Danas je Čet Mar 28, 2024 7:58 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 12:42 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Pazi, slicna situacija je i sa vojvodjanskim kanalima, i to su vode koje se lako opustose, primjer za to je i bass na VBK-u !

Ali odgovorno tvrdim da koliko god da je pecan i nosen, cak i van dozvoljene mjere i kolicine, nista mu nije skodilo bitno, par zima mrezarenja, agregata, skidanja sa gnijezda u proljece i ......... nestao je !!! :cry:


Slazem se da je na manjim vodama potrebnija jaca kontrola i stroziji zakoni, ali ne moze se na osnovu toga generalizovati stanje i odnos prema ribolovu !

Svaka voda je prica za sebe, i najbolje bi bilo da svaki upravljac donosi svoje zakone skladu sa vodom i ribljim fondom na istoj, i da se ti zakoni striktno sprovode, onda bi imali i samo C&R vode i neke kombinacije itd

Ko sto rekoh, prvo BAZA, pa tek onda NADGRADNJA !! :wink:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 1:34 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ron Jeremy napisao:
Svaka voda je prica za sebe, i najbolje bi bilo da svaki upravljac donosi svoje zakone u skladu sa vodom i ribljim fondom na istoj, i da se ti zakoni striktno sprovode, onda bi imali i samo C&R vode i neke kombinacije itd.

Upravo ovako! :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 1:37 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Jeste, ali to je sajens fiksn :lol:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 2:13 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Šteta što nije "Posle 2000-te"... 8) Možda posle 2010? :roll:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 2:30 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jul 23, 2007 11:04 pm
Postovi: 2065
dajte cuvarima po 400 evra i motorin i ovlascenja
svi bi onda u cuvare
i naravno + po ucinku
i naravno unutrasnju kontrolu


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 2:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
Ron Jeremy napisao:
A da se vrnes ti malo Iz Tulipandije u Srbendiju, pa da pokrenes revoluciju kech und riliz , pa za 10 god. da nam cvatu lale 8)

Ja sam sad u penziji. Sacekao da Cobetu vidim ledja a onda i ja krenuo u potragu za obecanom zemljom i nasao. Vode su vase, C&R ili selective, ili sve u tiganj. Zao mi je, ali nije moguce celu planetu uciniti lepsim i boljim mestom. Bar ja za tako nesto nemam ni volje ni zelje. Pecam na vodama gde ribe ima ko sase, pa opet pustam.
E sad lazem, morsku pastrmku odma po glavi pa u travu.

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 3:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
:roll: :lol: :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 7:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 6:31 pm
Postovi: 352
Lokacija: Vukovar 1330km
Kod nas je situacija takva da su neki današnji ribočuvari do prije par godina bili hvatani od policije sa mrežama i kecama, pa nam kažu da su se možda promijenili na bolje. Možda? Malo sutra!
Trebali bi svi ribiči biti na neki način ribočuvari volonteri jer jedino tako možemo očuvati riblji fond a i pospješiti ga. No kod nas kao i na cijelom balkanu to ne vrijedi nego mlati i trpaj!
Koliko sam samo puta dojavljivao za viđene mreže i hvatane smuđeve za vijeme mrijesta pa nikom ništa, nego kad sam slučajno uhvatio smuđa od 7kg u vrijeme mrijesta i pustio ga onda su me zajeb.... što sam uopće išao pecat!
Podič mjeru definitivno i više radit na savjesti ribolovca a ne da mu ribolov služi za popunjavanje frižidera i zamrzivača!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 9:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
To je ona poznata domaća "logika" da će vodu (i ne samo nju) najbolje čuvati bivši lopov, jer kao - ko bolje od njega zna sve "trikove" zanata...

Zvuči dosta logično, mada meni ipak nije baš najjasnije kako će to lopov (bivši) čuvati bilo šta bolje od poštenog čoveka...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 10:00 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jul 23, 2007 11:04 pm
Postovi: 2065
70tih godina na tari na potezu kolasin, mojkovac do ulaza kanjon bio strogi zabran od 2 god svi ribolovci su dobili ovlascenja da budu cuvari. cak smo se i mi klinci izigravali cuvare(ali i one druge).posle dve godine bilo je toliko ribe verujte mi neverovatne kolicine da mi je zanavek ostalo urezano u mozak. tako da ne prodje ni dana a da se sa setom ne setim tih dana. :cry:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 48 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs