su konačno dozvolili i sonar... :lol:

Inače, stavio si pogrešan link - to je zakon a ne pravilnik... No snašao sam se... Možete ga preuzeti ovde...


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 2:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
pardon,greska pri kopiranju,ispravio sam :oops:
na prethodnoj strani su likovi za zakon,pravilnik o alatima i pravilnik o vodjenju evidencije ulova

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 4:49 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Lepo pise da je dozvoljen sonar...e sad jel neko zna dal to Srbija Sume dozvoljavaju?
Koliko znam kod mene pre nije moglo...mozda gresim?

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 5:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
odrastao sam uz alase na savi,i znam kakav je to posao.ne kazem da je to neka zarada,ali ima i alasa koji dosta dobro zarade od toga,pogotovo oni koji se ne pridrzavaju zakona.malo je onih koji se pridrzavaju zakona i koji imaju granicu u izlovu.problem alasenja je to sto su upravljaci da bi zaradili sto vise para,a drzava im je to omogucila,nagomilali alase preko odrzivog broja,i tu se javlja problem sa prekomernim izlovom ribe,kao i problem sa rekreativnim ribolovcima.cak se i sami medjusobno svadjaju oko teritorije.
kod mene na 5km toka save radi 6 alasa,mozete misliti koliko tu ima mreza,pa normalno je da dolazi do sukoba sa rekreativnim ribolovcima.poceli su alasi medjusobno jedni drugima da kradu mreze,a okrivljuju ribolovce.ja samo gledam sta rade,i smejem se i pravim lud da nista ne vidim,ali mi nije prijatno kada mi kazu e nestaju mi mreze,logicno misle da im neko od nas pecarosa krade mreze.
zato kazem za skoro sav sukob ribolovaca i alasa su krivi upravljaci.dobro ima i alasa koji namerno poturaju mreze gde vide da neko hrani ribu,sto neminovno dovodi do sukoba.
taj sukob ribolovaca i alasa traje dosta dugo.mi njih optuzujemo da su krivi za iztrebljenje ribe zbog svoje pohlepe,a oni nas zbog velikog broja,e sad ko je tu u pravu ko ce ga znati.ja sam za ukidanje privrednog ribolova,jer normalno sam na strani ribolovaca,ali opet sa druge strane mislim da privredni ribolov moze da opstane,ali samo pod uslovom smanjena broja privrednih ribara,i normalno postovanja nekih propisa.novi zakon koliko vidim ide u bas u tom pravcu,da se broj ribara smanji,a dali ce biti tako,to cemo videti.
ne sumnjam da ce novi zakon na negativan nacin zakaciti i nas rekreativne ribolovce.evo vec su poceli sa zabranama pecanja iz camca,a siguran sam da ce to dogurati i mnogo dalje do nekih drugih zabrana.slazem se da treba da se smanji izlov ribe na svim poljima,ali se ne slazem da nam se uskracuju osnovna prava,za pecanje.
ja sam na stand bay ove godine,ili cu nastaviti da se bavim ribolovom na reci,ili cu da predjem samo na privatne vode,kako domace,tako i strane.necu da dozvolim da me neko zeza sto pecam iz camca,na reci,a platio sam dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 5:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
od donosenja novog zakona,srbija sume nisu branile koriscenje sonara.e sada za ovu godinu,zavisi od njihovog programa koji donesu,odnosno vec su trebali da donesu taj program.
npr.u ugovoru koji potpisuju alasi sa upravljacem je do sada jasno stajalo da je upotreba sonara zabranjena,a verovatno ce tako i ostati.za nas rekreativce jos cemo da vidimo.treba pozvati srbija sume i proveriti.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 7:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 2:12 pm
Postovi: 376
Lokacija: BGD
damjan napisao:
taj sukob ribolovaca i alasa traje dosta dugo.mi njih optuzujemo da su krivi za iztrebljenje ribe zbog svoje pohlepe,a oni nas zbog velikog broja,e sad ko je tu u pravu ko ce ga znati.ja sam za ukidanje privrednog ribolova,jer normalno sam na strani ribolovaca,ali opet sa druge strane mislim da privredni ribolov moze da opstane,ali samo pod uslovom smanjena broja privrednih ribara,i normalno postovanja nekih propisa.novi zakon koliko vidim ide u bas u tom pravcu,da se broj ribara smanji,a dali ce biti tako,to cemo videti.


mudro zboris kolega... u principu slazem se sa tim,alasi koji zive od toga i treba da rade,a oni koji desetkuju riblju mladj sa nedozvoljenim alatima i treba da nestanu... videcemo,samo da ne bude kasno!

_________________
Miki Kg napisao:
cviho0d'w ebesaq suedja evo kturteved kolko doces :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 8:02 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
damjan napisao:
taj sukob ribolovaca i alasa traje dosta dugo.mi njih optuzujemo da su krivi za iztrebljenje ribe zbog svoje pohlepe,a oni nas zbog velikog broja,e sad ko videti.


Sta god pricali razlog sa sukob je samo jedan, PARE :roll: . Sukob sa ribolovcima je smesan prema sukobu medju njima samima :twisted: . Ja ne poznajem niti jednog ribara, od Bga do Prahova, da je izdrzao dve sezone sa jednim partnerom. "Kolju" se pa samo prasti.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 10:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
tacno ,to sam i napomenuo u gornjem postu.e cega sam se nagledao.
npr.ovaj jedan vuce mrezu,a drugi alas se lengerise ispred njega i zabaci stapove za pecanje,pa ondah zovu ribocuvara da presudi.da nije tuzno bilo bi smesno.
ma sta znam i oni imaju prava da zive i rade,privredni ribolov postoji od pamtiveka,ali nazalos doslo je do toga da se na taj nacin unistio riblji fond,ribe je strasno malo i nema druge nego ga zabraniti,pa cak i zabraniti odnosenje ribe od strane rekreativnih ribolovaca,dok se riblji fond ne popravi.da se razumemo i mi ribolovci smo krivi za smanjenje ribljeg fonda.neko licno manje neko vise,nije to doslo od jedanput,unistavanje je trajalo dosta dugo godina,zato smo sada tu gde smo.sto bi neki rekli greske nasih oceva i dedova,daj da barem mi sada budemo drugaciji i nesto ispravimo,da povratimo ono sto je decenijama unistavano,bez morala.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs