Danas je Čet Mar 28, 2024 4:54 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 11 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 1:51 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
Citiraj:
Politika - Pre 6 sati
BEOGRAD - Potpredsednik Vlade Srbije Mlađan Dinkić izjavio je, da je razvoj turizma na Dunavu važan ne samo za Srbiju već i za sve zemlje kroz koje ta reka protiče.

Dinkić je posle potpisivanje ugovora o osnivanju Dunavskog centra za kompetenciju sa direktorom nemačke Organizacije za tehničku saradnju (GTZ) Uve Štumfom rekao da mu je drago što je u ime Vlade stavio prvi potpis za osnivanje Dunavskog centra za kompetenciju.

On je precizirao da se šest zemalja udružilo u realizaciji regionalnog projekta koji treba da pomogne razvoj turizma na Dunavu.

"Osim Srbije u ovom projektu učestvuju Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Ukrajina i Moldavija", rekao je Dinkić i dodao da nemačka vlada preko GTZ finansijski pomaže projekat koji će trajati pet godina.

Potpredsednik Vlade je podsetio da se Dunavom preveze najveći broj putnika u Evropi i dodao da je broj stranih turista koji su 2003. godine posetili Srbiju bio 17.000, a 2009. godine 109.000

Citiraj:
On je precizirao da je 2003. godine na srpske obale Dunava pristao 141 brod, a 2009. godine 800 brodova, što pokazuje da se broj stranih turista iz godine u godinu povećava.


samo je zaboravio da navede da se ti turisti ne vracaju nikad vise ;) kad jednom Vide koliko smeca lezi uz Obalu ili kako se unistava Priroda u Vezi Profita tu Turisti nemaju vise sta da Vide sem mozda da prespavaju u svojim Sobicama na Brodu dok se ne Prode Kroz Srbiju

a da ne Pricam komad dalje od Pristanista u Beogradu sta sam tamo Vidio smeca kad sam Zadnji Put bio tamo pa ljudi moji ti Turisti ce da Pomisle da mi zivimo u 18 Veku ajd da Ministar Dinkic prvo pogleda da se ta Priroda sacuva pa onda da Razmislja o nekakvome Turizmu


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 2:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
twister011 napisao:
maxymus napisao:
Ima cela dva!


Kolega, ne preteruj. A kej u Gradistu? Mozes po celom da pecas (osim kada su brodovi tu), ima klupe, svetlo, a i trafika sa sladoledom i kokicama. Nekada je i ribu "davao", pa i kapitalce. :mrgreen:


Pa kej je jedno od ta dva :) :)

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 2:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
Popilo Mirosinkino čeljade i Miškovićev sestrić procenat od sklapanja ugovora sa GTZ-om, pa ga i za turiste, a i za đubre u priobalju zabole qrčić.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 5:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Danas mi je tužan dan. :( :( :(

Ipak je Dulić doneo PRAVILNIK u kome je zabranjen ribolov iz čamca.

Citiraj:
Министар животне средине и просторног планирања доноси
П Р А В И Л Н И К
О НАЧИНУ, АЛАТИМА И СРЕДСТВИМА КОЈИМА СЕ ОБАВЉА
ПРИВРЕДНИ РИБОЛОВ, КАО И О НАЧИНУ, АЛАТИМА, ОПРЕМИ И
СРЕДСТВИМА КОЈИМА СЕ ОБАВЉА РЕКРЕАТИВНИ РИБОЛОВ

...

Начин обављања рекреативног риболова
Члан 9.
Рекреативни риболов обавља се са обале риболовне воде одређене за
рекреативни риболов без употребе чамаца и других сличних пловидбених објеката и
направа.
Изузетно, чамац као помоћно средство за обављање рекреативног риболова на
риболовној води може се употребити само ако је корисник то предвидео привременим
програмом управљања рибарским подручјем или програмом управљања рибарским
подручјем.


A evo kako to primenjuje korisnik koji upravlja NP Djerdap:

Citiraj:
УСЛОВИ
ЗА ОБАВЉАЊЕ РЕКРЕАТИВНОГ И ПРИВРЕДНОГ
РИБОЛОВА НА РИБАРСКОМ ПОДРУЧЈУ НАЦИОНАЛНОГ
ПАРКА ЂЕРДАП ЗА 2010. ГОДИНУ

....

II – УСЛОВИ ЗА ОБАВЉАЊЕ РЕКРЕАТИВНОГ РИБОЛОВА

Члан 7
Рекреативним риболовом на рибарском подручју Националног парка Ђердап, могу се бавити
сва лица на основу дозволе за рекреативни риболов, која дозвољеним средствима и алатима
лове рибу ради развијања спортских и рекреативних активности.
Лица млађа од 14 година могу обављати рекреативни риболов без дозволе у присуству лица са
дозволом за обављање рекреативног риболова.
Члан 8
Рекреативни риболов обавља се удичарским алатима и то са највише три штапа са по две удице
на сваком штапу.
Лов живих мамаца (ситне беле рибе) за рекреативни риболов обавља се помоћним мрежастим
средствима и то : черенац са величином окаца од 10 мм и величине 100 х 100 цм , осим на
риболовним водама чија је ширина мања од 2 м и стајаћа мрежа за лов мамаца дужине 5 м и
висине 1 м са величином окаца од 10 мм, осим на риболовним водама чија је ширина мања од 10 м.
Помоћно средство бућка може се користити за спортски риболов приликом организовања
риболовно туристичких манифестација.
Рекреативни риболов свих врста пастрмки, младице и липљана обавља се само вештачким
риболовним мамцем, осим система са воденом куглом и тиролским дрвцетом.
Као живи мамац за рекреативни риболов не могу се користити алохтоне врсте риба: обе врсте
америчких сомића, сунчице, амурски чебачок, амурски спавач, великоусти бас и бабушка.
Члан 9
Рекреативни риболов обавља са обале риболовне воде одређене за рекреативни риболов, као
дневни и ноћни риболов. Забрањен је ноћни риболов младице, свих врста пастрмки, обе врсте
златовчице и липљана током целе године у времену од 21 до 3 часа у периоду летњег рачунања
времена, а од 18 до 5 часова у периоду зимског рачунања времена.
Употреба чамаца дозвољена је само за време организовања спортског риболова - туристичке
манифестације «Златна бућка Ђердапа».


To znači da korisnik može, a ne mora da promeni odluku o pecanju iz čamca.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 10:37 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
E sad, da smo mi grci ili italijani, na "zlatnoj bucki" bi im se pojavila eventualno jedna ekipa, naravno "domaca".


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Nismo Talijani, ali bi mogli da napravimo jedan zvaničan dopis u ime Varaličar Fishing Team-a, u kojem zahtevamo da se Zakon o zabrani rekreativnog ribolova preispita i ta zabrana ukine.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Moja ekipa (beogradska) potpisuje neku peticiju, i to na molbu ribolovaca iz Tekije. Eeee, sada to treba nekako omasoviti. :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:14 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 11:12 pm
Postovi: 495
Lokacija: Sabac
Mogla bi tu da se pokrene neka vrsta peticije , sa imenom i prezimenom , maticnim brojem i brojem licne karte .
Sve poruke sa podacima bi trebalo da idu na administratore radi tajnosti podataka .
Ja bih tu dodao i pitanje produzenog pecanja , leti posle 21 cas a zimi posle 18 casova .
Ne znam koliko je to moguce izvesti , ali sam to video na nekim forumima , ne vezano za ribolov .

_________________
"sve mi je dozvoljeno ciniti, ali mi sve ne ide na korist..."


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Pa i pokrecu se, samo ima mali problem, radi ozbiljnosti cele price podaci bi trebalo da budu overavani od strane ribolovackih udruzenja, samim tim masovnost je pod znakom pitanja.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 11:12 pm
Postovi: 495
Lokacija: Sabac
Ako to bude islo preko udruzenja i klubova , mrka kapa . :cry:

_________________
"sve mi je dozvoljeno ciniti, ali mi sve ne ide na korist..."


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs