Danas je Pet Mar 29, 2024 12:55 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 11 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 5:19 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Izvini kolega, ali od Bga pa nanize to je vec pretoceno u praksu. Iskreno nemam nista protiv. Ako moze na ulici moze i na vodi.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 5:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
da se razumemo, i ja sam za to. ni automatik ne možeš da voziš bez dozvole.
ja se prijavljujem za polaganje.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:20 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
:lol: :lol: :lol:
e jesam se sad nasmejao
Pa od kad znam za Dunav morala se imati dozvola za upravljanje i plovidbena dozvola
A to izgleda ovako
SlikaSlika

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
kod nas to od kada ja znam za sebe nikada nije trebalo. retko ko ima položeno. nikada niko nije tražio dozvolu i niko to ije kontrolisao. jednom su bili prošle godine iz senćanske kapetanije i više nisu navraćali, ali kontam da će se to uskoro promeniti.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:31 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Ja sam uzeo zato sto sad pecam tamo gde dolazi recna murija (zasto neko da me cima)
Inace kao klinac ustvari deset punih godina sam isao cetvorkom ili veslom od Karaburme do Bele Stene i nikad me niko nista nije pitao

Jos jedna stvar...bitna
Ako vam rcna murija odvuce camac iz bilo kog razloga provera traje do 3 meseca zakonski
Pa ti sad vidi sta ces zateci u camcu i kakvo ce mu biti stanje (vezu ga kako hoce i ostave na milost i nemilost vetru i talasima)
Skoro su po mom kraju obisli par marina i ko nije imao na splavu (marini) fotokopiju plovidbene a vlasnik nije mogao odmah doci..pa pa...jos se ni jedan nije vratio ?!?

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 9:43 pm
Postovi: 589
Lokacija: Zemun
šifus napisao:
za koju godinu će ti i to pravo (da se vozaš čamcem rekretivno) biti uslovljeno. to će uraditi tak što će te primorati da polažeš za dozvolu za upravljanje čamcem, pa onda registracija čamca. bez toga nećeš moći da koristiš čamac. a načuo sam neke cene za registraciju skutera i glisera. pa to je katastrofa skupo.


U Beogradu recna policija radi svoj posao i stalno kontrolisu plovidbene dozvole i ostala dokumenta!
Sto se tice skutera i glisera ,uz registraciju ide i porez na luksuz koji za skuter iznosi 65 hiljada dinara :shock: :roll:

_________________
A.K.A. Fisherman011 - Munze Konza Fishing Team


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 8:57 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 10:46 am
Postovi: 236
Lokacija: Požarevac
Koga zanima, u "Ribolovu" br. 239, koji će se na kioscima pojaviti u sredu (17. februara), možete pročitati zvaničnu izjavu načelnika dela RP Srbija Centar Siniše Dražića i njegovo objašnjenje zašto je doneta odluka da se zabrana pecanja iz čamca na Dunavu kod Velikog Gradišta sprovede. Obratili smo se i Ministarstvu unutrašnjih poslova i očekujemo njihov zvaničan stav po ovom pitanju.
U istom broju donosimo i prilog o dva novousvojena dokumenta Ministarstva za zaštitu životne sredine, koja će svakako izazvati veliko interesovanje javnosti, naročito novi "Pravilnik o načinu, alatima i sredstvima kojima se obavlja privredni i rekreativni ribolov". Između ostalog, zakonodavac po prvi put dozvoljava upotrebu sonara i jasno definiše upotrebu alata za privredni ribolov, ali i zabranjuje korišćenje alohtonih, invazivnih riba kao mamaca (kolege koje upražnjavaju i pecanje na prirodne mamce - nema više pecanja na babuškice!). Izvinjavam se ako je drugi deo ovog posta "off".

Pozdrav.
S. Ledenčan


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 1:35 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Citao ja sve to...ribar okacio na zidu u kafani...iskopirao negde

Ima tema ribari,ribolovci i nova pravila (odmah ispod ove teme)

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 10:51 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^^
I sad moz'te da kupite malo duzi kabel pa da zabacite sondu od sonara na zeljeno mesto stapom , posto nije dozvoljeno pecanje iz camca...

:lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 10:56 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
:lol:

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs