Danas je Pet Apr 19, 2024 8:26 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 2:23 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 11:20 am
Postovi: 178
Lokacija: Beograd
Ervin napisao:
Joka napisao:
Evo recimo na Zasavici, koja spada u prirodni rezervat, nema ogranicenja broja za stuku???


Prosle jeseni je uvedeno ogranicenje!
Upravnik Simic nam je to saopstio na stukijadi.


To je pozitvan pomak, ja nisam verovao kad su mi rekli da nema ogranicenja, a njihovo obrazlozenje je bilo da se tu mnogo ribe i ne moze uhvatiti. Koja je sada minimalna mera i koliko komada? I ono sto je najvaznije da li se to ogranicenje sprovodi? Mislim da su i rezultati zadnje dve stukijade prilicno porazavajuci, sto je velika steta za takvu vodu.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 8:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:34 pm
Postovi: 1998
Lokacija: Zbilje, SLO
Joka napisao:
hauba napisao:
Nije mi bas najjasnije cemu toliko insistiranje na minimalnoj meri, ako vec postoji ogranicenje u broju komada? Zar nije dovoljno recimo 2 stuke dnevno? Meni se cak cini da je bolje da ponese 2 od po 30cm nego 2 po 60cm?

Najmanja mera je postavljena na osnovu izracunu, kod koje dimenzije se neka riba prvi put uspjesno mresti-da je polno zrela. Naprimer, riba bih se bar jednom do dva puta izmrestila pre nego dostize minimalnu mjeru, koja dozvoljava, da se riba usmrti i ponese. Kod mene postoji za svaku ribu Republicki zakon o najmanjoj meri i datumu lovostaja, a pravo Ribarskih udruzenja je, da mjeru jos povecaju i da produze lovostaj, ako osjete potrebu za tom.


Sve je to ok, ali zar ne mislis da je dovoljna zabrana od 2 kom? Sad da li 30 ili 35cm mislim da ne pravi neku razliku. Ono sto treba uzeti u obzir je stanje kod nas. Gde je 2 kom totalno nerealno za ostvarivanje nazalost. Insitira se na nekim stvarima koje uopste nisu u trenutnoj situaciji presudne. I jako je tesko sprovesti ih kad sa druge strane imas opsti haos.


Neznam sta da ti kazem. Ja, odkad pamtim za sebe sam clan RD i zabrana lova-lovostaj i minimalna mera mi je nesto sasvim normalno.
Sto se tice "norme" ili kvote sve zavisi od doticne vode i odluke RD-ja koji upravlja sa njom. Kod mene je naprimer dnevna kvota za (smudja, stuju, soma, potocaru i lipljena) samo jedan komad. To ne znaci svakoga po jedan :lol:
Ali sve je djabe, ako ljudi to ne postuju. To je teska tema za raspravljanje :roll: :roll:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 8:14 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
hauba napisao:
Ali sve je djabe, ako ljudi to ne postuju. :


E ovo je poenta :!: :!:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 8:44 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 3:43 pm
Postovi: 7272
Lokacija: Subotica
Joka napisao:
Ervin napisao:
Joka napisao:
Evo recimo na Zasavici, koja spada u prirodni rezervat, nema ogranicenja broja za stuku???


Prosle jeseni je uvedeno ogranicenje!
Upravnik Simic nam je to saopstio na stukijadi.


To je pozitvan pomak, ja nisam verovao kad su mi rekli da nema ogranicenja, a njihovo obrazlozenje je bilo da se tu mnogo ribe i ne moze uhvatiti. Koja je sada minimalna mera i koliko komada? I ono sto je najvaznije da li se to ogranicenje sprovodi? Mislim da su i rezultati zadnje dve stukijade prilicno porazavajuci, sto je velika steta za takvu vodu.


Cini mi se da je sada ogranicenje kao i na ostalim vodama u Vojvodini, ali nisam siguran. To bi Chira mogao tacnije da nam kaze, on je tamo u blizini i sigurno zna...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 10:36 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 10:46 pm
Postovi: 2698
Lokacija: Uvek blizu vode!!!
Goci napisao:
Goci napisao:
- Crvenperka (plotica) 30cm - Ovde se definitivno misli na ploticu, nikako na crvenperku. Odluka za svaku pohvalu! Bravo!!


Goci stvarno nemam predstavu kolko rastu ali one sto sam vidjao u sumarickom su ogromne i uvek su po dve u paru neverovatno, a mozda sam i skroz pogresne ribe video :oops:
Evo slike pa mi ti reci koja je ovo riba :oops:
Slika

_________________
www.piker-lures.com


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 11:07 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 11:20 am
Postovi: 178
Lokacija: Beograd
hauba napisao:
Joka napisao:
hauba napisao:
Nije mi bas najjasnije cemu toliko insistiranje na minimalnoj meri, ako vec postoji ogranicenje u broju komada? Zar nije dovoljno recimo 2 stuke dnevno? Meni se cak cini da je bolje da ponese 2 od po 30cm nego 2 po 60cm?

Najmanja mera je postavljena na osnovu izracunu, kod koje dimenzije se neka riba prvi put uspjesno mresti-da je polno zrela. Naprimer, riba bih se bar jednom do dva puta izmrestila pre nego dostize minimalnu mjeru, koja dozvoljava, da se riba usmrti i ponese. Kod mene postoji za svaku ribu Republicki zakon o najmanjoj meri i datumu lovostaja, a pravo Ribarskih udruzenja je, da mjeru jos povecaju i da produze lovostaj, ako osjete potrebu za tom.


Sve je to ok, ali zar ne mislis da je dovoljna zabrana od 2 kom? Sad da li 30 ili 35cm mislim da ne pravi neku razliku. Ono sto treba uzeti u obzir je stanje kod nas. Gde je 2 kom totalno nerealno za ostvarivanje nazalost. Insitira se na nekim stvarima koje uopste nisu u trenutnoj situaciji presudne. I jako je tesko sprovesti ih kad sa druge strane imas opsti haos.


Neznam sta da ti kazem. Ja, odkad pamtim za sebe sam clan RD i zabrana lova-lovostaj i minimalna mera mi je nesto sasvim normalno.
Sto se tice "norme" ili kvote sve zavisi od doticne vode i odluke RD-ja koji upravlja sa njom. Kod mene je naprimer dnevna kvota za (smudja, stuju, soma, potocaru i lipljena) samo jedan komad. To ne znaci svakoga po jedan :lol:
Ali sve je djabe, ako ljudi to ne postuju. To je teska tema za raspravljanje :roll: :roll:


Ma naravno da je to normalno. A da li je normalno da kontrolora na Tamisu samo interesuje da li imas dozvolu, a uopste ga ne zanima tvoj ulov, mogao sam do ponesem neograniceno ribe :( Znaci samo je cilj uzimanje para nista drugo. Da li u takvoj situaciji treba da bude kaznjen neko ko je pecao smudja posle 23h ili recimo, verovatno ce ove godine mrest stuke poraniti, da li treba kazniti neko ko je lovi i sve vraca ali recimo 25.03. a lovostaj je do 01.04 ? Nekada je lovostaj bio, koliko se secam, od 15.02. do 15.03., a sad je od 01.02. do 01.04. ali ribe ima jos manje. Jedino resenje je po meni rigorozna kontrola ali ne ribolovaca, vec krivolovaca i edukacija mladih, kad se tu malo stanje promeni onda naravno i ribolovce rigorozno kontrolisati. Ovde mnogo stvari zavisi od pojedinca, ali od pojedinca koji je na nekom polozaju. Tako da tu treba traziti pomoc, recimo kod nekog u ministarstvu za zastitu zivotne sredine..
Ostalo je prilicno uzaludna borba :(


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 12:47 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 4:45 pm
Postovi: 558
Lokacija: Skopje , Makedonija
e tu kod nas nema mere :cry: :cry: :evil:
ko stigne strpa ribu u mrezi , cak su vidjeli seljaci kako vuce vreca puna klenova :roll:

vise ima zakon za babushke nego klena :shock:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 5:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 16, 2007 6:56 pm
Postovi: 346
Lokacija: Beograd
Joka, od koga tražiti da ti pomogne kad ih je samo briga da su puni džepovi, a ostalo kako bude. Beš ti zakon kad nema niko ko bi to mogao da sprovodi. Sve je više nesavjesnih precaroša tako da nema vajde.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs