Danas je Pet Apr 19, 2024 11:10 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Minimalne mere
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:46 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Bojo napisao:
Mislim da bi se ozbiljno trbalo pozabaviti ovom problematikom iako sam ja pristalica pokreta UHVATI I PUSTI a i ribocuvar sam volonter mislim da bi trebalo podici duzine lova svih vrsta riba kao i zabraniti izlov maticnih primeraka!!!

Ovo je predmet ove teme i tema je zanimljiva. Tema nije o UiP, niti o lopovima, niti o državi.

Ajde da vidimo kojim ribama biste vi podigli min mere i na koliko cm, kao i kojim biste ribama uveli min mere.

Ja bih recim počeo od uvođenja min mere za klena i to od 25 cm.

Dalje?

Temu prebacujem pod "Opšta pitanja..." jer nema veze sa UiP. 8)

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 11:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
Nema minimalne mere. Svi, sve nazad.
ZA svakog ko zeli da shvati zasto neka izgoogluje FYN Denemark.
Zbog onih kojima strani jezici nisu jaca strana.
Pre deset godina na ostrvu Fyn skoro je unistena populacija morske pastrmke, sada je to TOP mesto za sve koji zele da se upoznaju (preko udice) sa tom prelepom vrstom. Vise nema ogranicenja u kolicini, samo u minimalnoj velicini, 44 cm.

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:10 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
A da se vrnes ti malo Iz Tulipandije u Srbendiju, pa da pokrenes revoluciju kech und riliz , pa za 10 god. da nam cvatu lale 8)

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:34 pm
Postovi: 1998
Lokacija: Zbilje, SLO
Minimalne mere, lovostaji i norma-broj riba, koje se sme poneti kuci su propisi, koji vaze vec od vremena druga Tita. Svi smo mi imali isti Jugoslovenski zakon o sladkovodnom sportskom ribistvu. Sad je taj zakon dobio neke popravke u razlicitim EX republikama bivse Juge, ali u biti je skoro isti (zajebi nijanse). Znaci, zakon postoji i tacka!!!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
E moj Hauba , mozda se zakon kod tebe postuje , ali kod nas !!! Vratio bih ja policiji pendrek i njegovu slobodnu upotrebu . *ebem ti demokratiju i ljudska prava , kad ih svako zloupotrebljava i slobodno interpretira .


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:55 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:34 pm
Postovi: 1998
Lokacija: Zbilje, SLO
Ne govorim ja o postovanju zakona, nego, da on postoji. Znamo da zakoni postoje i za to, da se ih krsi :lol: :lol:
Ja naprimer sa lakocom krsim "antipusacki" zakon, mamicu im :evil: :evil:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 10:11 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Libor napisao:
E moj Hauba , mozda se zakon kod tebe postuje , ali kod nas !!! Vratio bih ja policiji pendrek i njegovu slobodnu upotrebu . *ebem ti demokratiju i ljudska prava , kad ih svako zloupotrebljava i slobodno interpretira .


slažem se sa tobom...kad murija podeli po glavi stanovnika da vidiš kako ima reda!
Evo i definicija demokratije:
Neko te pošalje u pizdu materinu a ti ideš gde hoćeš

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 12:02 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Kod nas ne postoji najelementarnije poshtovanje bilo kakvog reda i zakona na vodi !!!
O moralu prosjecnog ribolovca da ne govorim !!

I humanosti, i ekoloskoj svijesti ..itd

I kako onda insistirati na preverzijama tipa C&R :roll:


Volio bi vidjeti kakvu Holandsku , englesku, .....vodu posle godinu dana majstorske egzekucije akumulator brigade , bande debelih mrezarosa, garavih dinamitasha, i nabildovanih klanfarosa !!!


Jaba kecha i riliza
:roll:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 12:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
Ma osim pendreka vratio bih im i one ruzne uniforme i stojadine i nek biju sve redom dva puta na dan


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 12:25 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Vidiš Ron, na nekim vodama na kojima ja pecam nema mnogo kriminala, a ribe ima malo. Recimo na Nišavi u okolini Niša nema mnogo mrežaroša, dinamitaša, grabuljaša i kojekavih bitangi, ali tokom vikenda ima ribolovaca na svakih 10 metara i svako trpa sve u čuvarku što je u skaldu sa propisima. Šta više, većina ribolovaca ne prekrši ni jedno pravili jer mahom love belu ribu, a gotovo je nemogu uhvatiti više od dozvoljenih 5 kg.

To bi bilo OK na Dunavu, Savi ili nekom jezeru, ali na reci širine 20 m to je previše pecaroša i ono što oni ulove se itekako oseti na riblji fond te vode. Zato pričamo o poboljšavanju postojećih zakona i podizanju min mera, što je glavni i jedini predmet ove teme.

Kada na Dunavu uhvatiš 5 kg jazova ova reka to i ne oseti, ali veruj da se itekako oseti kada iz jednog nišavskog vira neko izvadi 5 kg klenova.

Dakle ova priča oko mera zaštite ima mnogo veći smisao na manjim vodama, dok je na većim ipak dominantni faktor rešavanje problema mrežaroša i drugih bitangi.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs