Danas je Pet Mar 29, 2024 3:26 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 11:48 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7973
Lokacija: Tisa I
U nekoj drugoj državi možda i važe, ali u Srbiji sigurno ne :!: Ne znam otkud ti to?


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 10, 2009 10:26 pm
Postovi: 118
Lokacija: bgd
Na zalost bas u drzavi Srbiji!
Kao sto sam napisao od ribara sa moje marine sam cuo!
Ni sam nisam poverovao na prvu ali sam se raspitao i dobio isti odgovor!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 8:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
Sto se tice privrednih ribara za njih vaze zabrane kao i za pecarose (u pitanju su zabrane izlova odredjenih vrsta riba u onim periodima u kojima se one mreste) ali oni imaju i totalnu zabranu izlova u periodu od 3,5 meseci,za nesto novije ne znam...
П Р А В И Л Н И К О НАЧИНУ, АЛАТИМА И СРЕДСТВИМА КОЈИМА СЕ ОБАВЉА ПРИВРЕДНИ РИБОЛОВ, КАО И О НАЧИНУ, АЛАТИМА, ОПРЕМИ И СРЕДСТВИМА КОЈИМА СЕ ОБАВЉА РЕКРЕАТИВНИ РИБОЛОВ
.....
Члан 6.
Стајаћи мрежарски алати и самоловни алати не користе се од 1. марта до 15. јуна.
...

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 10:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
shtiki napisao:
.....
Члан 6.
Стајаћи мрежарски алати и самоловни алати не користе се од 1. марта до 15. јуна.
...


Posledenji utisci iz N.P. Djerdap su ne da ovo ne vazi nego se pregled i postavljanje istih vrsi u po bela dana. A alat koji se koristi je bas usmeren na vrste koje su trenutno u lovostaju.
Ipak jedan napredak je veoma primetan. Naime pogranicna policija i kontrola veoma ekspeditivno reaguju na svaku prijavu ribara da se pecarosi muvaju po Dunavu.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 10:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
no comment :evil:

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 10:55 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7973
Lokacija: Tisa I
shtiki napisao:
Sto se tice privrednih ribara za njih vaze zabrane kao i za pecarose (u pitanju su zabrane izlova odredjenih vrsta riba u onim periodima u kojima se one mreste) ali oni imaju i totalnu zabranu izlova u periodu od 3,5 meseci,
...


A šta je sa Naredbom o izmenama naredbe o merama za očuvanje i zaštitu ribljeg fonda, kojom je izvršeno brisanje dotadašnjeg člana 4. a koji je glasio "Zabranjuje se privredni ribolov svih vrsta riba u periodu od 1. aprila do 31. maja... itd"?
Nisam video da se ribari nešto ustručavaju od upražnjavanja drage im aktivnosti tokom perioda lovostaja, šta više - još se hvale kako su satrli smuđa u mrestu, a sada će i soma :evil:
Ribolovce niko još nije oslobodio pravila o poštovanju lovostaja. Mada, kada bi se oni pobunili k'o i ribari, možda bi..... :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 11:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
to nisam video..sac' potrazim na sajtu ministarstva...

Edit:
stvaro pise u naredbi da je zabranjen privredni ribolov od 1 aprila do 31 maja,a u pravilniku pise od 1 marta do 15 juna...ovde izgleda lud zbunjenog...oba akta su donesena 2.12.2009 a kontradiktorna su.Koje bi trebalo da se postuje ne znam dal' naredba il' pravilnik,nisam pravnik pa nebih o prvenstvima akata u odnosu jedan naprema drugi...
veliki procenat ljudi bi nesto ukrao ako bi znao da za to ne bi bio kaznjen,tako i ovi... :evil:
a pravilnika o lovostaju niko ne bi trebalo da bude oslobodjen,kako i ribolovci tako i ribari

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 12:13 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Pozdrav drugari :D
Svaki dan sam na vodi i svaki dan sedim u kafani sa ribarima
Cinjenica je da im se broj prepolovio i da su im se pravila promenila
Cak sta vise sada mogu mnogo vise loviti nego pre.Naravno to vazi za one koji hoce da rade i zive od ribarenja.
Kontrole su trenutno surove,bar kod mene na terenu.Bukvalno svaki dan ide kontrola i cima redom.Nema postedjenih.
Tacno je da mogu loviti nedeljom i tacno je da im zabrane vaze kao i nama.

Trenutno ne vidim ribare kao problem na Dunavu vec strujarose i ostale ubice slicne vrste koji tacno znaju gde loviti i koju vrstu (znaju bolje od najboljeg pecarosa verujte mi)

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 1:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
bugi napisao:

Trenutno ne vidim ribare kao problem na Dunavu vec strujarose i ostale ubice slicne vrste koji tacno znaju gde loviti i koju vrstu (znaju bolje od najboljeg pecarosa verujte mi)


Ovo nazalost vazi samo za Bg i okolinu. Kao sto vec napisah u Djerdapu je totalni haos.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 07, 2010 4:08 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:24 pm
Postovi: 1779
Svuda je isto ...samo katastrofa na sve strane.....a nikom ni ne pada na pamet da nesto promeni.....a mi ispali svi budale posteno platili kao bice nesto....aha bilo je da je korumpirani "kontrolor"sa svojom lepsom polovinom koja je isto kontrolor osvanulo u blicu! kao revnosno cuva i kontrolise 30 god kanal dtd u duzini od 100km i ostale vode u okolini!!!!????????????a nije jos uspeo ni da polozi jadan za pr.cuvara.a u ovom delu banata vlada toliki javasluk da je to muka i pisati.......za prvi maj 5 dana su poznate sarandzije na sve strane u cuvarkama drzali ribe koja je u mrestu,lovio se som i hvatao sitan nedorasli smudj!!!dok niko ni da prodje da ih opomene a kad i dodje sedne sa njima da pije i jos im asistira sa meredovom?????zato ga takvi i podrzavaju....sram da bude one koji ga tu i drze i placaju!!!!pa bio to i vrh ribolovackog saveza a bice prilike da popricam i sa duletom jovanovicem pa da vidim ko drzi taj sljam tamo vec 30 god kad je povezan sa najvecim lopovima!!!mozda mu smeta sto svaki put pisem istinu o njima u ribolovu pa nasli lika koji ni nezna o cemu pise samo da dobije honorar u blicu pa mu servirali bajke....zato se formiralo novo usr u bc pa me zovu da im pomognem!kako da bude ovde ok kada na dunavu u sred bela dana rade sa tandrkaljkama satrali su smudja u sred mresta a sad ce soma i sarana....a mi smetamo svima svuda kao najveci zlikovci a mrezarosima jer u ovom kraju nema alasa izlaze im u susret u svemu...a nama i camce zabranili a oni ladno rade mora da zarade....sramota za sve !!!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 9 10 11 12 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs