Danas je Sub Apr 20, 2024 6:23 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 85 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 9 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 6:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Sto se tice tih troskova o kojima pricas. Da, to su realni troskovi, ali se postavlja opravdano pitanje koja je svrha udruzenja sem sto naplacuje dozvole? Cemu knjigovodstvo i sve ostalo? Ovo kako je sada zakonski reseno vodi ka cenama kao u lovstvu, a to je vec postao hobi za bogate ljude. Na drugoj strani, korisnici ovih godina su, barem po onome sto sam citao u Politici, imali enormne zarade. Ako me secanje ne vara izdali su 19.000 dozvola godisnje, sto su ogromne pare. Zato i jeste doslo do odumiranja udruzenja, jer su postala manje-vise suvisna. To, kako vidimo, ima svojih i dobrih i losih strana.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 6:53 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Lomnice, ajde, kada si se vec umesao, da cujemo vasa iskustva.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 7:03 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
toni napisao:
A ko kaze da sam ja nezadovoljan? Ja sam samo reagovao na to da su jedini krivci ministarstvo. A sto se tice pitanja o udruzenju, procitaj post i link Shifusa. Tamo pise da se dozvole iskljucivo kupuju preko udruzenja, i nije nuzno da budu samo ribolovacka.


Izvini nisam znao da je Shifus ustvari pisao zakon o održivom korišćenju ribljeg fonda. Ja sam pogrešio izgleda jer sam pročitao neko ****** koje je objavljeno u Službenom glasniku, a ne na forumu?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 7:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Lomnica nemam pojma to moraš da pitaš to udruženje. Inače ima udruženja u Srbiji koja imaju i svoje lokale pa otuda imaju i ekstra prihode ka što su na primer Šumadija iz Kragujevca, Kolubara iz Valjeva, Rasina iz Kruševca i možda još neko koje ne znam? To su prihodi reda veličina oko 1000 eura mesečno.
A Toni me svarno iznenađuje svojim izjavama, gde bre nađe taj podatak o 19000 dozvola?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 7:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 20, 2008 9:30 pm
Postovi: 2220
Lokacija: Despotovac i Niš
Ne znam na kakva iskustva mislis, nisam nikakvo mu... u udruzenju pa i ne znam puno o nacinu rada, samo broj clanova i neke od ljudi iz uprave?
Pozdrav 8)

_________________
Vlada Jovanović, ša na nana... :D
http://www.youtube.com/watch?v=2r8m6XtvrIU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=QhDZ91hST-w
http://www.youtube.com/watch?v=w3PWtKnWmSE&feature=related


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 7:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Kao sto sam i napisao, procitao - u Politici. Toliko je prodao korisnik ovog podrucja. Sad sam pogledao. Pise 14.545
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Poreznici-upecali-ribolovce.sr.html
A sto se tice Shifusa, ako te ne mrzi, procitaj njegove postove i linkove, ima u jednom postu link prema zakonu o zastiti voda ili tako nesto, da i to sada ne jurim. Uostalom, mozes lako to da proveris na drugi nacin. Zovni Srbija sume i trazi da kupis dozvolu, pa ces cuti sta ce ti reci. Iskljucivo se dozvole prodaju preko udruzenja.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 8:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 07, 2009 9:37 pm
Postovi: 72
Lokacija: Beograd-Ritopek
Ljudi pa ne moze korisnik podrucja da prodaje dozvole.Ovde kod nas gazduju 3 firme River`s gard iz Jagodine Ribarstvo Kostolac i Silver lake iz V.Gradista pa ko bi od ribolovaca iz Bgd isao tamo po dozvolu samo lud.Znaci mora neko da je prodaje ovde a zarada u P.M.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 8:52 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Дозвола за рекреативни риболов
Члан 39.

Дозволу за рекреативни риболов за календарску годину (годишња дозвола), за један дан (дневна дозвола), односно за више дана, а највише до седам дана (вишедневна дозвола) издаје корисник.

Годишња дозвола за рекреативни риболов важи на свим риболовним водама Републике Србије, уз чланску карту риболовне организације.

Nije baš iz Shifusovog posta, ali je iz s***nje službenog glasnika. Možda ja i ne razumem baš dobro ali ovde sve što mogu da shvatim je da dozvolu izdaje KORISNIK, a po stavu 2. mogu da zaključim da ta dozvola na vodi važi uz ličnu kartu "ribolovne organizacije". Pri tome nigde ne piše gde ti nabavljaš člansku kartu i koliko je plaćaš, sve u svemu nudim opkladu: Nabavite bilo koju člansku kartu i otiđite bilo gde (naravno u mestu prebivališta) i tražite dozvolu za 4.600,00 dinara. Ukoliko odbiju da vam izdaju dozvolu neka vam daju napismeno obrazloženje, a posle toga idemo na sud o mom trošku, a odštetu delimo! Jel pošteno!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 9:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Ima još jedna stvar koja još uvek nije aktuelana ali može da bude!
Naime prema važećim propisima niko vam ne može naplatiti ništa bilo da je oporezivo ili ne u gotovini a da vam ne da fiskalni račun. Ja zaista ne znam koje udruženje ima fiskalnu kasu? Ko mi neveruje neka pita lovce kako oni plaćaju svoje dozvole - dobiju u svom udruženju uplatnicu pa idu u banku pa se tek tada vrate po dozvolu. Ili tako ili fiskalna kasa.
To odlično znaju i ovi iz srbijašuma.
I još nešto, postoje lokalne samouprave koje nemaju udruženja ili klubova, pa tamo i u nekim drugim sredinama dozvole mogu (i izdaju) i prodavnice ribolovačkog pribora, pa čak je moguće da korisnik organizuje predaju preko trafika, menjačnica ili bilo koje trgovine. Jedina preostala veza između Zakona i ribolovaca je ostala ta članska karta koja je toliko izgubila smisao jer nije propisana pa će je na kraju prodavati kako ko hoće.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 9:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 07, 2009 9:37 pm
Postovi: 72
Lokacija: Beograd-Ritopek
Nema veze mozec da budes clan bilo kog kluba i da dobijes dozvolu ali mora da ti bude overena clanarina


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 85 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 9 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs