Danas je Sre Apr 17, 2024 1:01 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 73 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 30, 2017 3:13 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Hvala, druže.

"Malo" je drugačijeg tipa od Žila Verna, manje se konrektno putuje, a više je put jedne vrste, Homo sapiensa, kroz praistoriju, istoriju, sadašnjost i budućnost, sve to ispričano kroz jedan SF triler, začinjem religijom, filozofijom i još ponečim.

Videćemo šta će čitaoci reći, jedino je njihov sud merodavan.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Apr 02, 2017 8:04 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
E, ovako, kontam da sam jedan od prvih koji je proocitao roman, pa da opalim neku kritiku i komentar. Ajd mogu sebe da smatram kompetentnim za tako nesto, kao dugogodisnji citalac naucne i epske fantastike...

U globalu, "Putovanje" ne zaostaje nimalo za delima "klasicnih" pisaca fantastike tipa Klark, Lem, Krejton i ekipa. Citajuci ga uopste nisam imao utisak da ga je pisao covek kome je ovo prvi roman u zivotu. Originalno, zarazno, prepuno korisnih informacija i intrigantnih razmisljanja, na momente sam uspevao da se zaprepastim u fazonu "Uuuuu, jbte, ladno se spominje Srbija u romanu", pa se onda setim "Alo bre, pa to moj Goci pisao, nije tamo neki englez, amer, qq!!!" Znaci bukvalno ni u jednom momentu nisam imao osecaj da je roman pisao covek sa kojim sam ne znam koliko piva do sad popio, pecao, vec kao da sam citao delo nekog popularnog pisca fantastike, do te mere sam uspevao da se zaboravim.

Zamerke? Minimalne, definitivno zanemarljive u odnosu na ono sto valja... Iako je prica zaokruzena imao sam neki osecaj nedovrsenosti na kraju romana, a onda procitao da su planirani nastavci, sto sve objasnjava. Iskreno, bolje bih se osecao komentarisuci sa drugima koji su vec procitali, malo je bzvz komentarisati konkretne situacije i spojlovati ljudima roman.

Sve u svemu- topla preporuka svima... Kupujte knjigu da bi sto pre izasao nastavak, mnoooooogo mrzim da ih cekam :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Do tad cu da obrnem ovaj roman jos par puta da ga izgustiram natenane, jer sam ga bukvalno progutao :wink: Ima tu mnogo dobrih tema za razmisljanje

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 03, 2017 2:03 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Bože, Milane, pa ti si ovaj posao mog bota veoma ozbiljno shvatio?

Al će budu gurmanske pljeskavice kad dođeš na sajam, lele! :mrgreen:

p.s. Probaću da budem malo ozbiljan: Hvala. Svakako malo subjektivno, ipak si ti moj drug, ali je uspeh čak i da je bar delom tako kako kažeš.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 03, 2017 6:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Pa i nije mnogo subjektivno, rekoh da dok sam citao totalno sam zaboravio ko je napisao... to je mozda i najbolja pohvala

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 7:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 11:15 am
Postovi: 64
Kad će biti u knjižarama, i kojim?


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 10, 2017 10:04 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Sklopljen je ugovor sa lancem knjižara Vulkan, a ove nedelje bi trebalo da to isto uspemo da uradimo i sa Delfijem (Laguna).

Ispostavilo se da to nije tek-tako, jer se štampa mnogo knjiga u Srbiji (čovek bi pomislio suprotno...), pa oni fizički ne mogu da prihvate prodaju svih izdanja (nema mesta u maloprodajnim objektima), pa biraju. Ovaj je prošao biranje od strane Vulkana.

Kada sve bude završeno, javiću u koje maloprodaje će posalti (u koje gradove).

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 12:52 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Sep 27, 2012 2:47 pm
Postovi: 229
Lokacija: Kostolac
Bravo Goci,svaka cast,srecno :!:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 1:22 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 12:53 pm
Postovi: 1872
Jedna od onih knjiga koje ti ne daju da zaspiš! Oči se sklapaju ali te neizdrž tera da pročitaš šta će se desiti na sledećoj stranici. Prezanimljivo!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 9:17 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Hvala, druže.

Roman je ionako pogođen za nekog ko se zove Stellamilenium: em ima zvezda, em prohujaše milenijumi pre kraja knjige. :mrgreen:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 11:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
A u stvari se zove Damir, pa mu roman ne da mira da zaspi

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 73 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs