Danas je Sre Apr 24, 2024 9:36 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 4:43 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5196
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
IgorNL napisao:
Ne vidim potrebu zabrane ribolova "muvarosima"...cak tvrdim da je iz camca na varalicu mnogo lakse uhvati veci broj smudjeva nego na muvanje kederima. Drugi je problem sto vecina varalicara ne znaju da pecaju. :lol: Sad ce me nabijete na kolac zbog ove izjave. :lol:


Sit, gladnom ne veruje.
A baš bi voleo u letnjem perjodu da vidi ko će više na gumicu da uhvati od muvaroša.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 4:47 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5196
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
bugi napisao:
Pise tacno od kad do kad mreze smeju biti u vodi
I to posebno za zimsko a posebno za letnje racunanje vremena
Ne smeju biti na manje od 30 m od obale
Sem bubnja

A muvanje ne osporavam...cinjenica je da su muvarosi na mom terenu veca steta za smudja od alasa
Idi u Male Vode...nema ni jedna mreza ali zato 10 camaca sa po dva muvarosa
I nisam video da pustaju smudja ispod mere


Jesi siguran za 30 m od obale. Ajde proveri.
Ja koliko sam saznao sada mogu da vezuju mreže uz obalu. Daj bože da grešim

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 4:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
sigurno 30m od obale,pise u pravilniku clan 6 ...Стајаћи мрежарски алати осим бубња не могу се користити на растојању мањем oд 30 m од обале риболовне воде, укључујући и обале речних ада....
sto je opet neizvodljivo,bice ona na 30m od obale u trenutku postavljanja ali ce je voda kako tece siguno privuci obali..e sad ima tu i drugih problema mislim da mreze ne bi smele da se ostavljaju na plovni put (nisam siguran dal' pise u to u zakonu) koji je na nekim mestima dosta blizu obale...

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 5:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5196
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Gde bi mogao da pročitam novi zakon, iskreno zanima me, jer jedno ribočuvari pričaju a jedno mi komentarišemo.

_________________
Bistro


Poslednja izmena od fresh&clean u Pet Jan 29, 2010 6:24 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 5:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
Правилник о начину вођења евиденције о улову рибе
http://www.ekoplan.gov.rs/src/download- ... 12_09_.pdf
Правилник о начину, алатима и средствима којима се обавља привредни риболов
http://www.ekoplan.gov.rs/src/download- ... _11_09.pdf
Закон о заштити и одрживом коришћењу рибљег фонда
http://www.ekoplan.gov.rs/src/download- ... 0fonda.pdf

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 6:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5196
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Hvala puno.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 7:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
mreze ne smu da se drze blize od 30m od obale.i koji god ribocuvar da vam kaze suprotno znajte da laze.
sto se tice privrednog ribolova,znam da ce mnogi sada odustati od obavljanja istog,ali sam vec cuo od pojedinih sada vec bivsih ribara,posto su odlucili da dozvolu vise ne kupuju,da ce nastaviti da rade na crno,e kako ce im to ici ce da vidimo.
a sto se tice pecanja iz camca,sta reci.ja pecam ceo zivot iz camca i za mene ne postoji rekreativni ribolov bez camca.ako ga zabrane na savi,ja definitivno prestajem da se bavim ribolovom na toj reci.
poznajuci srbija sume,mogu samo da posumnjam da ce na neki nacin pokusati da zabrane ribolov iz camca,ali tek kada prodaju dozvole.a nebi me cudilo da i pecanje iz camca dodatno naplacuju.ZLO OD FIRME.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 9:38 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5196
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Zavisi ko gazduje vodam, ali osnovno je pecati iz čamca, sad što smo mi sirotinja od naroda pa nemamo para ta čamac i pentu to je druga stvar.
Ali zabraniti to je smešno.
Srbija je ovo

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 10:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:09 pm
Postovi: 408
Tehnika "muvanje" na zivog/mrtvog kedera ili filet je skoro pa tradicionalni nacin pecanja u regionu Kostolac/Pozarevac (Dunav/Morava). Nisam primetio da bilo ko iz ovih krajeva to smatra nemoralnim cinom i stidi se toga. Mislim da barem 90% rekreativnog pecanja iz camca upravo ide tom tehnikom.

(Hteo sam cak da napisem i jedan siri tekst o muvanju na ovom forumu, ne zbog popularizacije, vise radi saznanja o tehnikama koje se koriste na ovim porucjima, uporedjivanja sa srodnim tehnikama, ali sam odustao jer vidim da se to ovde uopste ne tolerise).

Razgovori o drugim tehnikama (sem muvanja) i njihova primena se uglavnom javljaju bas kada su godine kao sto je ova, kada su dokazana smudjaroska mesta naprasno pusta ili kada je Dunav preterano mutan u kontinuitetu. Zanimljivo je kako se to odmah projektuje na promet 'silikona' u prodavnicama, jos kad se cuje i neka konkretna prica o ulovu :)

Ja sam inace u nekom trenutku "prelomio" (najvise zahvaljujuci ovom forumu) i pecam iskljucivo na džig/šed/tvister.

Mitovi o neverovatnim ulovima na zivog kedera (nasuprot vestackim mamcima) su i tacni i netacni. Na primer, ove godine totalno netacni. Ovo znam jer pecam u camcu s covekom koji je maher za "muvanje" i imam tacne informacije o ulovima ostalih muvarosa.

Ove godine sam na tim istim smudjaroskim mestima, pogodnim za muvanje, imao vise uspeha. Stavise, naterao sam nekoliko muvarosa da "napune camac" dzigovima i silikonima. Kao da probaju i oni, da se malo zanimaju kad izgube volju za muvanjem...

Mada moram priznati, ima dana kada je smuđ toliko agresivan, da bi progutao i olovo da ga može dohvatiti. Tada je muvanje bez premca. To onda nije ni pecanje nego branje smudja. Mada je takvih dana vrlo vrlo malo. Tek toliko da se prepricava. Vise je dana kada nema uopste nikakvog ulova. Deliti ljude na moralne (vestacki mamci) i nemoralne (muvarosi) ipak nije umesno. Svakakvih je ljudi svuda.


Konacno, teorije da su muvarosi krivi za izlov mislim da "ne piju vodu", pre svega su to mreze, struja, gas. A osnovna prednost muvanja u odnosu na silikone je ta sto se keder moze ponuditi smudju isped nosa "tacno u metar" medju granje, udica sakriti, prezentacija vrsiti bez suvisnih poketa (da bi se proizvele vibracije) i bez prevelike bojazni da ce se predvez izgubiti zbog konfiguracije terena.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 11:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 06, 2006 1:37 pm
Postovi: 432
Lokacija: Pančevo
fresh&clean napisao:
IgorNL napisao:
Ne vidim potrebu zabrane ribolova "muvarosima"...cak tvrdim da je iz camca na varalicu mnogo lakse uhvati veci broj smudjeva nego na muvanje kederima. Drugi je problem sto vecina varalicara ne znaju da pecaju. :lol: Sad ce me nabijete na kolac zbog ove izjave. :lol:


Sit, gladnom ne veruje.
A baš bi voleo u letnjem perjodu da vidi ko će više na gumicu da uhvati od muvaroša.
a i u zimskom.... k.nja mi se od ovakvih nadobudnih Igorovih komentara.
Muvarosi su ZLO

_________________
Nemoj toliko da se naprežeš, boleće te oči! xexexe


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs