Danas je Sre Apr 17, 2024 12:13 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 11 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 10:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 7:41 pm
Postovi: 79
Lokacija: Osijek
Pa ovo je luda kuća :shock: nama iz HR je zabranjen ribolov sa obale na Dunavu uz Park prirode Kopački rit. Vama na tom istom Dunavu , ali na drugoj strani zabranjuju ribolov iz čamca. Bože budala


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 10:46 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
pa da li je još negde u evropi zabranjen ribolov iz čamca, i tu mislim na generalnu zabranu kao kod nas. dakle da li je još negde u evropi donet zakon kojim se zabranjuje pecanje iz čamca na celoj teritoriji države?

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 11:26 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
barem kod mene je zabrana pecanja iz Camca svakodnevna i vec se godinama primenjuje
Nase Ribolovacko Udruzenje poseduje dosta Vode ali je koliko znam samo na Dve Vode odobreno Koristenje Camca

ovde su se ljudi navikli da Pecaju sa Obale tako da nema nikakve frke oko toga

sve u svemu u Nemackoj je Prepusteno svakome udruzenju na kojoj Vodi ce da Zabrani Koriscenje Camca

na Nemackin Bodden ima jedan propis na Primer Camac je Odobren ali Ribolov se sme samo Vrsiti sa usidrenoga Camca

ima tu sve i svasta na nekim Mestima je Zabranjen Ribolov za neko Odredeno vreme Godine sa nekih Komada Obale na primer dok neke Ptice Nose Jaja

imam jedan Dobar Primer za To Gde Mozete pogledati kako to Izgleda na jednome Komadu Reke Hunte u nasem Udruzenju na nekih 7 Kilometara ima dosta Zabrana i odobrenja a Postavljene su i Table gde koji Komad Pocinje



eto koko to Izgleda kod nas
http://nwaev.de/download/nwa_hunte_sperrstrecken.pdf


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:30 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Mene muci i to sto npr. u Visnjici od otpada ne mozes ici obalom
Pa svako nasipa obalu kako hoce
Na keju koji je dugacak 1 km i ma 20 stepenista za sici do vode
Odakle da pecam kad nemam pristup obali...
To je najveci problem
Da ne pominjem kad voda dodje

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 10:15 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Kolega August, i kod mene u Becu je slicna situacija, tj. camci su zabranjeni. Na zalost to nisu dobri primeri posto postoji ogromna razlika izmedju ovih terena sa posebnim rezimima i nasih u Srbiji, tolika da su te dve stvari neuporedive.

Na mom (pretpostavljam i tvom) terenu ne postoje ribari, camci se koriste samo da bi se ljudi provozali. O zakonskim ogranicenjima za ribolovce ne moram ni da ti pricam. Broj ribolovaca je neuporedivo manji nego u Srbiji, posebno radnim danima. Cesto "patim" za camcem zato sto neke tacke, za koje sigurno znam da su dobitna kombinacija, ne mogu da "dohvatim", ali podatak da ne mogu ni drugi poprilicno olaksava tu "patnju". Sve su to okolnosti koje nam itekako olaksavaju prihvatanje cinjenice da nema camaca.

Samo jedan primer. Pre dvadesetak godina sam se definitivno preselio na Dunav od V. Gradista do D. Milanovca. Po mom dolasku U V. Gradiste niko od pecarosa (a vecina su masjtori) nije niti posedovala niti koristila camac. Jednostavno, za to nije bilo potrebe. Ribe je bilo na svakom koraku i koliko hoces. Za samo nekoliko godina, camci su postali, ne samo potreba, vec jedini nacin da dodjes do ozbiljnijih ulova. Ozbiljnije povrsinske cugove smudja ili soma, koji su do tada bili apsolutno normalna pojava, nismo videli godinama.

Na kraju krajeva i to ce se nekako prihvatiti pod uslovom da ne bude selektivno, i da je deo neke ozbiljne, dugorocne strategije. Na zalost, sada vec mogu da kazem da to sigurno nije slucaj.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 1:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
druze Twisteru slazem se ja sa tobom skoro u svemu a nije mi ni bila namera da podrzim bilo kakvu zabranu pecanja iz Camca jel i ja sam Obozavam Ribolov iz njega ne mogu da zamislim Ribolovce oko Kupusine pa da sede na kad su vec neki od njih po 80 godina stari pa jos uvek znaju da sede u Camcu po ceo dan a da ne mrdnu jednom Du....tom :)

a da ne kazem koliko sam Mreza vec na taj nacim Posekao kako bi mi to bez Camca mogli uopste

Zabrana nam ne treba sta nama treba je Kontrola kos se Vozi Camcem i sta ima u njemu ;)


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 1:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Ma nisam ni mislio da si ti protiv camaca :wink: . Samo sam iskoristio tvoje i moje iskustvo sa malo bolje ocuvanih terena, gde se potreba za camcem lako prevazidje, za razliku od Srbije gde ce, ako nam zabrane, bar moja ekipa izvrsiti kolektivno samoubistvo. Pa samo na potezu od 20ak km. u Dj. klisuri imamo 5-6 camaca koji su u vodi. I boravak u Becu sam iskoristio za nabavku "novih" motora :evil: .


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 2:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
ne treba oni vama, a sutra možda i nama, da zabrane da pecamo iz čamca. oni treba da pooštre i učine učestalijim kontrole na vodi. ovako su mislili da će zabranom upotrebe čamca pri pecanju da spreče ribokradice. ali dobijaju upravo kontra efekat. na ovaj načini liberalizuju i legitimišu krađu. jer mi nećemo više moći da idemo da pecamo tamo gde smo do sada, a to će lopovi vešto da koriste i postavljaće mreže na ta mesta a mi to nećemo moći da saznamo. na taj način niko ne kritikuje ribočuvare i mirna bačka. što se ne sazna kao da se nikada nije ni desilo.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 4:20 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
eto da ne bi bilo nesporazuma nesto mi nije jasno

Ribolovcima je Zabranjeno Koristenje Camaca da li sada to vazi i sa neke Vikendase koji zele samo da se provozikaju Vikendom na Dunavu ????

pomirio bi se ja stime ako Zabrana vazi za sve i svakoga da li sada bio Ribolovac ili ne jedino sto bi tada samo nasi Ribocuvari u Gornjem Podunavlju imali Prilike da vise i Bolje Kradu ali osim njih niko vise


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 5:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
za koju godinu će ti i to pravo (da se vozaš čamcem rekretivno) biti uslovljeno. to će uraditi tak što će te primorati da polažeš za dozvolu za upravljanje čamcem, pa onda registracija čamca. bez toga nećeš moći da koristiš čamac. a načuo sam neke cene za registraciju skutera i glisera. pa to je katastrofa skupo.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 103 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 11 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs