Danas je Pet Apr 26, 2024 11:05 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 85 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 2:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 2:22 pm
Postovi: 1497
Lokacija: Kragujevac - srce Srbije
mirage spin napisao:
onu najvecu,verovatno... :mrgreen:
ne kazem da znam da je najveca,pretpostavljam... :roll: :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Kažeš da voliš svoju decu, a vidi šta im ostavljaš - mrtva priroda, slika našeg vremena


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 10:20 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Miki Kg napisao:
lelepele napisao:
Na svu sreću jezero su sada preuzeli strujaroši, pa mreža više na Gruži nema!!!


Totalna neistina :evil: mreza ima kolko oces evo drugar i ja danas izvadili jednu :mrgreen:


Miki, rečenica je malo stilizovana i akcenat je na strujarošima!!! Naravno da ima i mreža i to onih od 50-100 tak metara, odnosno mreža od lokalnih "pilićara". Mreže kojima rade "profi" igrači su dugačke 400 pa do preko 1000 metara! Takav alat se ne ostavlja bez nadzora jer je skup (oko 1-3 eura u zavisnosti od vrste). Sa druge strane aparat za struju je mnogo jeftina igračka kad uzmeš u obzir da u slučaju neke frke tone sasvim pristojnom brzinom (eventualna šteta oko 300 eura)!
Tvrdim da je na jezeru krivolov dobro ukorenjen i da glavna opasnost leži u krivolovcima. Kontrola ribolovaca može da bude povremena i ne treba biti glavna aktivnost jer na jezeru nema grabuljanja i retki su dani kada se može očekivati neki veliki "prelov" da tako kažem. To što će neko možda izaći na vodu bez dozvole nije neki veliki problem i lako se "leči", ali za dičnog upravljača izgleda da je to vrh problema, jer je direktno vezan za priliv sredstava.
Počinje toplo vreme!!!! Mrest je na pragu!!!!!! Polako postaju aktuelni plićaci i ne mogu ni da zamislim kakva će tada igranka da nastane na jezeru!!!!! Proći će i ova godina, a efekti će se videti dugo nakon toga!!!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 2:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 7:22 pm
Postovi: 1845
Lokacija: Uzice
^^kao sto rece,ribocuvarima je najvaznije da se dozvole kupuju u njihovom preduzecu,a ovo ostalo...ko je*e...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 6:44 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Danas sam bio u V.Banji i usput sam video da je na reci Ribnici počeo mrest skobalja!
Šumari su preko dana prisutni i nema ribolovaca na samom ušću, ali noću??? Šetajući pored reke na nekoliko mesta sam primetio kamenje iz vode i uginule krkuše!!??!! to je siguran znak da je "sačma" radila!!!! Rekoše mi na obali neki ribolovci da su se organizovali da traže od Srbijašuma da dobrovoljno uveče dežuraju, ali da u Bogutovcu nema nikoga i da tamo čuvaju 2 šumara? Znajući (lično sam gledao) koliko tamo ribe bude u toku mresta znam da lokalci samo trljaju ruke.
Kod Čačka je riba kao i uvek došla do brane i ma taj način je ogronma koncentracija ribe. Majstori "grabulja" obilato koriste tu činjenicu. U Kraljevu su šumari samo u dva tri izlaska na Moravu skinuli 10-tak mreža!!!! Ma super je to da su uopšte i izašli sa čamcem, ali šta je bilo i šta se sve sada događa kada je za Moravu to količina mreža koja se zapleni u regularnim uslovima za 4-5 meseci intenzivnog rada??
Još i sve ove priče o sniženju cena dozvola, kategorizaciji voda, svaka čast našem dičnom ministarstvu!!!!!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 11:50 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Lelepele,
citajuci tvojih par postova, a i jos nekoliko drugih potpuno sam se razocarao u Srbe. Toliko kriminalaca da ubija ribu, baca mreze, pustaju struju, bacaju dinamit, grabuljaju, tamane... Pa za toliki kriminal nisu dovoljni ribocuvari i sumari, to treba dovesti kordone milicije da cuvaju vodu. Ne znam kako je u drugim krajevima Srbije, ali po tim izvestajima izgleda da medju nama Sumadincima ima najvise sljama. Iako se vrlo cesto i ovi po Vojvodini zale. Stvarno mi nije jasno zasto to ljudi rade.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 1:12 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Šta misliš koliko ribe mođe da se proda samo za veliki petak???


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 05, 2010 2:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
E ovako da pustim malo informacija na forum... Situacija na vodama gde ja pecam nije nikada bila bolja, organizovana je ozbiljna ribocuvarska sluzba. Ukupno ima 33 ribocuvara koji cuvaju Rasinu , Josanicu, Celije i deo Zapadne Morave. Situacija je zaista odlicna, cuvari su stalno prisutni i vrse ozbiljnu kontrolu i polako se uvodi red. Za sad sve pohvale!!!

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 2:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
zeljko88 napisao:
Dakle, informacija je iz druge ruke i mislim da je pouzdana ali se unapred ogradjujem...
Ribolovno podrucje Srbija Jugozapad je dodeljeno definitivno Srbija Sumama,
ugovor je prema recima zamenika generalnog direktora iz Krusevca potpisan pre dva dana.

Da stvar ne bude tako losa kao sto izgleda na prvi pogled taj zamenik je skroz ok lik
i krece u aktivno sredjivanje situacije na Krusevackom podrucju - deo Zapadne Morave i jezero Celije.
Po njegovim recima primice nove ribocuvare
a pri prijemu ce se strogo voditi racuna da to budu pravi i posteni ljudi...
sve informacije su iz druge ruke pa ako su oni slagali mene onda i ja lazem vas...

Tvoj prvi post govori da si ti u celoj stvari pristrasan!
A verovatno si jedan od veoma retkih koji smatraju da je stanje na vodama sada bolje. Ima previše ribolovaca koji VIDE šta se radi po vodama, a o tome bi se moglo i pričati a bogami i prikazivati (pošto ima i dosta video materijala) podugo. Armija ribočuvara koju ti pominješ je sastavljena uglavnom od mizernog broja iskusnih ribočuvara, a ostalo su "šumari". Pravo logično pitanje koje se nameće je zbog čega bi jedan šumar bez navodnika, koji je u stalnom radnom odnosu kod javnog preduzeća gde ima rešenje šta i na koji način su njegove radne obaveze pristao da radi nešto drugo? Odgovor je veoma jednostavan jer su ta lica sva od reda šumari koji su nešto zabrljali pa su smaknuti na šumske radnike i sl. U tim uslovima su i prihvatali da rade ovaj posao za koji nisu ni stručni niti imaju volje i ljubavi da ga rade. Još kada ukapiraju da ni riba kao u ranijem slučaju drva u šumi, nije na brojnom stanju a evidentno je da na tržištu ima svoju cenu?????
Ja zaista ne želim da sudim o nikome pojedinačno i uopšte ne sumnjam da u Srbijašumama ima dobrih i časnih ljudi, ali sam siguran da ovo rešenje ne da nije dobro, već je pogubno za riblji fonda, jer jednostavno ovo što sada pružaju Srbijašume na ovom području je siguran sam njihov maksimum, a to je daleko od želja svakog normalnog ribolovca.
Uostalom vreme uvek donese pravi sud, ali je pitanje kolika će cena na kraju morati da se plati?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 7:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Ko bre pristrasan? Koji razlog imam da budem pristrasan? Ako u nesto nisi siguran nemoj da lupetas sta ti padne na pamet! To sto si se sakrio iza tog nika ne daje ti pravo da prozivas bilo koga. Ja sam zadovoljan situacijom na mojim vodama i stojim iza toga. U buducim komentarima ti predlazem da me zaobidjes!

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Čet Apr 29, 2010 11:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Feb 03, 2010 4:04 pm
Postovi: 60
Zbog čega se ljutiš?
Kao što ti imaš pravo da iskažeš svoje zadovoljstvo sadašnjim stanjem, valjda neko ima isto to pravo da iskaže i svoje nezadovoljstvo. Ono što je mene iritiralo je tvoje stalno "pojavljivanje" tipa ljudi dobra vest, ima jedan dobar i častan čovek, reko mi je da će raditi mnogo bolje, pa onda još radosnija vest sad se mnogo bolje čuva i sve u superlativu, a realnost je ipak drugačija. Kako nebih dalje polemisao na ovu temu sa tobom i personalizovao problematiku, jer meni i nije cilj da tebe ubedim u nešto, zbog toga sam i rekao u poslednjem postu da će vreme dati najbolju ocenu. U međuvremenu i ja i mnogi moji drugari već sada imamo pozamašnu arhivu dokaza o kako ti kažeš mnogo boljoj kontroli. No, sve u svoje vreme.


Poslednja izmena od lelepele u Čet Apr 29, 2010 11:41 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 85 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 5 6 7 8 9 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs