Danas je Čet Mar 28, 2024 6:05 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 13 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 11:39 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Mada su na nekim delovima Dunava zabranili pecanje iz čamca jer traže da platiš dozvolu od 30000 dinara. np Prahovo, pa Đerdap( od Golupca do Tekije) ne znam šta je sa ostalim vodam. Jer je novi zakon dozvolio da korisnici voda, sami odlučuju dali će dozvoliti pecanje iz čamca ili ne.

Evo otvorih temu pa da cujem sta kazu ribari sa vasih terena
Juce kad sam dosao u kafanicu gde smo pravili skupove nadjem na zidu zalepljena dva lista...kopije iz valjda sluzbenog glasnika.Nove odredbee o ribolovu i ribarenju...I zamislite to je RIBAR okacio za primer svima :D izgleda da je na njega uticala nasa prica svih ovih godina

Oko nove godine sa ribarima sam najvise raspravljao bas oko toga hocemo li moci pecati iz camca...naravno znaju i oni da to mogu zabraniti samo Srbija sume
Medjutim svi do jednog su se slozili da treba strogo kazniti muvarose (za njih su svi muvarosi koji kederom love na vertikalu ili na klasicno muvanje)...odnosno "komercijalne ribolovce" kako ih ribari u mom kraju zovu
Mozda ima malo ljubomore ali trenutno je kod mene situacija takva da ribar koji ulovi 5 dzakova stuke i babuske nema ni jednu ribu ispod mere a nase kolege retko koju u meri :?

Takodje puno se vodilo price oko novih pravila za ribare
Znaci moraju prijaviti firmu...placati pausalni porez...plus dozvola...sve u svemu preko 200 000 dinara godisnje ide drzavi
Dobro je sto imaju racune i sad ce im kafane placati na racun
Medjutim sta je tu dobro za nas :D nece vise moci svaka susa da bude ribar
Zasto...zato sto se ne isplati vise.Ili ces ozbiljno ribariti ili neces nikako.
Po proceni ribara 40-50% ribara odustaje od kupovine dozvole...
Razlozi su jednostavni...nedeljom nema ribarenja...zabrane...kisa...sneg...led...od cele godine 120 dana imaju da ribare i za to vreme moraju isplatiti dozvole i preziveti nekako

Ovga sam se setio onako iz prve ruke...o cemu se pricalo zadnjih mesec dana
Ako je neko imao slicnih razgovora sa ribarima neka iznese svoje
Molim sve one koji pecaju od kuce ili ne poznaju ni jednog ribara da ne komentarisu ono u sta se ne razumeju ili neznaju....mislim na one koji citaju zakon i samo ostnu na citanju

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 12:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 10:46 pm
Postovi: 2698
Lokacija: Uvek blizu vode!!!
Da si manje pio vise bi se setio :lol:

_________________
www.piker-lures.com


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 12:30 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Pa da bi usao u bilo kakvu pricu sa ribarima moras prvo popiti po koju sa njima :wink: :lol:

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 12:51 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Mene od svega ovog (vecinom me raduje) najvise brine ova zabrana pecanja iz camca na podrucju Nac. parka Djerdap. Ako se to bude striktno primenjivalo mozda ce se stara-dobra vremena vratiti na obale istog pa nam camci nece ni trebati. Pocetkom devedesetih niko ga zivi nije ni imao niti mu je trebao. Ali ako to bude selektivno, tj odabrani ("ribari") i mestani mogu da rade sta hoce a zakon je samo za "strance", onda ..bes zivot. Onda ce naglo ponestati mesta po Bg marinama a Bugi i ekipa ce naprasno dobiti povecu konkuranciju :mrgreen: .


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 12:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 11:20 am
Postovi: 1823
Lokacija: Republika Srpska,ušće Save i Drine
E kako je krenulo,mi sportski ribolovci cemo na kraju biti satanizovani jer kad bi pohvatali sve zakone i propise nebi nas bilo nigdje!Kako nas drzava ne .ebe ni zasta,ne moramo ni mi nju!Sto manje pratimo zakone,to je po nas bolje!

_________________
sasvim obican ribolovac


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 1:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
ok je to sve i lepo što kažeš bugi. ali ja lično mislim da će svi oni nastaviti da rade iste stvari samo sada bez dozvola i strogo pod okriljem noći. laka je to zarada i velika je verovatnoća da ne snosiš nikakve konsekvence, tako da će se oni teško odreći takve krave muzare.
mada to je dobro pošto će onda oni koji će da plate dozvole za privredni ribolov da štote svojiu teritoriju pa će prijavljivati one koji im kradu ribu.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 1:05 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 11:20 am
Postovi: 1823
Lokacija: Republika Srpska,ušće Save i Drine
Od takvih sto "vade" dozvole za privredni ribolov,nema veci stetocina i kriminalaca!
Ako i plate dozvolu,jos 100 puta u tolikoj vrijednosti izvade ribe koju prodaju! :evil:

_________________
sasvim obican ribolovac


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 1:11 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 11:20 am
Postovi: 1823
Lokacija: Republika Srpska,ušće Save i Drine
Niko da se zapita odakle silna riba ispod mjere na pijacama,ko snabdjeva "prodavce",odakle istu nabavljaju,radi li ista inspekcija ...
i treba neko samo nesto da mi zabrani pa jos i da mi postavlja uslove,kako posteno da pecam,placam neke tamo dozvole ...ma :twisted:

_________________
sasvim obican ribolovac


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 1:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 10:49 am
Postovi: 220
Lokacija: Srem
Da ce biti manje ribara hoce sigurno...sto je dobro al opet sigurno svi nece dici ruke od ribarenja tj. precice u ribokradice.
Tematika mi je poznata jer mi je otac alas,sad vec 99.99% bivsi alas, i ovo sto pricam odnosice se na Dunav i Vojvodina vode,verovatno i u drugim delovima slicno.
Vecina ribara koje znam su penzioneri koji svoje prihode dopunjavaju ribarenjem,vecina ima invalidsku penziju koju bi otvaranjem firmi izgubili pa ce zbog toga prestati sa ribarenjem bilje je kuci da ede i ne rade nista a dobijaju peziju nego da idu po Dunavu i pitaju se da li ce nesto uhvatiti
Bili smo u privrednom reigstru,da se raspitamo kako sta gde,i dazbine bi mesecno izlazile oko 20.000 dinara x 12 meseci=240.000 koje moraju da se placaju ribario ili ne
Cenu same dozvole jos niko u Vojvodina vodama ne zna,stalno imaju neke sednice al nikako da odluce.Od placanja poreza i drugih obaveza NIKO NE BEZI ali kada sve se stavi na papir i izracuna ne isplati se
20.000x12+dozvola sigurno zajedno negde oko 300 hiljada i jos + gorivo i rad (kiji nie ni malo lak) uz 3.5 meseca zabrana drzanja stajacih i samolovnih alata i ako se uzmu u obzir zimski meseci kada je ribarenje gotovo nemoguce (decembar,januar,februar zavisi od zime),ogranicenog broja alata ... NE ISPLATI SE
Po meni su trebali da kazu ljudi takva i takva stvar privrednog ribolova vise nema i gotovo

_________________
Ko nema Dunav,dobro mu i more


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 29, 2010 1:24 pm 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Ljudi ovo sve je dobro za nas...realno sto manje ribara to vise ribe
Samo nemojte zaboraviti da je ribara bilo i 100 godina pre nas a ribe je bilo...tad nije bilo krivolovaca
AKO CEMO O KRIVOLOVU ONDA IDITE U TUGU NASU

Twister nadam se da nece zabraniti camce ali ne bi falilo nista da se popune mesta u nekim marinama :lol: malo sveze kinte da dodje :lol: :lol: :lol: a konkurencije i to one nelojalne imam vec koliko hoces.Sve su to varalicari samo zato sto koriste varalicarske stapove za nesto sto nije varalicarenje :wink:

Šifus je rekao jednu veliku istinu...u interesu ribara koji placaju dozvolu je da se riba ne krade sa ljihovog reona...nije njima do ribe vec do tome kome ce prodati kad ovi napune sve kafane.Plus ce biti jeftiniji jer ne moze ribar sad davati deveriku po 100 din kad tolike pare daje za dozvole...a kafanama je lakse da im placaju preko racuna jer te pare idu u troskove.
Poznajem vec nekoliko ribara koji prijavljuju sve nelegalnosti na vodi a poznajem puno pecarosa sto ce sledece leto biti stalno na vodi i sve prijavljivati :mrgreen: 8)

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 124 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 13 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs