Danas je Čet Mar 28, 2024 9:33 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 12 13 14 15 16 Elipsa 35 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Sep 04, 2019 2:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 1:56 pm
Postovi: 254
Pozdrav svima,

evo doslo vrijeme da se uzme jos jedan stap i odluka pala na 32g. E sada muci me koju duzinu 250cm ili 270cm. Koristiti cu ga iskljucivo sa obale a bio bi za jigg i povremeno vobleraj. Vobleraj sada jos dok je smudj gore a kasnije samo jigg. Koristi bih ga na Dunavu i Savi ali i na jednoj manjoj stajacoj vodi dubine svega 2-3m i relativno muljevite podloge.
Ne znam koju duzinu uzeti. Nisam imao prilike uzeti u ruke niti jeda od ta dva modela pa da steknem barem neki dojam. Inace imam Magnetica 270cm 10-50g i sa njim sa bas bas zadovoljan. Ali ne mogu na osnovu toga nista zakljuciti jer to nema nikakve veze sa ovim slabijim modelom.
Netko je pisao da je imao 270cm 32g i da mu je vrh znao nekada ozivit pa me to sada buni. Sta kako, dali to smeta u citanju dna ili prilikom vodjenja voblera.

Molim neki savjet, jos samo to ostalo da odlucim i da konacno narucim da bude sto prije gotov i da se ide u ribu.

Hvala i LP !


Vrh
   
PostPoslato: Sre Sep 04, 2019 7:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Ja bih uvek kraci na tu tezinu bacanja.

Laksi je, udobniji i trazi laksu masinu.

Sad vidim da si pisao o vrhu.
Ja imam ovaj kraci, vrh je jako osetljiv i tanak, meni je idealan za glave do 14gr, moze da posluzi za 18 i to je to.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Sep 05, 2019 7:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 1:56 pm
Postovi: 254
Mene jos zanima dali je ovaj duzi, 270cm 32g jednako dobar tj. osjetlji i dali isto tako dobro cita dno sa manjim glavama kao i manji mu brat ? Jer ako su po citanju tu negdje ili isti ili razlika minimalna onda bihi isao na duzi.

Hvala i LP !


Vrh
   
PostPoslato: Čet Sep 05, 2019 8:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 10:46 pm
Postovi: 2698
Lokacija: Uvek blizu vode!!!
Za jig sa obale za te glave do 15g taj od 270 sasvim korektan, lepo cita super ubada cak i na vecim dubinama do 7-8m u mirnoj vodi. Otpecao proslu zimu sa njim i samo pozitivna iskustva sam imao.
Za voblere bih uvek uzeo kraci nekako mi je udobniji.

_________________
www.piker-lures.com


Vrh
   
PostPoslato: Čet Sep 05, 2019 12:32 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Kraci je svakako udobniji, bilo da dzigujes ili voblerises, a posto ces pretezno da dzigujes onda bih ti uvek pre preporucio kraci, cak i sa obale. Da je kontra (pretezno vobler a ponekad dzig), e onda duzi.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Sep 09, 2019 12:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 1:56 pm
Postovi: 254
dxdandy napisao:
Samo da se pohvalim i usput Goranu iz MG Servisa zahvalim na super odradjenom stapu. Sve ali bas sve je super. Stap ovako jos na suho je tocno ono sto sam htio. U subotu je bio plan za ici na Dunav i malo probati smudja prevariti, stap isprobati i malo ga muciti. E sad kako su najavili snjezinu sada je sve upitno jer najava je za 50cm snjega. U sto sumnjam da ce ga bas toliko napadati. Sve do 20cm je prihvatljivo i ide se.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na slikama je stap u balansu sa Daiwa BG3500 ali isti balans ili za mm pomaknut je i sa masinom Tica stunna 3000 koja je laksa od BG za cca 40g. Moze komotno ici neka rola od 350g jer sam trazio da halter role ide sto nize, mjerio sam si po laktu. Tako da je halter isao jos malo gore balans bi bio sa nekom dosta laksom masinicom. Stap je vagan i ima cca 170g ako vaga ne laze. Vagano je na dvije iste vage. Jedna pokazuje 165g a druga 170g. Tako da eto uzecemo ovu goru varijantu kao tocnu. Sto je jos uvijek odlicno.


Samo da se nadovezem na vlastiti posto gdje se hvalim kako sam postao ponosni vlasnik ovog stapa. Bilo je do sada na njega ribe ali nista posebno veliko. Sada u petak 06.09 i to se promjenilo. Pala na vobler totalno neplanirana riba u jakom toku Dunava na vobler oko 21h, potpuni mrak. Islo se na smudja ali kako je riba pruzala strasan otpor a frend je nedavno dobio na istom mjestu manjeg somica, bio sam siguran da imam soma i to soma kapitalca kakvu je borbu pruzao. Na kraju, krasna borba, stap je skolski ribu umorio i izvadio ju vanka sa lakocom. Niti u jednom trenutku mi nije palo na pamet eeee da sam barem uzeo jaci stap.

Slika


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 29, 2019 8:31 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 9:49 pm
Postovi: 1153
Lokacija: Stockholm
Blizanci.
Slika
Slika
Kakav stap.
Za jezero u gramazama kojima je deklarisan 10-32 (silikonac+glava, total) meni licno perfektan.
Osecajan, bas zbog vrckastog vrha.
Dovoljno jak u kicmi da zakuca solidne ribe.
Lagan da nezamara ni posle visesatnog pecanja (ovo pricam za glave 25gr., sa 15-18gr. mislim da bih mogao ceo dan da pecam).
Licno bih ga preporucio svakom ko peca u slicnim uslovima kao i ja (jezero, smudj, grgec, stuka, bucov).
Moj komplet, MaGnetic 8,3ft.10-32gr. + Certate LT 3000cxh = 355gr.
Sinov komplet, MaGnetic 8,3ft.10-32gr. + Caldia LT 3000cxh = 340gr.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Feb 02, 2020 5:45 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 12:44 pm
Postovi: 108
Da li Magnetic blankom od 230 cm 5-21 moze da se peca klen?
Zapadna morava je u pitanju, varalice su do desetak grama, uglavnom metal i vobleri.
Uzeo bih jaci bas zbog jake vode, jer mislim da je onaj od 5-14 slab za moravu


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 09, 2020 1:31 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 1:30 am
Postovi: 136
Čitam kako je štap toliko osetljiv da se oseća rad twistera ili šeda. Kako bi to izgledalo sa glavinjarama koje imaju baš naglašenu vibraciju? Da li bi imalo negativan efekat?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Okt 09, 2020 9:48 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 15, 2014 1:27 pm
Postovi: 452
Ne sme glavinjara da se kaci, hoce zglobovi zbog vibracije da stradaju:lol:
Moze da se oseti sed nesto jace vibracije u protoku, al to nije nista spektakularno, moze i drugim stapovima. Glavinjara je isto ok do nekih 15g.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 12 13 14 15 16 Elipsa 35 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs