Danas je Pet Apr 19, 2024 10:27 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Minimalne mere
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 1:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Mar 26, 2006 9:57 pm
Postovi: 345
Lokacija: Cacak,Srbija
Mislim da bi se ozbiljno trbalo pozabaviti ovom problematikom iako sam ja pristalica pokreta UHVATI I PUSTI a i ribocuvar sam volonter mislim da bi trebalo podici duzine lova svih vrsta riba kao i zabraniti izlov maticnih primeraka!!!

_________________
Pecanje je zivot,zivi smo dok pecamo...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 7:59 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 1:23 am
Postovi: 1840
Lokacija: Beograd
...mislim da je tema o duzini dosta fleksibilnija od zabrane izlova maticnih primeraka, koju smatram bezpogovorno prvom merom za popravak ribljeg fonda.
1. za mnoge ribe ne postoje mrestilista u vestackim uslovima, a samim tim i nemogucnost poribljavanja
2.proces poribljavanja, kao poslednja mera na revitalizaciji neke vode, u istini jeste znatno komplikovaniji posao od pukog ubacivanja "nove" ribe.
Pored brojnih i komplikovanih ekspertiza koje bi mu predhodile, jako delikatno mesto je i tehnicka realizaciaj poribljavanja /kontrola ribe u mrestilistu i njeno prebacivanje u novu vodu/. Ne retko se desava da poribljavanje donese vise stete nego koristi /Npr. u neadekvatnim uslovima transporta "nova" riba primi neku zarazu koju, kao ubacena, prenese i na autohtonu ribu.../


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 4:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 7:42 pm
Postovi: 25
U svemu navdenom se slazem. Prirodnim putem se priroda najbolje revitalizuje. Samo joj treba vremena, ali mi ili "mi" joj to nedamo.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 10:05 pm
Postovi: 34
Lokacija: apatin
Bojo u pravu si,ali mi pecarosi nemozemo desetkovati ribu.Veceras sam se vratio sa vode dunava jedno 15 kilometara voznje camcom,napolju hladno nigde nikog mislim nema guzve a majstori peglaju li peglaju svom raspolozivom energijom bar 3 ekipe sto sam ja u onom mraku video.a kolko ih je vec pobacalo mreze.I ocemu pricamo.Ja sam jako jako puno na vodi i toga sam se vec puno nagledao.I o cemu pricamo.Ribu ispod mere pustam zbog svoje savesti a inace nisam pristalica C&R.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
@ dado p
Pricamo o tome da sami treba da povedemo racuna o onome sto smo pozajmili od buducih pokolenja, a nismo naslkedili od svoih predaka. A ne da diskutujemo kako neko drugi baca mreze pa i mi imamo "zakonsko" pravo da ponesemo kuci!!!!!!!!!!
To je direktno otimanje buducnosti nasim naslednicima.

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 10:05 pm
Postovi: 34
Lokacija: apatin
Naravno da treba da sacuvamo vodu i ribe za decu ali netreba ni da bude greh ako pecaros ponese ribu kuci.
Ja sam nedavno uvatio jednu ekipu sa mrezamaImali su 8 kom po nekih 35-40 metara.Priso sam im i zakacili smo se i bio sam popizdeo uzmem mob. i zovnem cuvare.Oni dosli pokupili ih uzeli im mreze.Posle par dan zovem sumsku upravu i pitam ih za mreze jesu li stigle niko nista nezna.Pre nedelju dana naletim opet na toga istog on postavlja i sta da mu radim?Ko zna ko je tu skim povezan a oni su 100 puta gori nego pecaros bilo koji.Vidis kakav je vodstaj dunava velik iskreno vec zadnja 3 puta nisam nista uhvatio i zasto da onda ono sto upecam neponesem kuci kad ja i moja porodica obozavamo ribu.Jel treba da platim 400 din smudja coveku za koga znam da je tu ribu ukrao?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
@dado and debeljko

Problem je drzava...Nisam politichar i mrzim politiku...
Da inspekcije / policija / sudstvo - rade svoj posao ribe bi bilo, jer tada bi se sankcionisalo i pod mera i veca klichina komada i lov u zabranu, a ribare bi trebalo zabraniti (makar na 5 godina), jer od rechnog ribolova imaju koristi samo MREZAROSHI!

A za sve je kriv rat.. i posledice rata.. e hebiga .. sad.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
Skidam kapu za rasteravanje mrezarosa, da je vise takvih kao Vi vode bi bile mnogo bogatije.
Ne, kolega ne treba da platite 400din za smudja.
Trebalo bi primeniti najuniverzalniji zakon prirode posle zakona evolucije.
Zakon ponude i potraznje. Ako niko ne bude kupovao njegove smudjeve on ih nece loviti. (Mnogo je to truda samo da se hrane svinje, postoje mnogo efektivnije/efikasnije metode)
Na svu srecu (nesrecu) ceo svet funkcionise na tom i jos par zakonitosti.
Nije kraj sveta ako odredjeno vreme budete jeli skusu, girice, oslica..
U ostalom pogledajte na sajtu WWF koje riblje vrste se smatraju OK.
Odnosenjem ribe sa osiromasenih voda necemo pomoci nasu ekonomsku situaciju.......

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 10:05 pm
Postovi: 34
Lokacija: apatin
Mossi bude ti krivo kad vidis sta oni rade a nemozes im nista.Veceras ih je bio pun mishvald i chifutski samo ih gledam i nerviram se.
A i za privredni ribolov si u pravu.Ma mi pecarosi smo nista i zato kazem da ko voli ribu neka je ponese i pojede.Pa i pecarosi 100 puta fulaju pa nista ne ulove.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Dado znam sebe i toga se najvishe bojim... imam pogan jezik.. a oni hekler...

A od prolece na vodi... i uglavnom sam..

Nek mi je Bog na pomoci!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs