Danas je Uto Apr 16, 2024 3:37 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 455 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 40 41 42 43 44 Elipsa 46 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 11:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:39 pm
Postovi: 1087
Lokacija: Berane
simpson_H napisao:
Dzile BA napisao:
..za ovo 'musicarenje; nemusicarskih riba si u pravu 100%!


Koje su to nemusicarske ribe?


..ti kao musicar bi to trebao da znas!

_________________
..NORTH LOVE..


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:26 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Kad malo bolje razmislim jedino nisam cuo da je neko jesetru i kecigu uhvatio musicareci. Mozda ima jos neka vrsta?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:27 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
shadrap napisao:
...ima jos dobrih stapova visoke klase, kao sto se i u srednjoj moze naci jos ponesto osim Robinsona...

Ima, ali naša mala firma ne može da priušti da za svaki broj magazina kupi po jedno 2 štapa u test svrhe.

Recimo, na prošlom sajmu u Nišu smo pronašli nekoliko jako lepih štapova u klasi oko 70 evra, Jedan je bio Seika Hidro, drugi neki Mivardi, treći Quantum... Pitamo smo tri firme da li možemo da dobijemo štap u test svrhe, nakon 2-3 meseca vam vraćamo štap, dobijete objektivan test tekst koji je potpuno besplatan za vas, nije čak ni uslovljen nekom reklamom, sve što gubite je što umesto novog štapa imate 2 meseca polovan. Ali dobijte text na 2-3 strane! Ranko Travar, poslovan čovek kakav jeste, samo kaže: "Naravno Goci, nosi odmah, što pitaš!" Druge dve firme te gledaju kao da si došao da ih nešto zajebeš, pa oću-neću, ne bismo da damo sada, možda se proda do kraja sajma, ako se ne proda može, ali ne odmah, nego ćemo vam poslati poštom za par nedelja... i naravno ne pošalju.

E tu leži problem...

S druge strane, uz pominjanog Travara, od Lava ili PKVM-a uvek možemo da dobijemo bilo koji štap na test, pa to donekle utiče na to što je nekih 5-6 brendova u prednosti nad ostalima. Od prošle godine imamo dogovor i sa firmom Plus Sport koja uvozi lepe a cenovno pristupačne Trabuco štapova (varaličarski program pod imenom Rapture) da možemo dobiti bilo koji štap ili mašinicu koji poželimo za test.

Od velikih brendova definitivno fale u magazinu Shimano i Daiwa, ali kao što rekoh - ne možemo da kupimo štap samo u test svrhe, jednostavno nemamo para, već može biti predstavljen samo ako nađemo nekog saradnika koji ga je kupio za sebe. Tako smo jesenas imali veliki text o Daiwa mašinicama - pronašli 5-6 drugara koji ih koriste, pa svako izneo svoja iskustva.

Jednom smo imali test 2 Shimano noviteta, valjda beše novi Diaflesh 50-100 g i novi morski Speedmaster 120-gramac. Ta dva štapa su nam se učinila zanimljiva, plus su bili noviteti za tu godinu (valjda 2012.) pa smo baš rešili da ih predstavimo, ali smo na kraju morali da ih lepo kupilmo u prodavnici po maloprodajno ceni. Pa nakon testa prodali sa nekih 20-30% popusta. Bilo je ili tako ili nikako.

Muke su to moj druže... Mnogi Srbi nisu baš poslovni ljudi.

Ali možeš biti siguran u ovo: za ovih 21 brojeva magazina, za test priloge štapova, mašinica, varalica, bilo čgka... nikada nismo uzeli niti potražili ni jedan jedini dinar. Svi ti testovi su bilo potpuno objektivni (tj. onoliko objektivni koliko je saradnik koji ih piše sposoban da objektivno predstavi proizvod). Niti smo ikada ikome rekli da je test pribora uslovljen postojanjem plaćene reklame.

S druge strane, bilo je od strane potencijalnih oglašivača pitanja tipa: "Šta dobijamo ako u vašem magazinu zakupimo jednu celu stranu reklame?"

Misle ljudi, šta još, recimo očekuje da kažemo 2-3 strane nekog hvalospev texta.

Ja sam na to pitanje uvek odgovarao: "Dobijate objavljivanje reklame veličine jedne strane".

Čime verovatno gubiš potencijalnog oglašivača, ali takvi nam i ne trebaju.

Tako da se problem nepostajanja test priloga o nekim štapovima i mašinicama najbolje može rešiti tako što će čitaoci koji su dobri ribolovci i vešti sa "perom" javljati redakciji i predlagati da oni predstave štap/mašinicu koji su kupili i kojom su jako zadovoljni. Eto, ovom prilikom pozivamo sve takve da se slobodno jave, uz jedinu napomenu da prednost ima ona roba koja se može kupiti kod nas bez nekih peripetija tipa naručivanje iz inostranstva. Test prilog je savet za manje iskusnog čitaoca šta da kupi, dakle roba po preporuci redakcije. A da bi to kupio nije loše da ga ima kod nas.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:36 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:39 pm
Postovi: 1087
Lokacija: Berane
simpson_H napisao:
Kad malo bolje razmislim jedino nisam cuo da je neko jesetru i kecigu uhvatio musicareci. Mozda ima jos neka vrsta?


..u redu je,jednostavno ti idi musicari sarana i deveriku a ja cu lipljana i pastrmku i svi srecni!

Sorry za OFF!

_________________
..NORTH LOVE..


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 1:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 am
Postovi: 964
Dzile BA napisao:

..u redu je,jednostavno ti idi musicari sarana i deveriku a ja cu lipljana i pastrmku i svi srecni!

Sorry za OFF!

Tako si trebao odmah da kazes, stvar je licnog izbora ko ce sta i kako da lovi. A ne ribe da delis na nekakve nemusicarske i musicarske.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 2:24 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 3:53 pm
Postovi: 390
Lokacija: Beograd
Goci, nisam zaista posmatrao stvari iz tog ugla, ja da imam firmu ja bih platio da mi predstavite proizvod, a brze bolje slao ako jos hocete besplatno, iskreno sam mislio da je samo do vase volje koji cete stap/masinu/brend predstaviti, valjda bi bilo logicno da se uvoznici utrkuju da daju robu, u njihovu je korist... :shock: :shock: Sada samo mogu da konstatujem da su nasi uvoznici "cudo od poslovnosti", necemo mi u Evropu nikad... :(

_________________
Ne daj pribor lopovima, baci ga u vodu ali ne daj da padne u prljave ruke!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 2:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 9:47 pm
Postovi: 261
Lokacija: Krusevac-Nis
Iskreno, i ja sam mislio da vi birate koga cete predstaviti...

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 8:32 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Pa mi i biramo, ali ne dobijemo uvek šta poželimo. Mi bismo redom predstavljali sve štapove sa dobrim odnosom kvalitet/cena koji se mogu naći na našem tržištu, ali je to izgleda jedino moguće ako jednom mesečno kupimo štap...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 8:50 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
Interesu je me da li je moguce da u casopisu bude clanak barem na jednoj strani gde bi bio predstavljen jedan od nasih mnogobrojnih proizvodjaca voblera, u svakom broju po jedan proizvodjac, ne kao reklama za prodaju, vec o njemu kratka biografija, od kada radi, kako je poceo da radi, i sl,, da ribolovci upoznaju kroz tekst ljude cije voblere koriste ,, naravno ako su majstori voljni da tekst o njima izadje u casopis,,?

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 9:27 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Može, čak bi bilo lako realizovati ako se na to odlučimo. Možda bi bilo najbolje u formi pitanja i odgovora. Redakcija pita, konstruktor odgovara. I to ne samo pitanja za izradu varalica, već i o pecanju. Ako to krene, ne moram da napominjem da bi prvi za intervju bio Aca Veselinović... :wink:

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 455 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 40 41 42 43 44 Elipsa 46 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs