Danas je Pet Apr 19, 2024 4:10 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 79 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 10:22 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 8:36 pm
Postovi: 617
Kakav si cirkus napravio prosle godine sa tim glistama...gledam i ne verijem :)
Inace,najvise sam smudja dobijao na sed i sirenu od 10cm.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 1:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 10:43 am
Postovi: 370
Nisam se odavno tako nasmejao kao na" prekrsajci ,, , svaka čast . Nasa ekipa pusta i one u meri , normalno ne bas sve , one ispod redovno . Moracu da probam gliste . Inace ovde bukler , clasik tvidza i feniks su lovni , peš očaj mislim nikad ni čvrk .


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 1:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 12:26 am
Postovi: 801
Zna Vlajko80 kakav sam trend seter, kad vidi na sta ga pecam preti mi kupanjem redovno :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 4:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 03, 2011 8:54 am
Postovi: 444
Lokacija: Leskovac
_JN_ napisao:
Pa pazi, meni je ona bela sa nekim sitnim zelenim gliterima favorit, ali sam lovio odlicno i na boju meda, zatim onu ciklama (poput boje gliste)........


Kolega koje gliste su u pitanju: spiral gliste ili tvister gliste?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 5:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 12:26 am
Postovi: 801
Tvister


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 6:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:20 pm
Postovi: 472
Lokacija: Pancevo
...Orka shad 4cm...Najlovnija varka koju sam ikada koristio...Plus skoro da nema ribe koju na nju ne upecah...
Trenutno najveci problem nabaviti ih...


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 9:58 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 8:10 pm
Postovi: 810
JN,
Koje udice koristis kod lova tim glistama, worm-udice ili neke druge?

Ja sam koristio worm-udice (loveci wormovima od 5 incha), ali sam imao dosta promasaja u lovu smudja. Razmisljam da sl. godine probam sa obicnom saranskom udicom (probodem je kroz glavu, normalno) + mozda dodam i jednu dodatnu, negde otpr. na sredini worma ili mozda cak i malu troku.

Koji su najveci smudjevi kad lovis Orka glistama?


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 1:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 12:26 am
Postovi: 801
Worm wide gap, nista fensi, uzimam najcesce kumho je im je ulozeno dobijeno za sada najbolje (ima dve varijante kod njih deblje i tanje, veze nemam koje su koje oznake, ja mahom te deblje uzimam zbog somajla)

Takodje nekad uzmem i Mustad-ove Big Mouth... nisam pravio neko poredjenje sa ove dve udice, prilicno su mi iste, nesto im je vrh meksi pa i kod jednih i drugih nakon par ukucavanja mora ostrenje...no ne marim

Sto se velicina tice, 3/0 i 4/0 sve mi je jedno.

Sto se mashki tice, meni se nekada desi ali to kako da ti kazem, da li ga njapi za rep ili je stap malo meksi...recimo, sada na vecim dubinama kada ga pecam, pecam ga na isti nacin (texas) u nekim panjevima i tu onaj letnji komplet za smudja vise ne radi jer kasnim u kontri i prosto ga ne probusim. Dok u letnjem periodu ume da uhvati samo za rep i da pusti, desi se, ali provucem mu jos tri puta i taj treci put ga spakuje ali su to i dalje retke situacije.

Ovo poslednje pitanje o gabaritima vise je vezano za mesto, jer tu gde cesto lovim neovisno od varalice su smudjevi do trojke, retko kad cetvorke...pocetak leta/sredina jeseni i tu nije bitno lovio ga kalinsom od 5 inca ili glistom tu su takvi primerci kao i na 95% mesta u okruzenju. Mada sam imao i situacije sa somajlom kog nisam mogao da zadrzim na smudjaroskom kompletu, bucovi su takodje gadjali, verujem da bi oni najmanji bili pogodni na mestima gde ima krupnog bandara.


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 1:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 12:26 am
Postovi: 801
Inace nisam sponzorisan od strane Orke da ih hvalim, pa ukoliko neko od njiovih cita ovo, slobodno neka jedno hvala pljunu tamo na PP :lol:


Vrh
   
 Tema posta: Re: Najlovnija orka ?
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 4:08 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 19, 2011 9:49 am
Postovi: 925
Shad 9cm mi je super za jezero.
Interesantno je sad ovo s glistama, prije par godina se pisalo da ih treba bacati tako dugo dok riba ne počne sama skakati na obalu, a kad se to desi treba nastaviti s bacanjem :lol: :lol: Dobio sam jednog ili dva bassa na to, za smuđa sam skeptičan, al treba probati na nekoj poziciji gdje ga sigurno ima jer zna gad svašta pokupiti.

_________________
C&R


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 79 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs