Danas je Čet Mar 28, 2024 6:19 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 8:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
sve drzave tako sto neobrazovana vecina izglasa nekog a za razliku od nekih nase stiti zakon i kad rade mimo njega...deda mi je pricao da dok je bio klinac i izlije se morava po bogatom pomoravlju i oni odu da skupljaju ribu sa njiva i uhvati ih zandar tadasnje kraljevine(izmedju 2 svetska rata) i odere ih od batina i natera da svu ribu(korpe od vrbovog pruca,velike i nekoliko) odnesu 1km do morave i puste u reku i dedi za ceo svoj zivot nije bilo jasno zasto ih je tukao kad bi ta riba i onako uginula na njivama...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 9:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Goci hvala na odgovoru.
Pojma nisam imao za te jos kretenskije mere, jer sam odredim neku normalnu meru kad mi se jede riba, i tako otkad sam klinac.

Znaci jedina sansa je da na mesto korisnika dodje neko kome je stvarno stalo.

Ovde je upravo najveci problem sto je prosle i ove godine 90% uhvacenih somova izmedju 50 i 70 cm i sigurno bi se olos sa vode pobunio. Ima ih dosta ali se kolju svakodnevno, ove godine jos nisam licno video da neko nosi ispod mere jer se peca u zimovnicima gde je uvek dosta ljudi. Ali opet strada previse tih sitnih.

Kada bi se oni sacuvali ima li bi zdravu osnovu za par godina. Ovako je svake godine sve gore.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 07, 2014 9:05 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
stefan89 napisao:
Znaci jedina sansa je da na mesto korisnika dodje neko kome je stvarno stalo.



U tome je sustina.
Ali ne mora da mu bude stalo do ribe. Ni najmanje!
Najbolje da mu bude stalo do profita.
Kaznama od nesavesnih i bezobzirnih se kasa mnogo brze puni nego od prodaje dozvola.

Zamisli nahvata kontrola njih 10 sa somicima ili stukama ispod mere x nekoliko hiljada + ribolov bez dozvole + prekobrojni stapovi = profit.
Naravno nece biti takvih slucajeva svaki dan, ali dovoljno je par takvih kontrola pa da se izvadi 3x vise dozvola i da se uvede red.
Kacio sam vec ovaj link, ali evo ga opet:

http://www.npfruskagora.co.rs/images/st ... vari12.pdf

Kako je moguce da za godinu dana i 437 izvrsenih radnih naloga, nije zatecen ni jedan ribolovac sa ribom ispod mere!?
Kao ni jedan ribolovac ili ribar sa ribom koja je u tom trenutku pod lovostajem?!

Isto tako, ne mora se rad tog korisnika svoditi samo na kontrolu i strahovladu. Zdravim razumom, i dobrim poslovnim planom moze jos vise novca da stavi u dzep! Zastita zimovnika, mrestilista, poribljavanja (jos nekom ribom, a ne samo je*enim saranom) = vise ribe = vise ribolovaca/ribara = vise prodatih dozvola = veci profit!

THE END.

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 10:05 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Sve to je savrseno logicno u zdravom sistemu, kome je cilj da ima sto vise zaposlenih, da oni rade i da se samim tim vise zaradi.
U bolesnom sistemu, cilj je da samo nekolicina zgrce pare i pritom STO MANJE radi.

THE END i od mene.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 9:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Kenny -Prihod od naplaćenih kazni ne ide korisniku ribarskih područja(ispravite me ako grešim) već u republički budžet. Što bi značilo da ribočuvari-korisnici nemaju "motiv" da pišu kazne za prekršaje i krivolov.

A što se tiče promene klime i globalnog zagrevanja- bez sumnje se klima menja,što je i normalno,samo što je taj proces ubrzan i narušen zadnjih nekoliko decenija,pogotovo osetan zadnjih godina. Normalno je da bude blagih zima,kišnih leta...A sva živa bića i biljke svoj razvoj i životne cikluse usklađuju sa temperaturom vazduha,tj vode. Riba se mresti u periodu kada temp vode dostigne određeni stepen koji pogoduje razvoju ikre i mlađi,tj kada voda ima tendenciju da se greje i život u vodi krene da buja i malim ribicama obezbedi dovoljno hrane. Taj proces se pomera iz godine u godinu u zavisnosti od temp vode uzrokovane temp vazduha u predhodnom periodu. Blage zime mogu ubrzati zrenje ikre kod riba i mrest ubrzati, a u zakonu o ribarstvu je ostavljeno da korisnici ribarskih područja period lovostaja mogu pomerati shodno situaciji,no to se veoma retko primenjuje. U principu zakon o ribarstvu,tj lovostaj ribu uglavnom štiti za vreme direktnog mresta i jedan mali period pre istog,ali ono što bi ribu eventualno još više zaštitilo jeste produženje lovostaja pre mresta. Ali kao što sam naveo to bi moralo oscilirati iz sezone u sezonu i ne može biti konstantno,jer mrest nekad porani,a nekad okasni.
No to bi sve imalo smisla jednog dana kada se sve na vodama bude sredilo,jer bilo kakve zabrane trenutno nemaju smisla jer se zakon ne primenjuje ni u ovakvom obliku,kada se riba masakrira za vreme mresta,pa i bilo kakvo produženje lovostaja nema svrhe.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 11, 2014 6:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 10:16 pm
Postovi: 763
Lokacija: vozdovac
a sad pada voda dok se stuka i smudj mreste... :?


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 12, 2014 11:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 10:05 pm
Postovi: 2684
Lokacija: Bukin :) - NS
@damjan

Ne znam kome ide prihod od kazne. Ali po svoj logici stvari, treba korisniku da ide, jer se njemu pravi steta. Direktna.
E sad da li je to tako, opet kazem - ne znam. Ali ako nije, trebalo bi biti...

_________________
i'm not locked in here with you..
you're locked in here with me!

“Fishing is for sport only. Fish meat is practically a vegetable.”

“Give a man a fish and feed him for a day. Don’t teach a man to fish…and feed yourself. He’s a grown man. And fishing’s not that hard.”


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 9:34 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Ima argumenata i za i protiv...

Korisnik ima sasvim dovoljno para da čuva vode. I za te pare treba da radi posao. Zašto bi prihod zavisio od lopova? Pa još od količine lopova. Biće da je srećan onaj korisnik koji ima što više lopova, pa ima šansu da što više uhvati i naplati što više kazni.

Korisnik treba da čuva vode, a sudstvo da kažnjava, i to ne sa ciljem da kaznama puni bilo čiji budžet. Svrha kazni je da se prestupniku pošalje poruka da se ponavljanje prekršaja ne isplati, tj. da se on motiviše da to ne ponovi.

Niko se neće leba najesti od para od kazni (osim jebenog parking "servisa").

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 10:51 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Prihod od kazni ne ide korisniku, vec drzavi, tj budzetu iste.

Sa druge strane prihod od odstetnog zahteva bi isao korisniku, pisao sam vise puta o tome ovde...
Ali fali nekoliko preduslova:... da pocinioce neko opazi, uhvati, utvrdi im identitet, da obezbedi dokaze, podnese prijavu, oni budu procesuirani u odgovarajucem prekrsajno/krivicnom postupku, a da onda pravnik zaposlen kod upravljaca/korisnika ili angazovan od upravljaca/korisnika taj odstetni zahtev postavi u parnici
i istu uspesno dotera do kraja...

Ali zasto bi? Prvo sto ne mora, a drugo i ovako izgleda imaju vise nego sto im treba, kad se opusteno ne mesaju u svoj pos'o...
(a provereno znaju da napisu prijavu, kad procene da im treba, makar i da bi nekog samo maltretirali)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 9:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4617
Lokacija: Tisa
Korisnik ostvari prihod od odstetnog zahteva, samo po mnogo nizem cenovniku nego sto to zakon propisuje i po skracenoj proceduri. Umesto da ih vrebaju, hvataju, slikaju, prijavljuju, parnice se po sudovima... oni lepo kazu u 4 oka koliko kosta da lopovi nesmetano prave stetu, naplate im odmah i razidju se u miru. :)

Eto, mi ih napadamo a oni su u stvari celu proceduru podigli na jedan efikasniji nivo. :wink:

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 77 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs